Martin Féherváry na farme: Žiadna tragédia

Martin Féherváry dostal k dvadsiatym narodeninám od svojho klubu letenky na farmu. Pre mnohých prekvapivá správa, pre zainteresovaných a tých čo sa o NHL zaujímajú o trocha viac nič nečakané. Iste, v nedeľu asi Martinovi do spevu príliš nebolo, ale z dlhodobého hľadiska sa mu nič zlé nestalo. Prečo je to tak? Pozrime sa na čísla.

Napriek chvále, ktorej sa Martinovi Féhervárymu dostalo od slovenských aj zámorských médii, stále to bol vo Wahingtone len obranca číslo 6. Jeho priemerný čas strávený na ľade počas troch zápasov čo v NHL odohral bol 14:29. Martin nedostal  výraznejšiu úlohu ani v presilovkách ani v oslabeniach. Ak sa pozrieme bližšie na časy všetkých obrancov pochopíme, že Féherváry nebol pre Capitals kľúčovým hráčom.

Čas na ľade spolu
[v minútach]
Priemerný čas na ľade na zápas
[v minútach]
Priemerný čas na ľade na zápas počas presilových hier
[v minútach]
Priemerný čas na ľade na zápas počas oslabení
[v minútach]
John Carlson76:5125:375:291:59
Dmitry Orlov68:3922:531:181:00
Nick Jensen59:5920:000:041:52
Jonas Siegenthaler52:1017:230:010:53
Radko Gudas49:1016:230:021:39
Martin Féherváry43:2714:290:030:09
zdroj: NHL.com
údaje po 3 odohratých zápasov k 7.10.2019

Capitals s Féhervárym v tíme počítajú, ale nečakajú od neho zázraky už túto sezónu. Jeho azda najväčší konkurent v tíme Jonas Siegenthaler je o dva roky starší a v minulej sezóne odohral za Washington 26 zápasov v základnej časti a 4 v play-off. Je preto logické, že dostáva aj túto sezónu viac priestoru. A tak keď sa zo zranenia zotavil Michal Kempný, ktorý bol a aj bude hráčom do prvej alebo druhej obrannej dvojice, tak mu musel v tíme uvoľniť miesto práve náš Martin Feherváry.

Transfer na farmu síce zamrzí, ale z hľadiska ďalšieho progresu hráča je to pozitívny krok. Na farme dostane pravdepodobne priestor v jednej z prvých dvoch obranných dvojíc a jeho čas na ľade bude zrejme cez 20 minút. A to mu dá oveľa viac ako sedieť na tribúne vo Washingtone alebo občasná hra v tretej obrannej dvojici. Pre vývoj dvadsaťročného talentu je mimoriadne dôležité byť na ľade a hrať. A presne to mu Washington presunom na farmu Hershey Bears ponúka. Fehérváry je navyše prvým kandidátom na návrat do Capitals ak sa niekto nedajbože zraní, dostane dištanc alebo výkony nebudú dostatočné. Jediné čo teda Féherváry potrebuje je trpezlivosť a nadšenie, tri odohraté zápasy v NHL pre neho určite nebudú posledné.

Urob si výlet na NHL! Teraz so zľavou 24%!

Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *