Slovenská reprezentácia: Vždy sa dá klesnúť hlbšie

Ak ste tri mesiace nesledovali slovenský reprezentačný futbal a len si pozreli výsledok nášho zápasu s Azerbajdžanom, tak ani nemáte ako vedieť, že v lete došlo k prelomovej zmene.

Za prehru 1:2 pritom už nemožno viniť Tarkoviča. Pri nástupe trénera Francesca Calzoneho sme napísali, že latka je príliš nízko, a jeho štartovacia pozícia je tak ideálna. Zdá sa, že sa sme sa mýlili. V slovenskom futbale je vždy kam klesnúť.

Pred zápasom pritom mnohí bojovali so sklamaním. Kvôli výhre Kazachstanu nad Bieloruskom, v poobede hranom zápase, bolo jasné, že postup do vyššej divízie Ligy Národov už nie je možný.

Po našom večernom zápase si mnohí uvedomili, že sa na to treba pozrieť z iného uhla. Len poobedňajšia prehra Bieloruska v Kazachastane nám garantuje istotu zotrvania v tejto divízii. Len vďaka tomu to nebude v nedeľu s Bieloruskom nervy drásajúca dráma o záchranu, ale len obyčajný priateľský zápas. A to sme v pondelok napísali, že Liga Národov má zmysel lebo okrem iného v nej nie sú nudné priateľské zápasy.

Porazíme v nedeľu Bielorusko? Tipni si tu.

Slovensko – Azerbajdžan 1:2!

Vráťme sa však k samotnému zápasu.

Je pravda, že zmenou trénera došlo aj k výrazným zmenám. Kto z vás uhádol aspoň osem hráčov základnej zostavy nášho tímu? Je vidno, že Calzone je tu nový a nevie, čo ktoré meno znamená. A tak na lavičke zostali tí, ktorí hrali vždy aj keď nič nehrali. Na ihrisko sa zase dostali tí, ktorí nehrali ešte nikdy a dnes teda moc nezahrali.

Calzone to tu jednoducho nepozná a tak sa asi naozaj rozhodoval len podľa toho čo videl na tréningu predchádzajúce tri dni a na youtube predchádzajúce tri týždne. Hralo to čo je podľa neho to najlepšie čo slovenský futbal ponúka.

Osviežujúci prístup po tých rokoch čo základnú jedenástku do zápisu o stretnutí vedúci mužstva vždy len okopíroval z toho predchádzajúceho. Avšak výsledok je rovnaký.

Už naozaj musíme zmeniť náš náhľad na realitu. Zabudnúť na porovnávanie sa so susednými štátmi, tie sú niekde úplne inde. Prestať brať ako istotu, že postúpime na ME 2024, lebo však tam ide až 24 tímov.

My sme momentálne niekde okolo 40. miesta v rebríčku európskych tímov. Máme síce obrancu v Interi Milán, strednopoliara v SSC Neapol a náhradného brankára v Manchestri United, ale to nám reprezentačný zápas nevyhrá.

Zápasy vyhráva organizovaná obrana ako tá Azerbajdžanská, invenčná záloha a útočníci strieľajúci góly. A my nič z toho nemáme.

Šťastné penalty a predĺženia nás dostali na ME 2020 a zakryli nám skutočnosť. V nej nám ušiel pred rokmi vlak a my sme sa ani nesnažili ho dobehnúť. My sme bežali opačným smerom.

Nechceme Calzoneho zatratiť po prvom zápase. Na to je skoro.

V nedeľu má k dispozícii prípravný zápas a potom šesť mesiacov na pozeranie videa. A potom sa uvidí či je tým pravým mužom na vytiahnutie našej reprezentácie z dna, alebo nie.

Postúpime na ME 2024?

  • Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

Porazíme v nedeľu Bielorusko? Tipni si tu.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *