Predám postupovú kalkulačku – Hokejový zápisník #3

Tieto majstrovstvá sveta sú úplne iné ako sme zažili kedykoľvek v minulosti. A nie je to len preto, že v hľadisku nie sú diváci. Výsledky sú to čo robí z tohto šampionátu majstrovstvá v prekvapeniach. A nemôžem povedať, že by sa mi to nepáčilo.

Štvrťfinále na dosah aj bez kalkulačky

Po včerajšku nemá zmysel počítať za akých okolností postúpime do štvrťfinále. Postupovú kalkulačku môžeme smelo požičať Čechom, alebo rovno predať Kanaďom.

Naša situácia je totiž úplne jasná. Ak z nasledujúcich štyroch zápasov (Švajčiarsko, Dánsko, Švédsko, Česko) jeden vyhráme tak postúpime. A možno nám bude stačiť aj bod.

Budúci utorok môže nastať unikátna situácia, že na postup do štvrťfinále budú vo vzájomnom zápase potrebovať body Česi a my budeme tí čo budú hrať s lahkosťou bez nutnosti bodovať a nič im nedarujeme.

Včerajšia výhra s Ruskom nepotešila len kvôli trom bodom ale aj kvôli nášmu výkonu. Vôbec to nebolo urputné bránenie a dva využité brejky, ako by výsledok napovedal. Celý zápas to bolo vyrovnaná partia s minimom šanci na oboch stranách.

Tí čo čakali kedy vyrobíme nejaký kiks sa nedočkali. Až na zbytočné vylúčenie Skalického po našom úvodnom góle, ktoré vyústilo v rýchle vyrovnanie sme podali mimoriadne zodpovedný výkon.

Samotný zápas nebol príliš strhujúci, ale o to nám išlo. Zodpovedne brániť a nebáť sa zaútočiť. A presne to sme robili. V tomto zápase sa naplno (a konečne) ukázalo prečo sem Šatan priviedol Ramsayho.

Iste nie je dobré podliehať veľkému optimizmu. Štvrťfinále je na dosah, ale tam to bude opäť o jednom zápase.

Naši čitatelia síce už podľahli eufórii a ako ukazuje anketa nižšie, tak plánovanie osláv na letisku po prílete zlatých chlapcov je v plnom prúde.

Kto vyhrá MS v hokeji 2021?

  • Fínsko (55%, Počet Hlasov 16)
  • Kanada (45%, Počet Hlasov 13)

Hlasovalo: 135

Loading ... Loading ...

Rovnaka nálada sa prejavuje aj v stávkových kanceláriach, kde kurz na víťazstvo našich klesol z 90 na 22! Ak porazíme aj Švajčiarov tak to poletí k 10.

Nehovoriac o tom, že väčšina tipujúcich predpokladá, že porazíme Švajčiarov (štvrtok 15:15), pričom sme stále výraznými kurzovými outsidermi.

Teraz treba veriť, že Ramsey udrži chlapcov oboma nohami na zemi. Ani jeden z nasledujúcich zápasov nebude ľahký a iste príde aj zakopnutie.

Majstrovstvá hokeja v prekvapeniach

Vyzerá to, že z našej skupiny nemusí postúpiť buď Švédsko alebo Česko a v tej druhej to vyzerá na zlyhanie Kanady. Nie, že by to v zámori niekto sledoval, tam si riešia zlyhanie McDavida v play-off NHL, ale pre nás je to udalosť roka.

V histórii majstrovstiev sveta od kedy sa hrá play-off sa to hádam ešte nestalo.

Osobne cítim, že sa otvára veľká šanca pre Švajčiarsko, ktoré by si triumf a aj zlato zaslúžilo. Nezabudnime však ani na Rusov, ktorým prídu posily z NHL a po včerajšku sa asi v kabíne umývali hlavy.

Celkovo je to však veľká výstraha pre silnú štvorku Rusko, Fínsko, Švédsko, Česko, ktoré vytvorili uzavretý klub hrajúci EuroHockey tour. Ako keby to utvrdzovanie v tom, že oni sú elita a nepotrebujú hrať s nikým iným narazilo.

Švajčiarsko, Nemecko, Slovensko, ale aj Lotyšsko a Bielorusko s tým roky bojujú a tieto majstrovstvá prichádza ich vzbura. Tak dúfajme, že bude víťazná.

Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *