Tipérov pomocník: Online Kasíno – Áno či Nie?

V januári 2020 dostali slovenské stávkové spoločnosti nové licencie na prevádzkovanie online kasín. A o dva mesiace neskôr, v marci, došlo k rozšíreniu „korona“ vírusu natoľko, že skoro všetky športové súťaže boli prerušené. (Pozri sem nech vieš aké ligy sa ešte hrajú.) Na jednej strane tak stávkové kancelárie zažívajú ohromný výpadok tržieb, na ktorý neboli pripravené. Na strane druhej však majú istú nádej, že časť športových tipérov sa presunie do online kasína. To však vzbudzuje aj veľké obavy. A ako som si všimol v reklamnom spote jednej zo stávkových spoločností so sloganom „Dajte si pozor“, takýto presun robí starosti aj im.

Momentálne teda na športových weboch uvidíte hlavne lákavé ponuky na online kasína a herne. Ponúkané bonusy sú v stovkách euro, na čo bežný športový stávkar nie je moc zvyknutý. Ak pri športových stávkach bol bonus 50 euro považovaný za vysoký, pri online kasíne bonusy dostahujú bežne 1 000 a viac euro.

Detailne rozobratie jednotlivých bonusov a ich nevýhod a rizík nájdete tu.
Zoznam slovenských online kasín nájdete tu.

Veĺké lákadla majú aj svoje riziká. A v prípade kasín nie je vôbec ťažké sa k ním dopracovať.

Všetko je také rýchle – aj to ako prichádzate o peniaze

Kasínové hry (ruleta, či automaty) sú veľmi návykové. Možnosť roztočiť ruletu každých pár sekúnd a dúfať tak vo výhru vo výške desať násobkov vkladov je veľmi lákavá. Vidina zbohatnutia vás tak môže prilepiť k obrazovke počítaču na dlhé hodiny. Doslovne až kým neprehráte úplne všetko.

Kým pri stávkovaní na reálny šport si musíte počkať na výsledok a až potom sa odhodláte tipovať ďalej, pri online kasíne je všetko omnoho rýchlejšie. Aj to ako prichádzate o svoje peniaze.

Hráte proti počítaču

Pri športe vsádzate na výkony reálnych ľudí so všetkými ich pozitívami aj negatívami. Pri online kasíne hráte proti počítaču. A tak je úplne jasné, že žiaden program na hry nebude naprogramovaný tak aby bol stratový. Rovnako ako automaty v krčme, ku ktorým by ste sa nikdy nepriblížili, tak aj automaty a ruleta v online kasíne nikdy neprehrá. Vždy prehrajú hráči.

Mnohí robia výnimku aspoň pri pokeri či inej kartovej hre. Napokon kartová hra zvyčajne vyžaduje isté schopnosti. Je však iné stretnúť sa v kartovom klube s reálnymi ľudmi a iné skúsiť šťastie pri počítači. Ak však hráte v online kasíne, nikdy neviete proti komu hráte. Či náhodou hráči, s ktorými sedíte pri virtuálnom stole, nekomunikujú cez mobil a dohadujú sa tak, aby obrali ostatných hráčov, s ktorými hrajú. Takisto nemáte žiadnu istotu či niektorí z hráčov nie je tiež naprogramovaný počítač. Výsledok bude v oboch prípadoch rovnaký. Prehráte.

Je to návykové

Osobne si spomínam na svoju návštevu v Las Vegas. Kým som sa prepracoval do svojej hotelovej izby, tak som musel prejsť okolo desiatky automatov, pokrových a ruletových stolov. Samotné kasíno, ktoré nepôsobilo ako kasíno, ale skôr ako zábavný park vyzeralo veľmi lákavo. Z celej tej nekonečnej haly priam sálal lákavý prísľub „Tu sa dá zbohatnúť hneď“. Ten pocit, že tu sa dá rýchlo vyhrať veľa je neuveriteľný. Zatemňuje myseľ, odstraňuje akúkoľvek racionalitu. A to bolo na fyzickom mieste, kde ste sa museli dostať a mať pripravenú hotovosť. V online kasíne môžete byť kedykoľvek, vďaka online platbám máte k dispozícii prostriedky tiež hneď. A o to je to horšie. Dostanete sa do špirály a prehráte oveľa viac ako ste chceli ani sa nezdáte.

Aj preto sa stávkové spoločnosti momentálne prezentujú ako „gaming“ a nie „gambling“ priemysel. (Voľný preklad by znel „ako „herný“ a nie „hazdarný“ priemysel.) Na hraní nie je predsa nič zlé, je to vlastne podobné ako keď chodíte dvakrát týždenne sa zabaviť do kina. Ten rozdiel však spočíva v tom, že chodením do kina ešte nikto neprišiel o všetko. Hraním v kasínách už mnohí.

V súčasnej dobe, keď ekonomika dostane silný zásah, mnoho ľudí príde o prácu a príjem, je vyslovene nezodpovedné skúšať šťastie v online kasíne.

Online kasíno: Áno či nie?

Osobne mám ku kasínam postoj jasný. Nie. A určite Nie teraz. Ak však veľmi túžite po adrenalíne a napätí z hry, tak si zahrajte doma Monopoly či Dostihy a Stávky. Budete mať istotu, že o žiadne peniaze neprídete a radosť z výhry je rovnako veľká.

A ak som vás nepresvedčil a predsa len chcete skúsiť štastie, tak mi nezostáva nič iné, len ešte raz vás poprosiť: Dávajte si pozor.

Posted in BLOG, Rady, Tipérov pomocník and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *