Tipérov pomocník: Disciplína a Trpezlivosť

Aktuálna situácia pripomína tipérom Vianoce. Kým však Vianoce trvajú jeden deň a tipovať sa nedá dva dni, tak dnes sa síce tipovať dá, ale ponuka je výrazne obmedzená. Najsledovanejšie športy a aj ligy prerušili program a nikto dnes presne nevie povedať kedy opäť začnú. Optimisti dúfajú, že o dva až štyri týždne, pesimisti hovoria, že táto sezóna skončila a treba počkať na novú. A tak je dnes ideálny čas pripomenúť si dve základné pravidlá každého úspešného tipéra. Disciplínu a Trpezlivosť.

Lepšie je netipovať ako prehrať

Ak ste rekreačný tipér, tak ste možno trocha smutní, lebo nie je moc čo tipovať. A rozptýlenie si musíte hľadať inde, aj keď inde dnes znamená doma a osamote. Ak ste mali tipovanie ako vedľajší úväzok a spôsob na prilepšenie, tak máte problém. Napriek tomu je lepšie sa zmieriť s tým, že dnes sa netipuje, ako sa zúfalo rozhliadať po iných možnostiach.

Zo sledovaných súťaží sa hrá (k dnešnému dňu a bez divákov) už len v Rusku futbal a hokej, a v Turecku futbal. Či sa bude hrať aj o týždeň nevedno, skôr by som tipol že nie. A tak tipéri zúfalo listujú skrátenou ponukou a tipujú bedminton v Thajsku, stolný tenis či Nepálsky futbalový pohár, ktorý z mne neznámych dôvodov nebol prerušený. Týmto postupom pritom obchádzajú jedno zo základných pravidiel úspešného tipéra. Disciplínu.

Ako sa vyrovnávame so súčasnou situáciou v tipovaní my si môžete pozrieť v našich aktuálnych tipoch. Žiaden bedminton, stolný tenis ani kriket tam nenájdete.

Tipovať treba súťaže, v ktorých máte prehľad a aspoň malú informačnú výhodu oproti stávkovej kancelárii. Ak pravidelne sledujete pakistanskú kriketovú ligu tak nemáte problém a váš tipérsky život ide tak ako doteraz. Ak ste sa však o nej dozvedeli len včera a jediným kritériom toho, že sa dostala na váš tiket bolo, že sa hrá a sú na ňu vypísané kurzy, tak robíte chybu. Miesto uvážlivého tipovania ste sa odovzdali do rúk šťastene a jej priazni. Váš tip na pakistanský kriket je v podstate rovnaký ako keby ste si zahrali v kasíne ruletu.

Ak je vo vás silné pnutie, že aj dnes si musíte niečo podať, tak nie ste rekreačný ani budúci úspešný tipér, ale začínate byť alebo už ste gambler. A to nie je žiadna sranda.

Stále sa treba držať toho, že tipujete len to čo poznáte a sledujete. A keď to nie je v ponuke, tak netipujete a čakáte. Disciplína a trpezlivosť sú základné predpoklady na úspech a obmedzenie finančných strát.

A čo na to stávkové kancelárie?

Stávkové kancelárie momentálne rátajú straty. Tento rok mal byť pre nich veľmi dobrý. Majstrovstvá sveta v hokeji nasledované futbalovými majstrovstvami Európy a inokedy hluché leto vyplnené olympiádou. Miesto toho dnes prepočítavajú plány a kontrolujú rezervy, ktoré si naakumulovali.

Zároveň dúfajú, že aspoň časť z tipujúcich bude tráviť čas v ich internetových herniach, na ktoré dostali licenciu v januári 2020. Ruleta, hry, karty, prípadne virtuálne športy to všetko v nich ponúkajú a k tomu aj atraktívne bonusy. Aj v reklamách na internete momentálne nepropagujú kurzové stávky, ale práve kasínové produkty. Z pohľadu stávkových kancelárií logický ťah. Napokon pre nich je to len biznis.

Každý tipér by si však mal uvedomiť, že kasíno a jeho hry sú omnoho viac návykovejšie, bohužiaľ momentálne aj dostupnejšie a aj rizikovejšie. Prehrať veľa tam dokážete rýchlejšie a ľahšie. Takže buďte opatrní nielen čo sa týka zdravia a pohybu vonku, ale aj čo sa týka hrania sa a skúšania nových kasíno produktov.

Trpezlivo a rozumne

Aktuálna situácia totiž prinesie aj ekonomický pokles, možno dlhotrvajúcu recesiu. Mnohé pracovné miesta budú v ohrození, mnohí ľudia prídu o prácu aj o príjmy. A minúť si rezervy v kasíne, či tipovaním thajského bedmintonu nie je tá najlepšia životná stratégia na nasledujúce týždne.

Posted in BLOG, Rady, Tipérov pomocník and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *