Môj názor: Slovensko – Azerbajdžan

Kvalifikačné boje v skupinách sú definitívne za nami. Bohužiaľ neskončili úspechom. Skončili presne tak ako mali a výsledné poradie našej skupiny presne odráža stav našeho reprezentačného futbalu. V súbojoch s Chorvátskom a Walesom, ktorí skončili na postupových miestach, sme získali presne 1 bod a skóre 2:9! Nie je na čo sa vyhovárať ani hľadať ospravedlnenie. Na to v akých kluboch naši reprezentanti hrajú a na to aký majú talent podali tohto roku v reprezentácii výkony pod svojimi možnosťami.

A tak si na jar zahráme jeden alebo dva „zápasy roka“. Ak sa však pozerám na našu výkonnosť, tak vôbec nie je isté, že postúpime. Najprv sa 26.3.2020 stretneme s Írskom a ak vyhráme tak 31.3.2020 s víťazom zápasu Bosna – Severné Írsko. V prvom zápase budeme mať výhodu domáceho prostredia ale aj tak to bude boj a momentálne vidím naše šance 50 na 50. Bohužiaľ, ale je na čase prestať vidieť situáciu s našou reprezentáciou ružovo. Nižšie vám ponúkame našich obvyklých 10 postrehov k našej reprezentácii a dnešnému zápasu.

Kedy bude los play-off Ligy Národov a proti komu a kedy budeme hrať? Všetky informácie nájdete tu.

#1 – Atmosféra dnešného zápasu plne zodpovedala situácia v akej sme sa nachádzali. Na začiatku to bolo z našej strany veľmi aktívne a živé, aby postupom času nasadenie upadalo. Nie je náhodou, že pokles prišiel zrovna vo chvíľach keď sa Wales doma ujal vedenia proti Maďarsku.

#2 – Priznávam a verím, že nie som jediný, kto jedným okom sledoval zápas v Cardiffe. A tomu presne zodpovedalo aj moje zapojenie a sledovanie nášho zápasu.

#3 – Boženík je synonymum pre radosť z futbalu. Ak sa nič nepokazí tak máme k dispozícii strelca akého sme dlho hľadali.

#4 – Martin Dúbravka sa dnes väčšinu zápasu vyslovene nudil a nikto by sa mu nečudoval ak by si do rukavic zobral mobil. Času na kontrolu výsledku v Cardiffe by mal habadej. Napriek tomu vo chvíli keď sme ho potrebovali tak bol presne tam kde mal byť. Podržal nás a nedovolil aby sa táto kvalifikácia skončila ešte väčšou blamážou.

#5 – V istých úsekoch sme hrali smerom dopredu perfektne. Malo to kolmice, nábehy, prenesenia hry cez celú šírku ihriska. Bohužiaľ väčšinou na to potom nenadviazalo spracovanie lopty či finálna prihrávka. Škoda, ale opäť bolo vidno, že talent by tu aj bol k dispozícii, ale okrem toho treba aj drieť. Drieť 90 minút v zápase a na každom tréningu.

#6 – Nič proti Gyomberovi. Dnes hral dobre. Nechápem však kedy chce tréner dať šancu hráčovi zo základnej zostavy mužstva La Ligy. Netvrdím, že Valjent je spása našej reprezentácie, ale myslím si, že je luxusom mať hráča z La Ligy na lavičke.

#7 – Gyomber pritom v zápase proti Walesu dostal červenú kartu a oslabil nás v kľúčových minútach zápasu keď sme ešte pomýšľali na záverečný tlak. Rovnaká vec sa stala Makovi v Chorvátsku (a tiež o kvalifikáciu späť v Škótsku). Tréneri ako keby stále robili rovnaké veci a dúfali, že dostanú iný výsledok. Ďalší dôvod na to aby dnes dostal šancu Valjent.

Vycestujte na ME 2020 so zľavou – Aktuálne ponuky futbalových zájazdov cestovných kancelárii 

#8 – Aby som nebol nespravodlivý k Hapalovi musím napísať, že sa mi páčilo, že poslal do hry Mráza. Kedy mu dať šancu ak nie dnes.

#9 – A keď sme už pri tréneroch, tak na rovinu hovorím, že najdôležitejšia decembrová otázka pre Výkonný výbor SFZ znie „vymeniť Hapala či nie?“.

#10 – Sám na to nemám úplne vyhranený názor. Na jednej strane neviem kto by to po ňom mal prebrať. (Desím sa návratu Weissa staršieho). Na strane druhej sa obávam, že do zápasu s Írskom vybehneme opäť s duom Vavro – Škriniar a v 63. minúte dostane červenú Robo Mak.

Čo by ste robili vy na mieste Kováčika? Vymenili Hapala? A za koho? Som zvedavý, napíšte do komentárov.

Všetko o Majstrovstvách Európy 2020 – kedy a kde sa bude hrať a kedy sa budú losovať skupiny – nájdete tu.

DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *