Rodák, Dúbravka alebo Kuciak?

To kto bude chytať za slovenskú reprezentáciu v zápase so Slovinskom vo štvrtok, aj s Maltou v nedeľu veľa napovie o tom ako premýšľa Štefan Tarkovič. A dá to aj odpoveď na to čo od neho čakať v budúcnosti ak zostane reprezentačným trénerom.

Mal by zostať Tarkovič trénerom reprezentácie aj v roku 2022?

  • Nie (63%, Počet Hlasov 47)
  • Áno (37%, Počet Hlasov 28)

Hlasovalo: 75

Loading ... Loading ...

Kto bude novým trénerom našej reprezentácie? Zmeniť či nemeniť?

Povedzme si na rovinu, že prvých deväť mesiacov Tarkoviča na lavičke našej reprezentácie bolo z pohľadu fanúšika ťažkých. Iste, zaznamenali sme úspech v podobe postupu na Majstrovstvá Európy 2020. Ale ani v tej úspešnej baráži sme herne nijako nedominovali a pozerateľný futbal to nebol ani náhodou.

O výstupení na samotnom Eure písať už nemusíme. Pár ľudí na zväze sa síce dodnes balamutí výhrou nad Poľskom, ale oveľa viac o našej hre vypovedá prehra so Švédskom a Španielskom.

Napriek tomu však Štefan Tarkovič zostal reprezentačným trénerom a od septembra vidno výrazné herné zlepšenie. Bohužiaľ sa to neprejavilo aj vo výsledkoch a tak sme vonku z hry o postup na majstrovstvá sveta v Katare.

Reprezentácia tak dostala priestor na skúšanie a prípravu. Budúci rok nás čaká Liga Národov, v ktorej sme už spadli až do Ligy C. A v roku 2023 budeme hrať kvalifikáciu na EURO 2024. A bez ohľadu ako na tom náš futbal je, tak postup na majstrovstvá Európy by mal byť v našich silách.

Voľba brankára ako odraz osobnosti trénera

Na prvý pohľad zanedbateľne rozhodnutie o brankárskej jednotke v zápasoch, kde o nič nejde, veľa napovie o tom ako bude pod jeho vedením vyzerať reprezentácia v budúcnosti.

Tarkovič na brankársky post nominoval trojicu Dušan Kuciak, Marek Rodák a Martin Dúbravka.

Dušan Kuciak dostal v posledných šiestich zápasoch len tri góly.Jeho Lechia Gdaňsk je na druhom mieste Ekstraklasy aj vďaka nemu.

Marek Rodák za Fulham, v druhej anglickej lige, nastúpil šesťkrát a dostal len jeden gól. V posledných piatich zápasoch neinkasoval a Fulham katapultoval na druhé miesto v tabuľke.

Martin Dúbravka je dlhodobá jednotka našej reprezentácie. Bohužiaľ po nešťastnom vystúpení na ME 2020 sa v bránke kvôli zraneniu ešte neobjavil. Napriek tomu v nominácii figuruje, keďže v našej reprezentácii dlhodobo neplatí pravidlo „kto nehrá v klube, nehrá ani za repre“.

Z môjho pohľadu je teda poradie brankárov jasné:

  1. Rodák – vyníkajúca forma + myslíme aj na budúcnosť a toto je hráč, na ktorom chceme stavať
  2. Kuciak – vynikajúca forma
  3. Dúbravka – nechytá, o jeho forme nič nevieme ale máme ho radi + podržal nás v minulosti

Iste, môžeme debatovať či je Championship kvalitnejšia ako Ekstraklasa, ale tak by sme sa ďaleko nedostali. V prospech Rodáka totiž hovorí aj vek, keďže je o 12 rokov mladší ako Kuciak. A nie, že by sme Kuciaka posielali do dôchodku, ale ak myslíme na budúcnosť, tak je Rodák jasnou voľbou.

Ak Tarkovič proti Slovinsku alebo Malte postaví Dúbravku, tak je jasné, že rozhodujúcim faktorom nie je aktuálna výkonnosť. A toto nie je hejt na Dúbravku, ale ak budeme stavať na zásluhách z minulosti, tak to s našou reprezentáciou pod Tarkovičom ďaleko nedotiahneme.

Koho by ste postavili do brány proti Slovinsku vy?

View Results

Loading ... Loading ...

So Slovinskom sa stretneme vo štvrtok 11.11. o 20:45, s Maltou v nedeľu 14.11. o 15:00. Tabuľku našej skupiny aj program zvyšných zápasov nájdete tu.

Aktuálne kurzy na zápas Slovensko – Slovinsko

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *