Môj názor: Ukrajina – Slovensko 2:1

Priateľské medzištátne zápasy nie sú mojou šálkou kávy. Chápem síce potrebu skúšať hráčov a zohrávať sa v reprezentačnom drese, ale úroveň týchto zápasov väčšinou nie je vysoká. Druhý polčas priateľského zápasu prinesie väčšinou 5 až 6 striedaní v každom mužstve a to je zväčša koniec kombinačného futbalu a dohodnutej taktiky. A už vôbec si nepamätám, kedy a či ma vôbec niekedy strhla atmosféra priateľského zápasu. Celkom sa teda teším na budúcu jeseň a Ligu Národov. Aspoň o niečo pôjde.

Napriek tomu som si náš zápas s Ukrajinou pozrel. Išiel v ideálnom čase po hokeji a pred play-off o postup na MS. Tu je pár postrehov.

Hokej : USA – Slovensko 1:2

*Začnem hokejom, ktorý som videl pred futbalom. Naša reprezentácia pod Ramseym v treťom zápase ukázala, že keď máš systém a držíš sa ho, tak môžeš poraziť skoro kohokoľvek.

*Američania boli lepší a po prvých piatich minútach som si myslel, že dostaneme nakladačku. Nedostali sme vďaka Lacovi v bránke, strelenému gólu z našej prvej strely a slušnej organizácii hry.

*Na medailu z olympiády to stále nevyzerá, ale na to, že na ľade bolo 9 hráčov z Extraligy to bol veľmi sympatický výkon.

*Ramsey v prestávke hovoril, že Slováci ho majú radi a prajú mu. Na jeho mieste by som s hodnotením počkal na majstrovstvá sveta. Hanlon by vedel rozprávať.

A poďme na futbal

*Začnem od konca. Prehrali sme, ale nevadí. Však o nič nešlo

*Prekvapujúco mal tento priateľský zápas celkom spád. Hlavne kvôli Ukrajincom, ktorí sa naozaj veľmi snažili. Asi sa chceli ukázať novému trénerovi Ševčenkovi.

*Z našej strany to bolo také dosť priateľské. Preskúšali sme čo sa dalo. Zelenú dostala mlaď, ale nebolo to ešte ono. Chce to čas.

*Lukáš Štetina konči zápas s bilanciou 0. Najprv jeden gól dal a potom jeden zapríčinil. Napriek tomu mi je sympatický. Behá hore dole a vie rozohrať. Aj keď pred prvým inkasovaným gólom mal rozohrať o dosť skôr.

*Opäť musím zopakovať, že Škriniar je oveľa lepši na stopérskej pozícii ako mieste defenzívneho strednopoliara. Nechápem čo Kozák stále skúša, jedine čo ho dopletie. V Interi hrá stopéra perfektne, ale v našej repre ho Kozák tlačí viac dopredu. Asi máme viac kvalitných stopérov ako Inter Milán.

*Gyomber dnes hral veľmi slabo. Ťažko povedať či malo zmysel ho na zraz volať, keď po zápase letí späť do Talianska.

*Hádam prvýkrát som videl Lobotku pokaziť dve prihrávky za sebou. A boli to hneď prvé dve, o ktoré sa pokúsil po tom čo nastúpil do druhého polčasu. Následne to už bolo z jeho strany o.k. Pre realizačný tím opakujem, na stopéra dávajte Škriniara a pred neho Lobotku!

*Škrtel sa môže poďakovať za žltú kartu Lobotkovi. Ten zle prihral a Škrtel musel hasiť tak ako vie. Faulom.

*Pri druhom góle som nepochopil, kam až chcel Škrtel ustupovať. Viem, že to bolo v rýchlosti, ale v podstate ak by Konoplyanka nevystrelil, ale bežal ďalej, tak Škrtel by hádam zvalcoval aj Polačeka v bránke.

*Kozák sa na striedačke neskutočne mračil. Asi tak by som sa tváril, keby som miesto pozerania futbalu musel vysávať. Však keď sa mu nechcelo, tak sa na Ukrajinu trepať nemusel. Pokyny striedajúcim hráčom rozdával aj tak Tarkovič a na výsledok si pozajtra už nikto nespomenie.

V utorok proti Nórsku

*V utorok nás čaká ďalší prípravný zápas. Rád by som sľúbil, že si ho pozriem a niečo o ňom napíšem. Ale fakt neviem.

 

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *