Prenosné futbalové bránky

Za mojich mladých čias nám stačila lopta, štyri kamene alebo školské tašky a futbalový zápas sa mohol začať. Hrať na ozajstné futbalové bránky bolo len za odmenu. Našťastie dnes si už môže skoro každý dopriať súkromné „Tehelné pole“ s ozajstnými futbalovými bránkami.

Pochopiteľne nemyslím futbalové bránky s rozmermi  7,32 x 2,44 metru ako kážu pravidlá. To by bol už ozajstný štadión. Mám na mysli malé prenosné futbalové bránky. Také, ktoré sa ľahko prenášajú, sú ľahko uskladniteľné, dajú sa jednoducho zložiť a použiť ich môžete kľudne aj na hokejbal, alebo prípadne florbal.

Porovnanie najpredávanejších futbalových bránok nájdete tu

Celá ponuka prenosných futbalových bránok k dispozícii tu

Ponuku najlacnejších futbalových bránok nájdete tu

Pred kúpou futbalových bránok

Výber prenosných futbalových bránok je v dnešnej dobe veľmi široký. Pred kúpou si treba dobre premyslieť ako a hlavne kde ich budete používať. Prejdite si s nami niekoľko základných parametrov, ktoré by ste mali mať na pamäti pri výbere futbalových bránok.

Rozmery

Ak máte k dispozícii veľký pozemok a zvyknete hrávať vo väčšom počte, budete si vyberať medzi rozmerovo väčšími futbalovými bránkami. Šírka vami zvolenej bránky by mala byť niekde medzi 250 a 300 cm a výška bude zrejme okolo 150 cm.

Ak si zvyknete zahrať len na malom priestore, tak vám postačia bránky malé so šírkou do 2 metrov a výškou do 120 centimetrov.

Materiál

Vybrať si môžete z bránok s kovovými alebo plastovými tyčami. Tie rozmerovo väčšie bývajú kovové, tie menšie plastové. Treba mať na pamäti, že bránky z kovu sú zväčša stabilnejšie ako tie plastové. Zároveň však platí, že zranenie skôr utŕžite ak sa buchnete do kovovej tyčky.

Siete bývajú štandardne nylonové, bez ohľadu na to, akú veľkú bránku si kúpite. Ak chcete bránky využívať aj na iné športy, tak treba pamätať, na šírku oka siete. Puk alebo tenisová loptička bývaju občas menšie ako oko siete. Pri malých rozmeroch bránok by to však nemal byť problém.

Montáž a stabilita

Čím väčšia futbalová bránka, tým viac rúk a času budete potrebovať na montáž. Hlavne u kovových bránok počítajte, že uchytenie bude o niečo zložitejšie, ako u plastových futbalových bránok. Napriek tomu sa montáže netreba obávať, nezaberie vám ani v tom najzložitejšom modeli viac ako 15 minút.

Stabilitu bránky u tých menších zabezpečujú kovové háčiky, ktoré zafixuju polohu o zem (ak zrovna nehráte na betóne). Vačšie kovové bránky sú konštruované ako samonosné bez externého uchytenia.

Futbalové bránky – cena

Cenovo sa prenosné futbalové bránky pohybujú od 20€ do 120€. Menšie plastové bránky v dobrej kvalite zoženiete aj za 25€. Väčšie kovové bránky vás budú stáť cez 50€.

A dobrá rada na záver. Vždy kupujte bránky dve. Nič nevylepší detské futbalové popoludnie, ako keď si môžu zahrať proti sebe na dve bránky.

...
Posted in RECENZIE and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *