Pred štartom Niké ligy: Všetko je rozhodnuté?

Ak vám v januári nestačila veľká štvorka európskych futbalových líg tak prvý februárový víkend sa dočkáte aj našej najvyššej futbalovej súťaže. Niké liga odštartuje už v piatok 9.2. zápasom druhého s prvým.

Na prvý pohľad si lepší štart po prestávke ako duel dvoch tímov z čela tabuľky nevieme predstaviť. Na strane druhej tentokrát štart Niké Ligy žiadnu výraznú emóciu neprináša. Nikto totiž asi nečaká, že by prípadne víťazstvo Žiliny prinieslo nejakú zmenu v boji titul.

Nič lepšie teda necharakterizuje rozhodnutnosť našej súťaže ako kurzy stávkových kancelárii na majstra v tomto ročníku či sumár prestupového obdobia v slovenských kluboch.

Tabuľka Niké ligy pred štartom jarnej časti

Program aj štatistiky Niké Ligy nájdete tu.

Ako keby sa skoro všetky kluby zmierili s tým, že o výsledkoch ligy je rozhodnuté. Majstrom sa stane Slovan, a vypadne niekto z dvojice Michalovce, Zlaté Moravce.

A potom sú tu štyri vyrovnané kluby, ktoré by mali zabojovať o postup do prvej šestky. Miesta sú tam ešte tri, ale ani ten komu to nevyjde nemusí vešať hlavu. V následnej baráži po konci ligy ešte stále bude mať šancu zabojovať o európské poháre.

Vynakladať nejaké extra peniaze na posilnenie kádru teda nie je nutné. Táto sezóna sa vo väčšine a možno aj vo všetkých prvoligových kluboch dá dohrať s tým čo bolo na súpiske aj na jeseň.

O všetkom dôležitom je podľa nás viac menej rozhodnuté. A to je tá najhoršia situácia v akej sa futbalová liga na Slovensku mohla ocitnúť. Kde nie je emócia, tam nie je ani záujem.

Kto vyhrá Niké Ligu 2023/2024?

  • Slovan (71%, Počet Hlasov 40)
  • DAC (13%, Počet Hlasov 7)
  • Trnava (9%, Počet Hlasov 5)
  • niekto iný (7%, Počet Hlasov 4)

Hlasovalo: 56

Loading ... Loading ...

Tipni si kto bude majstrom tu a získaj bonus 20€ tu

Kto prišiel a kto odišiel?

Štart „jarnej“ časti našej najvyššej futbalovej súťaže zároveň znamená, že prestupové okno skončilo. A túto zimu veľa vzruchu neprinieslo. O tom, že bola v Európe zimná futbalová prestupová nuda sme už písali. Ak sa však pozrieme na slovenské prestupové okno, tak zákonite začnete premýšľať ako sa dá slovo nuda vystupňovať.

Žiaden prekvapivý transfer smerom do ligy sme nezaznamenali. Smerom z ligy to bolo už iné. Niektoré kluby urobili veľký januárový výpredaj.

Najskloňovanejším menom už asi rok je Róbert Polievka, ale ten zostáva v Banskej Bystrici. Pre Duklu dobrá správa, aj demotivovaný Polievka bude stále najlepším hráčom tímu. Ľúto mi je len samotného hráča, ktorý by si aspoň českú ligu zaslúžil.

Druhým sledovaným menom bol Aleksandar Čavrič a ten napokon aj odišiel preskúmať Japonsko. Slovan opustil aj Lovat a tieto dva odchody bude asi cítiť. Na strane príchodov je len kontroverzný Gerson Rodrigues, ktorý asi niekoľkokrát vzbudí emócie, ale či dokáže nahradiť Čavriča o tom trocha pochybujeme.

Najväčší výpredaj bol v Žiline, ktoré opustil okrem iného reprezentant Ďuriš, Nemčík, Addo aj Rusnák. Celkovo to asi odráža presvedčenie klubu ohľadne ich šancí na titul.

Spartak Trnava sa rozlúčil s Michalom Ďurišom, ktorý bol na jeseň osviežením, ale skončilo mu hosťovanie. Nahradiť by ho mal rovnako starý Tomáš Poznar, ktorý bol k dispozícii zadarmo.

Dunajská Streda priviedla Kacharabu zo Slávie a to môže byť asi najlepší prestup smerom na Slovensku aký sme v zime zaznamenali.

Zlaté Moravce v boji o záchranu vsádzajú na skúsenosti nových posíl, Balica, Kuzmu a Meszárosa. Košice zase priviedli bývalého hráča DAC Erica Davisa.

Skalica, Michalovce, Trenčín, Ružomberok aj Podbrezová tiež v kádri pár zmien urobili. Ale nič čo by nám udrelo do očí sme v prestupových zoznamoch nenašli.

Napriek biede prestupových presunov sa iste na jar ukáže nejaký hráč, ktorý nadchne minimálne fanúšikov svojho klubu. Avšak na nejakú výraznu injekciu záujmu fanúšikov o Niké ligu to nevyzerá.

Máte na to iný názor? Podeľte sa v komentároch pod článkom.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *