Tiež sa tešíte na futbal v nedeľu?

V tieni štartu kvalifikácie na Majstrovstvá Európy 2020 pokračuje tento víkend slovenská druhá liga. A ešte predtým, ako sa naši reprezentanti v nedeľu poobede pustia do chlapcov z Walesu, nás čaká exkluzívna bodka dvadsiateho kola, bratislavské derby Petržalka – Inter.

Derby, ktoré v druhej lige púta viac pozornosti, ako keby sa hralo v najvyššej súťaži. Možno pre dramatický osud oboch klubov, ktoré sa načas vytratili z profesionálneho futbalu, aby sa vďaka odvahe a vzdoru zanietencov opäť vrátili späť. Napokon kto by nemal rád príbehy o vzbure Dávidov proti Goliášom.

Už prvé bratislavské derby na jeseň bolo vypredané a zaplnené tribúny budú aj v nedeľu 10.30 v Petržalke. Oba kluby sa pritom nachádzajú v diametrálne odlišnej situácii.

FC Petržalka svoju prvú sezónu po postupe do druhej ligy zvláda famózne. 6. miesto a dostatočný odstup od zostupových miest teší fanúšikov, hráčov aj funkcionárov. Navyše doma Petržalka nezvykne zaváhať (9 zápasov, 5 víťazstiev, 3 remízy, 1 prehra).

To Inter bude musieť o uchovanie druhej ligy a pokračovanie bratislavského derby ešte poriadne zabojovať. Úvodné dva zápasy jarnej časti mu priniesli dve prehry, napriek tomu, že viedol v oboch zápasoch a o body prišiel až v záverečnej desaťminútovke. Okrem toho jeho bilancia zo zápasov vonku je neradostná (9 zápasov, 1 víťazstvo a 8 prehier).

Favorit bratislavského derby sa javí byť jasný, ale neradno zabudnúť ani na okrídlenú vetu o tom, že derby favorita nemá. Napokon niet lepšieho dôkazu ako jesenný súboj Petržalky a Interu v 5.kole druhej ligy. Petržalka po skvelom začiatku sezóny (3 výhry, 1 prehra) pomýšľala na víťazstvo, zatiaľčo Inter (1 remíza, 3 prehry) premýšľal kde spravil v letnej príprave chybu. Derby nakoniec po dramatickom priebehu skončilo víťazstvom Interu 2-1, keď víťazný gól padol v 87. minúte a augustové futbalové popoludnie ukončila nepremenená penalta Petržalky v 90. minúte. Dráma ako sa na poriadne derby patrí. Asi by sa nikto nehneval ak by sme niečo podobné zažili aj túto nedeľu, nech sa dobre naladíme na poobednajšiu reprezentáciu.

Posted in BLOG and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *