Tipy na semifinále MS v Hokeji 2021

Štvrťfinále je za nami a schválne kto z vás si myslel, že postúpia všetky štyri tímy zo skupiny B. Ja teda ani náhodou, aj keď naše tipy na štvrťfinále boli celkom slušné. Uhádli sme počet gólov v zápase Švajčiarska s Nemeckom a aj správne odhadli, že Američania nám nedajú šancu. Nepočítali sme s vypadnutím Rusov a v zápase Fínsko – Česko sme išli na remízu, ktorá nebola úplne ďaleko.

Každopádne v sobotu sú tu semifinálové duely a tak sme sa skúsili zamyslieť nad tým ako to môže dopadnúť.

Sobota 13:15 USA – Kanada

V prvom zápase sa stretne USA s Kanadou, pričom jemnými favoritmi sú Američania. Hovorí pre nich výsledok prvého vzájomného zápasu (5:1) aj pomerne suverénna cesta turnajom.

Kanada sa trápila dlhšie a aj postup zo skupiny prišiel až v poslednej chvíli vďaka iným. V štvrťfinále to však už bol výkon na aký sme zvyknutí. Play-off hokej zámorskym chlapcom jednoducho chutí.

Kurzovým favoritom sú Američania (2,25 víťazstvo v základnej hracej dobe1,70 víťazstvo do rozhodnutia), ale osobne si netrúfam tipovať to kto v tom zápase postúpi. Kurz na Kanadu (2,68 víťazstvo v základnej hracej dobe2,06 víťazstvo do rozhodnutia) v sebe má väčšiu hodnotu, takže ak už musíte tipovať tak skôr na Kanadu.

Mne sa najviac pozdáva tip na počet gólov nad 4,50. Kurz na 5 a viac gólov v základnej hracej dobe je 1,68. Kurz na viac ako 4,5 góla do rozhodnutia je tesne pod 1,50 a ak by vystúpil na 1,50 tak je to moja voľba tipu číslo jedna.

Všetky možnosti na tipovanie nájdete tu.

Sobota 17:15 Fínsko – Nemecko

Úprimne hovorím, že sa mi hokej Fínov nepáči. Avšak začínam veriť tomu, že s ním kľudne dôjdu až ku zlatu. Defenzíva proste v play-off zaváži viac ako skvelý útok a obranu majú Fíni excelentnú.

Z kurzového hľadiska sú favoritmi Fíni a kurz 1,70 na ich víťazstvo v základnej hracej dobe je celkom slušný. Iste, na týchto majstrovstvách môže nastať čokoľvek a tip na víťaza do rozhodnutia mi príde rozumnejší. Avšak kurz 1,39 je príliš nízky.

Zápas v skupine skončil 2:1 pre Fínov a aj pri letmom pohľade na doterajšie výsledky je zjavné, že všetko smeruje k zápasu s málo gólmi. Bohužiaľ kurzy sú stanovené presne na tento scenár. (padne menej ako 4,5 góla kurz 1,59).

Môj tip na tento zápas teda nakoniec bude víťazstvo Fínov v základnom hracom čase.

Všetky možnosti na tipovanie nájdete tu.

Ak vás zaujíma koho tipujeme za celkového víťaza, pozrite sa sem.

Posted in BLOG, Hokejový zápisník, Tipérov pomocník, Tipy and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *