Takto sa má prehrávať

Ak by sme dnes získali aspoň bod tak sa tento zápas zaradí do zlatého fondu našich reprezentačných triumfov hneď vedľa výhry v Poľsku v roku 2009 v kvalifikácii na MS 2010, výhry nad Talianskom na MS 2010 a výhry nad Španielskom 2:1 v roku 2014 v kvalifikácii ME. Takto to bol aspoň super zážitok. Nie každý deň človek aj po prehre odchádza s dobrým pocitom od televízie. A dnes som ten dobrý pocit po zápase mal.

13.10.2023 Portugalsko – Slovensko 3:2
18. Ramos 1:0, 29. Ronaldo (11m) 2:0, 69. Hancko 2:1, 72. Ronaldo 3:1, 80. Lobotka 3:2

Iste, ak by Portugalci stratili bod tak to budú považovať za veľkú smolu. Prestrieľali nás v pomere 12:3 a bilancia xG (očakávaných gólov) je 7.28:0,30. Nie vždy štatistiky úplne presne vystihnú zápas, ale teraz sa s nimi dá súhlasiť.

K dobrému pocitu teda čiastočne napomáha fakt, že z hľadiska kvalifikovania sa na ME 2024 pôjde o všetko až v pondelok.

Zároveň však na našej hre bolo veľa pozitívneho.

Začať musíme v bráne.

Martinovi Dúbravkovi by sme mali po dnešku pozlátiť nielen rukavice ale aj ruky až po ramená. To čo dnes vychytal sa len tak nevidí. Ak to videl tréner Manchestru United tak určite ľutuje, že za ťažké peniaze v lete priviedol Onanu a za drobné nekúpil Dúbravku.

Dúbravkovi dnes vďačíme za to, že nemusíme mať hlavy dole a neskončili sme s poriadným výpraskom.

Zároveň sme celý zápas hrali celkom aktívne. Snažili sme sa Portugalcov vysoko napádať a dostávať ich pod tlak. Jasné, nie vždy to vyšlo. Vlastne viackrát to nevyšlo ako vyšlo a najmä v prvom polčase z toho bol jeden útok na našu bránu za druhým.

Takisto pri rozohrávke, najmä v prvom polčase, sme robili mnoho chýb a ponúkali súperovi šance.

Pripomenúť však musím, že sme hrali proti top európskému tímu. Pri všetkej úcte k Luxembursku, oni tak dobre hrať v pondelok nebudú.

Ďalším pozitívom bola efektivita. Dať dva góly z troch striel to sa nám často nestáva.

Lobotkov gól bol exkluzívny a Hancko aj bez gólu patril k tomu najlepšiemu čo za nás dnes hralo. Ak by sa ešte chytil strelecky aj niektorý z našich ofenzívnych hráčov tak nebudem mať o našu reprezentáciu už žiadne obavy.

A úplne najviac dnes oceňujem, že sme nebetónovali ako pri stavbe tunela Višňové, ale skúsili hrať otvorený futbal. Som si vedomý toho, že nebyť Dúbravku a šťastia pri strele Hancka tak to skončí približne 6:1, ale to je daň za to ak chcete fanúšika baviť aj proti Portugalsku.

A ja som sa dnes pri pozeraní zápasu bavil a riziko vysokej prehry za to podľa mňa stálo.

Navyše môžme ísť do pondelkového „zápasu roka“ v Luxemburgu dobre naladený.

Sám som zvedavý ako Calzona zostaví základnú zostavu. Ja by som pár hráčov z dnešného základu (Kucku, Pekaríka a možno aj Vavra) vymenil, ale vzhľadom na absenciu Valjenta aj Haraslína tých možností moc nie je.

Napriek tomu začínam našej reprezentácii veriť, že v pondelok sa na to bude dobre pozerať a hádam aj vyhráme (alebo aspoň neprehráme).

Veríte im aj vy? Tak si tipnite na našich kým je kurz vysoko.

Možné scenáre vývoja našej skupiny nájdete v našej Postupovej kalkulačke.

A mimochodom dnes si výhrou Portugalci zabezpečili účasť na budúcoročných Majstrovstvách Európy v Nemecku. A okrem nich sa tam už určite predstavia aj Francúzi a Belgičania.

Všetko o ME 2024 vo futbale nájdete tu.

Kto bude vysielať zápas našich v Luxembursku? Prečítajte si tu.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *