Môj názor: Chorvátsko – Slovensko

Tak a už to nemáme vo vlastných rukách. Na postup zo skupiny na Majstrovstvá Európy 2020 potrebujeme vyhrať nad Azerbajdžanom  a zároveň remízu v zápase Wales – Maďarsko. Tá nastať môže, dokonca nie je ani nereálna, ale spoliehať sa na remízu v zápase iných nie je to v čo sme dúfali. A ak to nevyjde, tak nezostáva nič iné len sa pokúsiť zabojovať o postup v marci 2020 v play-off Ligy Národov (viac o play-off Ligy Národov vrátane mien potenciálnych súperov nájdete tu).

Poďme teda k samotnému zápasu a desiatim subjektívnym postrehom, ktoré nás počas sledovania napadli. A nebude to príliš pozitívne čítanie.

#1 – Začneme od hlavy, teda od trénera. Vtipov na tému používania „ctrl+c a ctrl+v“ pri tvorbe nominácie a základnej zostavy je plný internet. Nebudem teda prvý ani posledný, kto si všimol, že schopnosť reprezentačných trénerov vnímať aktuálnu výkonnosť svojich zverencov sa s časom stráveným na reprezentačnej lavičke prudko znižuje. A netýka sa to len Hapala, rovnako konali aj Weiss či Kozák. Máte proste svoje jadro, ktoré hráva nech sa deje čo sa deje, kým do toho nezasiahnu zranenia alebo karty. Táto téma by stála určite za hlbšie skúmanie. Na neschopnosť trénera siahnuť do nominácie a už vôbec do základnej zostavy nedoplácame prvýkrát. Bohužiaľ takto mrháme talentom hráčov ako Benes či Bero. A navyše nás to možno bude stáť účasť na ME.

#2 – Chorvátsko je mimoriadne kvalitný súper ale napriek tomu nie je neporaziteľný (Maďarsko spokojne kýva hlavou). Dnes to nebola taká zúfalosť ako v Trnave, ale od výkonu, ktorý by Chorvátom mohol spôsobiť ťažkosti sme boli stále veľmi ďaleko.

#3 – Základom je neschopnosť podržať loptu a udržať sa na nej aspoň v istých úsekoch hry. Súčinnosť obrany a stredu poľa bola opäť mimoriadne nízka. O tom, že útočník vpredu je vyslovene odrezaný od diania je zbytočné hovoriť.

#4 – Špeciálnu pozornosť musíme pritom venovať hlavne obrane. O Hanckovi je škoda hovoriť a stopérske duo Vavro – Škriniar proste nefunguje. Škriniar bráni vždy hráča, ktorý nie je v šanci. Vavro je zase od hráča, ktorý ide zakončovať zásadne vo vzdialenosti od dvoch do piatich metrov. A tak v polovici prípadov o útočníkovi za svojim chrbtom ani nevie. Nechcem Vavra zatracovať keďže je stále mladý a ak získa hernú prax tak z neho stále môže byť pilier nielen reprezentačnej obrany. Chyba v tomto prípade opäť padá na trénerov, ktorí tvrdohlavo nasadzujú hráča, hoci ten dostáva v klube šancu len v pohárových zápasoch. Na lavičke im pritom sedí Valjent, ktorý pravidelne hráva ťažkú španielsku najvyššiu súťaž. A uvádzaný dôvod „súhra medzi Vavrom a Škriniarom“ nemôže obstáť, keďže dnes bolo vidno, že tam žiadna súhra nie je.

#5 – Róbert Mak z toho robí už tradíciu. Opäť rozhodujúci zápas, opäť červená karta, a opäť zbytočná. Čo dodať.

#6 – A práve Makova červená karta je dôvod na vypichnutie toho pozitívneho z dnešného zápasu. Napríklad vďaka Makovmu zlyhaniu sa nám v utorok otvára jedno voľné miesto v základnej zostave. Ja len dúfam, že tá plánovaná kávička Hapala s Weissom mladším prebehne až po utorku.

#7 – Stano Lobotka v prvom polčase dal spomenúť na jeho výkony pri premiérových dueloch v reprezentácii proti Slovinsku a Anglicku v 2017tom. Dnes bol opäť aktívny, dokázal sa zapojiť do útočenia, v obrane zase získaval dôležité lopty. Len škoda, že v druhom polčase tak nejako zapadol medzi ostatných.

#8 – Boženík je hráč budúcnosti. Konečne máme drzého, aktívneho aj agilného útočníka, ktorý vie dať gól. Navyše je mladý a ak sa niečo nepokazí (v jeho hlave), tak tých gólov dá v reprezentácii ešte desiatky. Otázka znie či prestúpi už v zime alebo až v lete. A ešte dôležitejšie bude aby tam hrával čo najviac.

#9 – Náš hráč zápasu bol jednoznačne Martin Dúbravka. Dostal tri góly, ale ďalšie tri aj chytil. Za dnešným stoperským duom to mal veľmi ťažké a čudujem sa, že v 75. minúte nezahodil rukavice. Držal nás kým to išlo, ale sám nám zápas vyhrať nemôže.

#10 – V utorok to teda bude hlavne o sledovaní zápasu Wales – Maďarsko. Chcem totiž veriť tomu, že Azerbajdžan porazíme. A potešilo by ma aj pár zmien v základnej zostave, ale to by bolo od Hapala vlastne priznanie, že sa doteraz mýlil. Prišlo by neskoro, ale vždy lepšie ako nikdy.

A čo myslíte vy? Postúpime či nie?

Celý program kvalifikácie na ME 2020, naše zápasy a tabuľka našej skupiny tu.

DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur

Posted in BLOG and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *