MS v Hokeji 2021 – Hokejový zápisník #1

Prvé zápasy majstrovstiev sveta sú za nami a tak prišiel čas aby som si zaznamenal prvé dojmy a myšlienky, ktoré mí pri sledovaní prišli na um. Hokejový zápisník bude vychádzať počas majstrovstiev sveta v pravidelne nepravidelnej dobe, vždy keď sa mi nazbiera dostatok dojmov, o ktoré sa budem chcieť podeliť.

Naši: zatiaľ pohoda

Prvé dva zápasy Slovenska skončili dobre. Nazvať povinnými víťazstvami si to netrúfam, keďže pred stretnutím s Bieloruskom som mal isté obavy. Našťastie sa nenaplnili, a hoci jeden úsek tretej tretiny nevyzeral dobre, o výsledok som obavy nemal.

S Veľkou Britániou sme síce vyhrali len 2:1, ale celý zápas bol len o tom, že nevieme dať gól a brankár Britov chytil deň. Takže nepociťujem žiadnu úzkosť z toho, že sme vyhrali iba o gól. Tri body máme a to je dôležité.

Boj o štvrťfinále a vlastne aj celé majstrovstvá nám začnú až v pondelok. Stretnutie s Ruskom ukáže nakoľko si trúfame tento rok.

Moje celkové očakávanie nie sú veľké, napokon máme mladý a neskúsený tím a tak maximom mojich snov je účasť v štvrťfinále. Tá však nemusí byť až taká vzdialená.

Kľúčové pre naše nádeje budú zápasy s Dánskom a Českom.

Ak zvládneme v sobotu 29.5 o 19:15 zápas s Dánskom, tak nasledujúci utorok 1.6 o 15:15 môže zápas s Českom rozhodovať o postupe. Prvý vyraďovací zápas ešte pred samotným štvrťfinále. Bola by to skvelá bodka za základnou časťou, aj keď cesta k nej je ešte dlhá.

Vzbura malých?

Švédi prehrali s Dánmi 3:4, Češi so Švajčiarmi 2:5 a vyzerá to, že tento rok bude aj boj o postup do štvrťfinále veľmi dramatický. Víťazstvo Dánov hodnotím ako vzburu malých, ale v prípade Švajčiarska je to len pokračovanie trendu z minulosti.

Švajčiarsko má opäť tím, ktorý to v pohode dotiahne do štvrťfinále a kľudne aj ďalej. Kurz na to, že skončia na 1. až 4. mieste je stále cez 2,00 a to sa myslím oplatí.

Češi po skvelom turnaji pred majstrovstvami už plánovali oslavy titulu na Staromáku, ale prvé dva zápasy priniesli kruté vytriezvenie. Stále si však myslím, že majú veľmi dobre poskladaný tím a kľudne to môžu dotiahnuť do bojov o medaily. Len to chce trocha pokory.

Mimochodom, kto sleduje naše denné tipy na MS v hokeji, tak musí byť spokojný. Hádam nám to vydrží.

Získať 20€ a tipovať zápasy MS za skvelé kurzy môžete tu.

To nie sú zostavy na aké sme si zvykli

Zámorské tímy patrili k ozdobám minulých šampionátov, ale tohto roku to je oveľa poslabšie. Pandemická situácia, nutnosť karantény a nahustená skrátená sezóna v NHL si vyžiadala svoju daň. Zostavy Kanady aj USA nespĺňajú štandardy, na ktoré sme si zvykli minulé šampionáty.

Však ste to videli aj na vlastné oči. Kanada nedala gól Lotyšsku a prehrala 0:2, USA tiež prehrali, aj keď s Fínmi to nie je hanba. Osobne sa mi dokonca nasadenie Američanov páčilo o trocha viac ako to kanadské.

Dnes večer sa mužstvá stretnú vo vzájomnom súboji a ja nečakám príliš strhujúci hokej (môj tip na zápas je tu). Aj preto dám prednosť súbežne hrajúcemu sa súboju medzi Nashvillom a Carolinou v bojoch o Stanley Cup.

Celkovo si myslím, že ani Kanada ani USA do semifinálových bojov nezasiahnu. Nečudoval by som sa ani ak by jeden z týchto tímov nepostupil zo skupiny. To otvára šancu nielen pravidelnému účastníkovi štvrťfinále Nemecku ale aj domácemu Lotyšsku. Len to chce zvládať aj zápasy proti papierovo slabším protivníkom, že?

Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *