MS vo futbale 2030 – všetko čo chcete a potrebujete vedieť

Majstrovstvá sveta vo futbale 2030 budú výnimočné tým, že sa bude oslavovať 100 rokov od organizovania prvých majstrovstiev sveta v histórii. Aj preto bude ich program prerozdelený medzi šesť krajín.

Kedy sa budú MS vo futbale 2030 hrať

V júni a júli 2030, pričom presné dátumy aj program budú určené neskôr.

Kde sa budú MS vo futbale 2030 hrať

Oficiálnym usporiadateľom Majstrovstiev sveta vo futbale 2030 budú tri krajiny: Španielsko, Portugalsko a Maroko. Okrem toho sa však úvodné oslavy vrátane prvých troch zápasov odohrajú v Južnej Amerike, konkrétne v Uruguaji, Paraguaji a Argentína.

Uruguajské hlavné mesto Montevideo bude dejiskom osláv storočnice majstrovstiev sveta vo futbale aj dejiskom otváracieho zápasu na počesť toho, že sa v Uruguaji v roku 1930 prvýkrát hrali Majstrovstvá sveta.

Okrem otváracieho zápasu uvidia v Južnej Amerike aj ďalšie dva zápasy (po jednom v Paraguaji a Argentíne). Potom sa celé dianie presťahuje do Európy a Afriky, konkrétne Španielska, Portugalska a Maroka.

Konkrétne mestá, kde sa bude hrať aj program MS 2030 bude oznámený neskôr.

Kto bude hrať na MS vo futbale 2030

MS vo futbale 2030 sa zúčastní 48 tímov.

Tri hostiteľské krajiny Španielsko, Portugalsko a Maroko majú účasť istú.

43 miest sa rozdelí nasledovne:
Európa (UEFA) – 14 miest
Afrika (CAF) – 8 miest
Ázia (AFC) – 8 miest
Južná Amerika CONMEBOL) – 6 miest
Severná a Stredná Amerika (CONCACAF) – 6 miest
Oceánia (OFC) – 1 miesto

O zvyšných dvoch tímoch sa rozhodne v medzikontinentálnom play-off, ktorého sa zúčastní šesť tímov (po jednom zo všetkých konfederácií okrem UEFA (5 – Afrika (CAF), Ázia (AFC), Južná Amerika (CONMEBOL), Oceánia (OFC), Severná a Stredná Amerika (CONCACAF)) plus jeden tím navyše z CONCACAFu (organizácia Severnej a Strednej Ameriky).

Ako sa bude hrať na MS vo futbale 2030

48 tímov bude rozdelených do 12 skupín po 4 tímov. Z každej skupiny postúpia do vyraďovacích bojov 2 najlepšie tímy a k tomu ešte aj 8 najlepších tímov z tretích miest. Vyraďovacie boje by sa tak začínali súbojmi šestnásťfinále, v ktorom sa predstaví 32 tímov.

Celkovo sa tak na MS odohrá 104 zápasov.

MS vo futbale 2026 [kde, kto a kedy] –  MS vo futbale 2022 [výsledky]MS vo futbale 2018 [výsledky]

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *