Môj názor: Škótsko – Slovensko (Liga Národov)

V nedeľu podvečer som prepadol zvláštnemu euforickému pocitu. Dobre naladený z postupu našich do finále baráže o Euro som tak nejako predpokladal rovnako dobrú náladu aj medzi našimi futbalistami. Uvoľnenie po štvrtkovej dráme a fakt, že v Glasgowe môžeme ale nemusíme spôsobi, že si ten zápas poriadne užijú.

Zostava ma celkom prekvapila a hlavne potešila. Až som sa nechal uniesť a trištvrte hodinku pred zápasom odvážne zaprognózoval, že vyhráme.

Nemohol som sa viac mýliť.

Už prvých desať minút ma malo vrátiť do reality. Škóti nám príliš loptu nepožičiavali a keď sa tak stalo, tak len preto aby ju Kuciak rozohral a po jednej, maximálne dvoch prihrávkach sme im ju slušne vrátili.

Vtedy som si vravel, že chlapci sa moc nepoznajú, musia si na seba zvyknúť a ono to pôjde.

A naozaj to aj chvíľu išlo. Bohužiaľ len chvíľu.

Potom to už bola jedna veľká nuda a čakanie na to, kto spraví nejakú osudnú chybu. Boli sme to pochopiteľne my.

Všetko začne Koscelníkovým zbytočným pokusom o kľučku, pri ktorej príde o loptu. Potom sa to Valjent snaží zachrániť na kraji obrany a v strede teda logicky chýba.

Niňaj síce rukou ukazuje spoluhráčovi, že aha tu máš hráča choď k nemu, ale ako keby hrach na stenu hádzal.

Dostávame gól a mne je už jasné, že nie ani tentokrát nebudem vypínať televíziu s dobrým pocitom z hry našich.

Ja vlastne vôbec neviem čo ten Hapal chce aby naši hrali. Predpokladám, že vo štvrtok to bolo hlavne o tom gól nedostať. Dnes však vôbec netuším.

Možno je to len také dúfanie, že Hamšík niečo vymyslí a zrealizuje tak, že to už nikto nepokazí a dáme gól.

Ale potom nechápem prečo ho strieda v čase keď by sme mali vrhnúť všetky sily do útoku. Ani Hapal nemôže veriť, že zrovna Mak nás vytrhne.

A tak len všetci čakáme na koniec a vieme, že nevyrovnáme.

Ťažko hladať nejaké pozitíva na našej dnešnej hre. Možno to, že Kuciak si vie väčšinou dirigovať obranu a Makovi stále drží účes.

Bohužiaľ toto nás príliš nevytrhne. A to už v stredu pôjde doma s Izraelom opäť do tuhého.

Ak nevyhráme, tak možnosť, že vypadneme zo skupiny B do skupiny C Ligy Národov bude viac než reálna. A to nás potom budú čakať súperi typu Luxembursko, Azerbajdžan, Kosovo či Albánsko.

A to bude zábava iná. To sa to bude hrať bez divákov aj bez nejakých hygienických opatrení.

A pritom keď sa pozriem na dnešný výkon Škótska, tak sme určite neprehrali s nejakým neporaziteľným tímom, ktorý bude diktovať moderné futbalové trendy v nasledujúcom desaťročí. Blbé je, že my sme hrali ešte horšie ako oni.

Posted in BLOG and tagged , , .

One Comment

  1. Moj nazor.Futbal bez komentara,nebolo nic pekneho pre divaka.Bojovnost hrat fudtbal nebolo vidiet.ubohe a nechutne.Este zesme nedostali kefu.Zial o vitastvo 1.sa musi bojovat a nemal kto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *