Futbalové predpovede 2021

Rok 2020 bol svojim spôsobom veľmi zaujímavý. Napokon kto z nás v minulosti zažil dva mesiace bez akéhokoľvek futbalu s výnimkou bieloruskej ligy? Alebo kedy naposledy bol párny rok bez Majstrovstiev Sveta alebo Európy? Rok 2021 by teda mohol byť lepší, napokon latka nie je nastavená príliš vysoko. Nazrel som teda do kávovej usadeniny na dne mojej šálky a tieto futbalové predpovede na rok 2021 sa mi zjavili.

Diváci na tribunách

Toto sme v roku 2020 príliš často nezažili. Zdroj: Pixabay

Na rovinu na futbal bez divákov a len v televízii sa dá zvyknúť. Napokon je to lepšie ako nemať futbal vôbec.

Moje želanie pre rok 2021 je však aby som aspoň jeden zápas videl aj naživo v normálnej diváckej kulise. Viem, že toto želanie sa nenaplní tak skoro.

Menšiu nádej upieram na druhý štvrťrok a neskorú jar (máj?). Väčšiu nádej na druhý polrok roku 2021.

Najmä Majstrovstvá Európy bez divákov by ma veľmi mrzeli a nielen preto, že v mojich plánoch je výjazd na niekoľko zápasov pevne zapísaný.

Tak si držme palce aby vírus pominul. Či už vďaka očkovaniu alebo jeho mutácii. A toto želanie je najdôležitejšie zo všetkých a ide za rámec futbalových horizontov.

Kvalifikácia na Majstrovstvá Sveta 2022

V marci sa rozohrá kvalifikácia na MS 2022 v Katare. V skupine máme Chorvátsko, Rusko, Slovinsko, Cyprus a Maltu.

24. marca si zahráme na Cypre, 27. marca privítame Maltu a 30. marca Rusko. [Celý program kvalifikácie nájdete tu]

Napriek slabým výkonom našeho mužstva na jeseň 2020 verím, že aj po prvých troch zápasoch nebude šanca na postup len teoretická. Predsa len Cyprus aj Malta nie sú neprekonateľní súperi. Rusko bude už iná kategória, ale hádam remízu by sme mohli uhrať.

Môj optimizmus však rýchlo vyprchá keď sa pozerám na septembrový program. Zo skupiny na MS postúpi len jej víťaz. Druhé mužstvo v tabuľke si zahrá baráž (v marci 2022), v ktorej z dvanástich tímov postúpia traja.

Do Kataru vedie ťažká cesta a podľa mňa bude nad naše sily. Aj druhé miesto v tabuľke (a miestenka v baráži) by ma veľmi prekvapilo.

Postúpime na MS 2022 v Katare?

View Results

Loading ... Loading ...

Majstrovstvá Európy 2020(2021)

V júni sa hádam po roku dočkáme Majstrovstiev Európy. A s našou účasťou!

To samo o sebe je dobrá správa, keďže sa musím priznať, že v postup som pred barážou príliš nedúfal.

V samotnej skupine E si zahráme postupne s Poľskom (Dublin, 14.06.2021 18:00), Švédskom (Dublin, 18.06.2021 15:00) a Španielskom (Bilbao 23.06.2021 18:00). [Celý program ME 2020 nájdete tu] Ďalej postupujú prví dvaja z každej skupiny a štyria najlepší z tretích miest skupín.

Na rovinu píšem, že náš postup zo skupiny príliš neočakávam. Pri dobrej konštelácii by sme mohli skončiť tretí v skupine a ísť ďalej, ale nejako si neviem predstaviť kto by mal skončiť v skupine za nami. Španielsko asi ťažko, Poľsko má Lewandovskeho a Švédi sú pre nás rovnako ťažký súper vo futbale ako v hokeji.

Postúpime zo skupiny na ME?

View Results

Loading ... Loading ...

Kto bude reprezentačným trénerom na konci roka 2021

K reprezentačným udalostiam sa viaže aj ďalšia naša predpoveď. Miesto reprezentačného trénera zaujal na jeseň 2020 Štefan Tarkovič a dotiahol nás na Majstrovstvá Európy (večná sláva nech ho sprevádza).

Budúci rok však môže byť pre neho oveľa smutnejší. Ak si však poradí v marcových termínoch s Cyprom a Maltou, tak odkoučuje aj EURO.

Tam asi nikto nečaká zázraky a ak neskončíme v skupine so skóre 0:9, tak Tarkovič povedie reprezentáciu aj na jeseň v pokračovaní kvalifikácie MS 2022.

Neúspech v nej mu však pôsobenie pri reprezentácii nadobro ukončí. Za neúspech sa pritom bude považovať fakt, že v skupine neskončíme na prvých dvoch miestach a nezahráme si ani na MS 2022 ani v baráži o ne.

Kto ho nahradí? Kováčikovi do hlavy nevidím, ale v mojej hlave sú dve mená. Vladimír Weiss a Ján Kozák.

Vydrži Štefan Tarkovič ako reprezentačný tréner celý rok 2021?

View Results

Loading ... Loading ...

Ligové súťaže 2021

V ligách toho až tak veľa zaujímavého nebude. Aspoň čo sa týka majstrovských titulov.

Na Slovensku sa majstrom stane Slovan, v Čechách Slávia a v Nemecku Bayern.

Menší otáznik mám nad španielskou La Ligou. Barcelona je asi mimo hry, takže boj o titul bude medzi Atleticom a Realom Madrid. A keďže chlapci z Wanda Metropolitano vyzerajú odolnejší v zápasoch so slabšími, stavil by som si na nich.

Väčšie otázniky mám nad Premier League a Seriou A. V oboch ligách je to naozaj veľmi otvorené a pole kandidátov číta štyri až päť mužstiev.

Kým v Anglicku sa asi prikloním k Liverpoolu. V Taliansku sa éra Juventusu skončí. Inter Milán je môj favorit na titul.

A ako to vidíš ty? Kto vyhrá akú súťaž si môžes tipnúť v našich anketách tu.

Prestupy

Prestupové obdobie v zime aj v lete roku 2021 bude chudobné. Nikto nemá peniaze na rozhadzovanie a ani ich mať nebude.

Naozaj velkých prestupov bude ako šafranu. Ja v kávovej usadenine mojej šálky kávy vidím iba dva.

Leo Messi skončí svoj barcelonský príbeh. PSG, Manchester City alebo Major League Soccer o neho zvedú ľúty boj.

Aj keď sám by sa iste rád videl v Amerike, tam bude problém v peniazoch. Keďže gro príjmov MLS je z návštevnosti (a nie z televíznych práv ako v prípade NBA, NFL či NHL), tak pred prázdnymi tribúnami prezentácia Messiho nemá zmysel.

Aj preto by som vsádzal na jeho prestup do Paríža.

Následne na to dojde k druhému veľkému prestupu. Mbappe si zaslúži lepšiu ligu a tak zamieri do Španielska. Real Madrid sa s jeho menom spája už dlhšie, ale v Barcelone bude jedno voľné miesto a dres s číslom desať k dispozícii.

 

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *