Slovensko – Slovinsko: Keď je remíza našou prehrou

Tak to dopadlo ako zvyčajne. Nie, nebolo to úplne zlé, ale nebolo to ani dobré. Nevyhrať nad súperom, ktorý hral viac než polhodinu bez výlučeného hráča sa dá ospravedlniť ak tým súperom je Taliansko, Francúzsko prípadne Španielsko. Ak však hráme so Slovinskom, tak je remíza vlastne prehrou.

A opäť sme smutní

A pritom to od začiatku nevyzeralo vôbec zle. Už to, že Tarkovič postavil Rodáka vo mne vzbudilo isté nádeje. Nemusel som si totiž klásť otázku, že koľko núl musí brankár vychytať aby sa stal reprezentačnou jednotkou.

Slovinci vyzerali ako keby prišli z Prešova v osemdesiatych rokoch. Hru postavili na solídnej obrane spočívajúcej v deviatich hráčoch na hranici vlastnej šestnástky istených skvelým Oblakom v bránke. Naša odpoveď bola tiež ako keby z Prešova, bohužiaľ odkukaná od hádzanarov Tatrana. A tak sme si prihrávali pred šestnástkou, zo strany na strany.

Kolmá prihrávka, ktorá by hru zrýchlila a dala nám šancu prišla len občas. Omnoho častejšie prišlo pribrzdenie a snaha urobiť ešte jeden, dva alebo aj tri kroky s loptou. V prehustenom priestore je to takmer istá strata lopty.

Získaj 50€ na tipovanie len za registráciu

A keď si k tomu pripočítame zaváhania obrany a skvelú efektivitu hostí, tak je všetko jasné. Najmä pri druhom góle Slovincov to bolo ako zo zlého filmu. Celá obrana na čele so Škriniarom asi čakala, že Slovinci pri rohe loptu len tak nakopnú a pobežia späť brániť. Však boli už len desiati. Kto už len mohol predpokladať, že traja si trúfnu nabehnúť do našej šestnástky a dokonca aj vyskočiť. No vážne, vás by to napadlo? Lebo našich obrancov nie.

Myslíme pozitívne …

Iste, dnešný futbal mal aj svoje pozitíva. Suslov a Strelec prišli na ihrisko až v 71. minúte a dokázali za deväťnásť minút ukázať, že môžeme hrať aj smelo dopredu, aj s nápadom, aj s zdravou agresivitou.

U Suslova však jedna malá poznámka. Ten teatrálny pád pred šestnástkou potom čo dvoma kľučkami obehne obrancov bolo čo? Miesto pre hráča, čo padá vždy keď vidí šestnástkovú čiaru a zafúka vietor je v reprezentácii už roky obsadené.

Získaj 50€ na tipovanie len za registráciu

Talent Suslov má, odvahu a zdá sa, že aj schopnosti tiež, tak hlavne aby si vybral tú správnu cestu. Napokon ten center v posledných minútach, čo mu chýbalo? Azda len ten gól.

A čo teraz s Tarkovičom?

Ten jeden gól navyše najviac chýba teraz asi Tarkovičovi. Vyhrať nad Slovinskom by asi bola istota čo sa týka jeho ďalšieho pôsobenia na reprezentačnej lavičke. Takto by to chcelo suverénne vyhrať v nedeľu na Malte, lebo akékoľvek zaváhanie by bolo fatálne.

A keby chcel mať aj odvahu a dal voľno Hamšíkovi, Pekaríkovi (ten kvôli kartám hrať aj tak nebude) a kľudne aj Škriniarovi. Miesto toho v základe postavil Suslova, Strelca, hádam aj Rusnáka, nech neplatil zväz tú letenku z Ameriky zbytočne. Až to by bol signál, že to s Tarkovičom môžeme skúšať aj naďalej. Alebo radšej nie? Ja to vidím teraz pätdesiat na pätdesiat.

Mal by zostať Tarkovič trénerom reprezentácie aj v roku 2022?

  • Nie (63%, Počet Hlasov 47)
  • Áno (37%, Počet Hlasov 28)

Hlasovalo: 75

Loading ... Loading ...

Mimochodom v nedeľu o 15:00 nehráme len my na Malte, ale aj Chorváti s Rusmi. A to bude zápas o priamy postup na MS v Katare. Chorváti musia vyhrať, Rusom stačí remíza. No mohli sme si priať lepšie vyvrcholenie kvalifikačnej skupiny? Ja viem, mohli, ale to by sme museli hrať lepší futbal.

Postúpia Chorváti alebo Rusi? Vyberiete si kurz 1,60 alebo 2,1? Tipnite si tu.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *