Ste po víťazstve nad Islandom optimisti alebo pesimisti?

Vzhľadom na vývoj zápasu, aj kvôli tomu ako vyzerá momentálne tabuľka našej skupiny sme dnes získali naozaj dôležité tri body. Okrem bodov však treba hodnotiť aj našu hru. A tu vám ponúkam dve možnosti, buď sa na zápas môžete pozrieť očami optimistu a teda pozitívne, alebo očami pesimistu. Dole nájdete oba pohľady a je len na vás, ktorý si osvojíte.

17.6.2023, kvalifikácia ME 2024
Island – Slovensko 1:2 (1:1)
27. Kucka 0:1, 41. Finnbogason (z 11m) 1:1, 70. Suslov 1:2

Tabuľka aj program našej kvalifikačnej skupiny J

Je to fajn, Majstrovstvá Európy sú na dosah – hovorí optimista

Začnem pozitívne a s úsmevom. Pred zápasom sa v nominácii ocitol futbalový „dôchodca“ Hamšík. To zaskočilo veľa fanúšikov, mňa a aj samotného Mareka Hamšíka.

Napokon sa to však ukázalo ako skvelý ťah trénera Calzonu. Iste, bola tam aj nejaká pokazená prihrávka z Marekovej strany. Ani tá však nezatienila dobrý dojem z jeho hry. Bolo tam veľa momentov keď hru ukľudnil, či zrýchlil, podľa toho aká bola momentálne potreba.

Je to proste kapitán a septembrový zápas s Portugalskom je tu za necelé tri mesiace. Dovtedy Hamšík nestratí ani kondičku ani cit pre hru. Dnes a ani v utorok by sme ho nemuseli vidieť naposledy v reprezentačnom drese.

K Hamšíkovi sa pridal aj Kucka svojou skvelou strelou a ak sa strelecky chytí aj Mak, tak náš postup na EURO 2024 dostáva reálne obrysy.

Navyše v prestávke ukázal aj Calzona prečo si zaslúži reprezentačnú šancu. Kým v prvom polčase sme robili v obrane veľa chýb, v tom druhom sme až do 85. minúty neurobili hádam ani jednu.

V podstate sme ovládli dianie na ihrisku do takej miery, že Islanďania nemali žiadnu poriadnu šancu. A to nie je len tak, dokázať zmeniť hru v takom dôležitom zápase.

Calzona dokázal hráčov cez prestávku usmerniť dostatočne na to, aby sme sa dopracovali k želanému výsledku. A v podstate bez zbytočnej drámy.

Iste víťazný gól bol šťastný, ale aby sa šťastie mohlo ukázať, tak sme museli dostať loptu do šestnástky a súpera pod tlak. A presne to sme urobili.

Momentálne máme v tabuľke náskok 3 body pred Luxemburskom, 4 body pred Islandom a Bosnou. A asi každý z nás by pred začiatkom kvalifikácie bral ako najväčšieho súpera práve Luxembursko. Z ničoho nič vyzerá naša skupina a postup na ME celkom reálne.

Tak si to hlavne v utorok v Lichtenštajnsku nepokazme.

Vyhráme v utorok? A o veľa gólov? Tipnite si a získajte 20€ na tipovanie len za registráciu tu.

Postúpime na ME 2024?

• Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

Dávka nášho futbalového šťastia vyčerpaná na desaťročie dopredu – smúti pesimista

Na dnešný zápas sa však dá pozrieť aj úplne inak. Ak zložíme ružové okuliare a nasadíme čierne, tak vidíme nasledovné.

Prvý polčas bol jedna veľká katastrofa. Obranu ako keby sme nemali.

Často sa hovorí, že brániť aj útočiť musí celé mužstvo. Útok sme však prvý polčas v podstate nemali, s výnimkou Kuckovho gólu z jasného neba a Makovej šance, ktorú spálil.

V obrane si zase hádam všetkých jedenásť hráčov vyskúšalo spraviť aspoň jednu chybu. Ak by proti nám stál trocha disponovanejší súper tak je v 25. minúte 3:0 a tréner Calzona by hádzal na ihrisko uterák.

Calzona by svoje nominovanie hráčov po skončení kariéry mohol posunúť ďalej. Napokon Hamšík stále patril k tomu lepšiemu v našom tíme.

A tak by sa dali možno vyriešiť chyby v obrane povolaním ďalších hráčov, ktorí síce už ukončili kariéru, ale možno by boli prínosom. Mňa len tak z voleja napadá Greško a Glonek. Greško boli tiež kúsok od talianskeho titulu ako Hamšík, Miloš Glonek zase odohral dve sezóny v Ancone a taliančinu hádam nezabudol.

Fakt to bolo veľmi zlé. Chvíľami mi až bolo ľúto Islanďanov, ktorí v momente keď stačilo vystreliť a skórovať, tak sa zväčša zamotali, potkli, alebo rozhodli vyslať oblúčik do Dúbravkovej náruče.

Korunu tomu nasadili však až v druhom polčase keď si strelil vlastný gól potom čo nastrelili loptu do uhýbajúceho sa Suslova. A pritom tu loptu nemuseli vôbec zúfalo odkopávať. Stačilo počkať, Suslov by sa uhol a lopta sa dala krásne vyviesť zo šestnástky. Takýto víťazný gól by hádam nedali ani Češi.

Celkovo bol pohľad na náš výkon v prvom polčase zraňujúci. Nepôsobili sme ani futbalovo, ani zohrato a už vôbec nie odhodlane.

V druhom polčase to bolo už lepšie, ale stále tomu chýbalo dosť veľa. Napríklad ľahkosť pri zakladaní útoku či strelecký inštinkt v momente keď sme na dostrel brány.

A príliš to nevylepšili ani striedania. Nie je tam moc variability a nádeje, že zrovna hráči z lavičky zvrátia zápas.

S takouto hrou nebudeme serióznym súperom pre mužstvá, ktoré sú o stupeň lepšie ako Island. A to je veľké varovanie pred zvyškom kvalifikácie a to pritom v skupine nemáme okrem Portugalcov príliš zvučných súperov.

Už v utorok proti Lichtenštanjnsku by sme do zápasu mali vstúpiť úplne inak aby sme nezažili blamáž.

Potrápia nás Lichtenštajnci? Tipnete si na nich za tento kurz?

Tak ako ktorý z pohľadov napísaných vyššie je vám bližší? Ste optimistami alebo pesimistami?