Tešíte sa na Ronalda alebo na našu reprezentáciu?

Po necelých troch mesiacoch sa opäť dočkáme reprezentačného futbalu. A to čo zo začiatku vyzeralo ako blamáž (domáca remíza s Luxemburskom) sa zmenilo na rázny pochod na šampionát.

Všetko o kvalifikácii na ME 2024 (program aj tabuľka našej skupiny)

Nadchádzajúce dva zápasy ma však prekvapivo nechávajú emočne chladným. Necitím tu eufóriu z príchodu Ronalda ako zvyšok fanúšikovskej obce (možno preto, že som ho už dvakrát videl naživo v akcii). A pre mnohých je práve Cristiano a nie naša reprezentácia tým dôvodom prečo budú v piatok pozerať futbal.

Nasvedčuje tomu extrémne veľký záujem o lístky na zápas s Portugalskom, ktoré sa predávali v balíku spoločne so vstupenkami na zápas s Lichtenštajnskom.

A o tom či si tie lístky kúpili fanúšikovia našej reprezentácie alebo portugalskej superhviezdy sa viac dozvieme až v pondelok podľa toho koľko držiteľov lístkov na Lichtenštajnsko sa na pondelkový večerný zápas naozaj dostaví.

Kto bude vysielať naše zápasy s Portugalskom a Lichtenštajnskom? Zistite tu.

Kým v piatok bude na Tehelnom Poli určite plno až po strechu, v pondelok neočakávam viac ako päť tisíc divákov a aj to som asi skôr optimista.

Zo športového hľadiska pred nasledujúcim kvalifikačným dvojzápasom nie je čo riešiť. Tri body proti Lichtenštajnsku sú povinnosťou a akýkoľvek zisk zo zápasu s Portugalskom by bol príjemným bonusom navyše.

Ak však s Portugalskom nezabodujeme nič sa diať nebude, o našom postupe sa bude rozhodovať inde a s inými súpermi. To v Luxembursku v októbri pôjde o všetko.

Pritom proti Portugalcom by sme nemuseli byť úplne bez šance. Pozícia outsidera nám vždy išla lepšie ako keď pozícia favorita, a proti Portugalsku sme tým slabším tímom bez akejkoľvek debaty. (I keď kurzy sa mi zdajú až príliš naklonené Portugalcom).

Najviac som zvedavý či sa nám podarí streliť gól, keďže Portugalsko v doterajších štyroch zápasoch neinkasovalo ani raz. My však konečne máme v zostave strelca a je ním Boženík, hrajúci práve v Boaviste Porto. V portugalskej lige sa trafil doteraz trikrát v štyroch zápasoch a predpokladám, že v piatok bude mať extrémne veľkú motiváciu presadiť. Len aby sa aj ocitol na ihrisku.

A potom už len dúfam, že sa nezakopeme na vlastnej polovici. Nech to je poriadny futbal a padne veľa gólov.

V pondelok potom bude záležať už len na výsledku, na hru sa tentokrát môžeme asi vykašlať za predpokladu, že získame tri body. O nič iné totiž nepôjde.

Postúpime na ME 2024?

  • Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *