Loptová klasika v Bundeslige

Ak ste videli aspoň jeden zápas nemeckej Bundesligy v prvom alebo druhom kole v tejto sezóne tak ste si určite všimli futbalovú loptu, s ktorou sa hralo. Na počesť šesťdesiateho ročníka nemeckej najvyššej futbalovej súťaže sa totiž hralo s loptou DERBYSTAR Brillant APS Classic. A my skôr narodení sme v momente boli späť v detstve, keď sa s inou loptou nehralo. Čierno-biela klasika, to bol futbal medzi panelákmi na ulici.

S čierno-bielou loptou Classic sa odohrajú len prvé dve kolá Bundesligy a potom preberie štafetu lopta s veselšou farebnou štruktúrou (fialovo – ružovo – zeleno – modro – biela). Oba typy sa však líšia len farbou, vždy pôjde o DerbyStar Brillant APS.

Lopta DerbyStar Brillant APS je ručne šitá (kategória FIFA Quality Pro) z high-tech mikrovlákna, pričom extrémne biele panely zabezpečujú dobrú viditeľnosť vo všetkých svetelných podmienkach. Vnútro (duša) lopty je vyrobená z prírodného latexu.

DERBYSTAR je súčasťou SELECT Sports Group, dánskej spoločnosti vyrábajúcej futbalové a hádzanárske lopty. Bundesliga sa hrá s loptami DerbyStar od sezóny 2018/2019 a zmluva o spolupráci platí až do konca sezóny 2025/2006.

kúpiť loptu DerbyStar Brillant APS si môžete tuviac o typoch aj veľkostiach lôpt sa dočítate tu

 

 

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *