Profutbal už nie je


Korona je tu s nami už rok a na poli športu si vyžiadala viacero „obetí“. Najmä jarný výpadok všetkých súťaží v roku 2020 na tri mesiace zasiahol nielen športovcov a fanúšikov, ale aj média. Dôsledky však v mnohých prípadoch vidíme aj dnes v čase keď sa športové súťaže opäť hrajú.

Už túto nedeľu o 21:00 zápas zápasov:

Profutbal.sk aj Hokej.sk skončili

môj ďalší márny pokus dostať sa na profutbal

A to, čo som v januári považoval za dočasný výpadok, je dnes trvalým koncom. Ako už v januári napísali živé.sk (ale ja som si to vygooglil až dnes). Fun Media Group, vlastník domén profutbal.sk aj hokej.sk, ich v rámci úsporných opatrení koncom minulého roka jednoducho vyplo. Svoju pozornosť aj zdroje sa rozhodli venovať iným, výnosnejším aktivitám (Fun rádiu napríklad).

Domény profutbal.sk aj hokej.sk si zatiaľ ponechali, ale ak by sa našiel solventný záujemca, diskusii by sa asi nebránili.

Oba weby boli pritom jednými z najnavštevovanejších vo svojej kategórii.

Najmä hokej.sk bol cieľovou destináciou desaťtisícov fanúšikov a pravidelne v máji počas majstrovstiev sveta v hokeji lámal rekordy v návštevnosti.


Jednou Vetou – aby Vám nič dôležité neuniklo, krátke zhrnutie toho najdôležitejšieho zo sveta politiky aj športu každé ráno vo vašom inboxe – prihláste sa na odber tu


Profutbal.sk bol síce menší a aj rekordy lámal len každé dva či štyri roky podľa toho ako sa darilo našim reprezentantom. Ale pre pre mňa predstavoval nielen zdroj informácií ale aj každodennú zástavku, aby som zistil o čom ľudia diskutujú a čo ich ohľadne futbalu zaujíma.

Napokon, kedysi pradávno som tam článok či dva napísal aj sám.

Aj vzhľadom na možnosti a návštevnosť oboch webov som sa nikdy neodvážil považovať svoj ifutbal.sk za ich konkurenciu. A tak je mi dnes ľúto, že sme o profutbal.sk aj hokej.sk prišli. S ich archívom a popularitou mohli ukázať a dokázať ešte veľké veci. Však si iste viete predstaviť čo by sa tam strhlo za diskusiu po posledných troch našich reprezentačných zápasoch v kvalifkácii na MS 2022, či pred Majstrovstvami Európy po zverejnení našej nominácie.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *