Tipy na štvrťfinále v MS Hokeji 2021

Program štvrťfinálových zápasov je stanovený a tak je na čase pozrieť sa na jednotlivé zápasy a naše očakávania. Pokúsime sa oprostiť od fanúšikovstva a zhodnotiť šance jednotlivých tímov čo najlepšie.

Tipy na Štvrťfinále MS Hokej 2021

Štvrtok 3.6. 15:15 Švajčiarsko – Nemecko

Švajčiari sú nielen kurzovým favoritom ale aj ich hra sa nám páči viac ako tá nemecká. Napriek tomu by som pri kurze 1,60 bol veľmi opatrný. V histórii vzájomných zápasov je príliš veľa remíz a predĺžení a tak pri kurze pod 1,80 nevidím priliš veľa hodnoty.

Skôr by som sa sústredil na počet gólov. V nemeckých zápasoch v skupine padlo 36 gólov (priemer 5,14), ale ak to očistíme o zápas proti Taliansku (9:4), tak dostaneme 23 gólov v šiestich zápasoch čo je priemer 3,8.

Švajčiari mali v skupine skóre 27:17, čo dáva dokopy 44 gólov a priemer na zápas 6,29. Opäť ak však vylúčime extrémy ako zápasy proti Slovensku 8:1 a Švédsku 0:7, tak sme na 28 góloch a priemere 5,6.

Aj preto očakávam, že v tomto štvrťfinálovom zápase pôjde o súboj obrán a veľa gólov nepadne.  Skúsiť tip na menej gólov ako 5,5 za kurz cez 1,50 alebo dokonca 4,5 v základnej hracej dobe pri kurze cez 2,00 by mohlo dávať zmysel.

Štvrtok 3.6. 15:15 USA – Slovensko

V prvom rade si hrozne želáme úspech našich. Avšak ak sa na to pozrieme bez emócii tak všetko okrem historickej skúsenosti hovorí proti nám.

Američania po úvodnej prehre s Fínskom 1:2 vyhrali všetky zvyšné zápasy v základne hracej dobe. Naši idú ako na hojdačke od dobrého výkonu k zlému a naopak.

Jedine čo nám praje je história a pamätné víťazstvo v Petrohrade v roku 2000.

Osobne by som tento zápas netipoval a ak tak na víťazstvo USA ak by bol kurz niekde okolo 1,80 (a zatiaľ tam nie je). Ak veríte našim tak kurz na postup cez 3,00 je celkom zaujímavý.

Štvrtok 3.6. 19:15 Fínsko – Česko

Fíni na týchto majstrovstvách hrajú veľmi dobre v defenzíve a to im aj pri nízkej produktivite stačí na víťazstvá. Češi zvládli kľúčový duel so Švédskom, ale ináč to bolo jedno veľké trápenie až kým nemali postup istý. Až vtedy si dokázali hokej užiť a rozprášiť našich hokejistov 7:3

Kurzy na tento zápas sú veľmi vyrovnané a ani stávkové kancelárie nevidia jasného favorita. Čiastočne to bude spôsobené aj vnímaním fínskej skupiny ako tej slabšej.

Osobne by som asi skúsil zariskovať a tipnúť remízu v základnom hracom čase aj keď kurz je tesne pod 4,00.

Štvrtok 3.6. 19:15 Rusko – Kanada

Zápasy Ruska s Kanadou bývajú ozdobou každého turnaja a nemalo by tomu byť inak ani v tomto prípade. Aj keď tentokrát je favorit úplne jasný.

Kanada pricestovala s najslabším výberom za posledné roky a je to vidno aj na výsledkoch. Rusi ako hádam jediný tím posilnili aj počas majstrovstiev o hráčov z NHL a posledný výkon proti Bielorusku už vyzeral perfektne.

Kanaďania sa síce vedia vyhecovať v dôležitých zápasoch, ale úprimne si myslím, že tentokrát len nadšenie stačiť nebude.

Aj preto by som neváhal a išiel naplno do tiketu s víťazstvom Ruska v základnej hracej dobe (a pre istotu aj v predĺženi ak bude kurz nad 1,50).

Kurzy na všetky zápasy nájdete tu.

Ak si chcete prečítať viac o tom koho by sme tipovali za víťaza celých MS tak kliknite sem.

Posted in BLOG, Hokejový zápisník, Tipérov pomocník, Tipy and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *