Môj názor: Slovensko – Írsko (kvalifikácia na ME 2020)

Tak to dobre dopadlo. Našťastie stále platí, že história sa v prípade futbalových výsledkov nepýta na to ako sme výsledok dosiahli. A to je dobre, pretože to bolo napínavé až do konca. A ten koniec bol šťastný pre nás.

A napriek nadšeniu si dovolím pár poznámok (ako obvykle aj kritických), napokon najhoršie čo sa nám môže stať je zaspať na vavrínoch.

Postúpime na ME?

View Results

Loading ... Loading ...

Slovensko – Írsko 0:0 (4:2 na penalty)

Zostava sa Hapalovi netvorila ľahko to musí uznať každý. Kým za Lobotku kvalitnú náhradu máme (Hrošovský alebo Greguš), obrancov vidlami neprehadzujeme.

Napriek tomu, duo Valjent – Vavro to zvládlo celkom slušne. Aj keď Vavrova hra mi spôsobuje nejeden tik.

Je ťažko povedať, či hral tak ako hral preto, že nehráva, alebo nehráva preto, že hrá ako hrá. Ja si hovorím, že je to typ obrancu, ktorý mi nejde na chuť.

Ale zase uznávam, že proti dobre stavaným írskym hlavičkárom to bola vynikajúca voľba. A v tejto časti obstál Vavro na jedničku.

Mazáň aj Pekarík odohrali solídny zápas tiež. Kým u Pekaríka je to štandard, u Mazáňa je vidno, že keď hráva ligu tak si verí a bude posilou aj pre reprezentáciu.

Voľba brankára Rodáka ma potešila, napokon Fulham v Premier League je predsa len iná kvalita ako Slovan vo Fortuna Lige. A nič proti Greifovi (prestúp prosím ťa), ale Rodák to zvládol na jedničku.

V strede poľa je hviezdou Hamšík. Bez ohľadu na ligu, ktorú hrá je stále o úroveň vyššie ako zvyšok našich strednopoliarov. Rusnák, Kucka aj Mihálik síce nerobili zlé veci, ale Hamšík ich všetky robil lepšie.

Čo ma mrzelo je, že opäť v dôležitom zápase hráme bez útočníka. Duda nehral zle, ale útočník to nie je.

Bolo vidno, že po príchode Boženíka to bolo o inom. Pohyb a agresivita rodeného útočníka je iný ako pohyb a agresivita ofenzívneho strednopoliara.

Zo striedajúcich hráčov má u mňa jednotku Haraslín. Behal, tvoril a vymýšľal tak, že si musia s Mihálikom nabudúce miesta vymeniť.

Mak má jednotku u kaderníkov. Boj o najlepší účes s Hamšíkom je vyrovnaný.

Z futbalového hľadiska však Makov príchod nič neznamenal.

Vyhrali sme zaslúžene?

Výhra teší, ale ak by sme prehrali tak nemôžeme nič namietať. Zápas bol totálne vyrovnaný.

Osobne som mal najmä v predĺžení (ale aj posledných dvadsať minút druhého polčasu) pocit, že Íri viac chcú. Pohyb aj napádanie boli u nich na vyššej úrovni ako u našich.

Asi vedeli, že penalty im až tak dobre nejdú.

Otázka či zostane Hapal trénerom reprezentácie sa odkladá na 12.11. Dovtedy hráme dva zápasy Ligy Národov a aj keby sme ich katastrofálne prehrali, tak to na veci nič nemení.

Postúpime na ME?

O mesiac si zahráme v Severnom Írsku. Na prvý pohľad je to ľahší súper ako Bosna.

Na druhý pohľad je jasné, že vyradili Bosnu a zápas s nimi nebude vôbec ľahký.

Raz by som chcel zažiť, že v dôležitých zápasoch vnútime súperovi našu hru. Ale to si najprv musíme nadefinovať čo tá naša hra vlastne je.

Včera to bolo opatrné zo zadu, čo sa čiastočne dá pochopiť keďže sa nám rozpadla obrana už pred zápasom. Napriek tomu útočník (a možno aj dvaja) by nám neuškodili.

Osobne som mierny optimista. Aj keď najprv si počkajme na zápasovú zostavu.

V dnešnej dobe naozaj ťažko predpovedať, kto s kým bude na trávniku hrať. A bez takého Hamšíka by naše šance o dosť klesli.

Posted in BLOG and tagged , , , .

One Comment

  1. Tak pravdu povediac nic valneho .Hladali sme sa .Slaba bojovnost.Jasne ze nemat Hamsika tak mozme len spominat na futbal.Lavi obranca ma daleko od reprezentacie.Nic dopredu a zamotavanie sa..Ako som spomenul Mazana tak i Pekarik bol na stridanie ziadna poriadna nahravka,Vavro Valient na slovensku ligu dobry.Rusnak Kucka Hrosovsky ,nic zvlastneho neukazali.duda bojoval dobre a Z Hamsikom zahrali naj.A velke stastie ze nam jedenastkova chvila sadla.Zial na Sever.Irsko by to bolo malo .Prepacte za moje hodnotenie.Ale pravda sa tasko cita.A Hapal ma co robit do najblisieho zapasu.A jasne aj on musi pridat umu a chuti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *