TJ Iskra Horné Pršany [navštevujeme futbalové štadióny]

Horné Pršany sú dedina nad Banskou Bystricou, nachádzajúca sa v nadmorskej výške 630 metrov nad morom. Každá dedina v kopci musí riešiť umiestnenie futbalového štadióna obzvlášť pozorne. Kopcovitý terén zväčša vyžaduje zahĺbenie štadiónu do úpätia svahu a tak tomu je aj v Horných Pršanoch.

Štadión Horné Pršany

TJ Iskra Horné Pršany

Cestou z Banskej Bystrice ešte pred tabuľou s názvom dediny je odbočka vľavo, ktorou sa dostanete priamo k štadiónu. Ak ju miniete tak z cesty si štadión určite všimnete, keďže je z nej ideálny výhľad na celú hraciu plochu.

Futbalový štadión Horné Pršany

Výhľad z príjazdovej cesty ponúka vyhľad snov pre každého futbalového fanúšika

V čase mojej návštevy zúrili letné horúčavy, takže farba trávnika tomu zodpovedala. S príchodom jesene a novou sezónou iste aj trávnik získa správnu zelenú farbu.

Štadión TJ Iskra Horné Pršany

Domy na začiatku dediny sú ideálne pre futbalového fanúšika

Miestny klub TJ Iskra Horné Pršany hrá II. triedu v Oblastnom futbalovom zväze Banská Bystrica, čo je ak dobre počítam siedma najvyššia súťaž.

Horné Pršany - motivačný nápis

Motivačný nápis za jednou z brán v Horných Pršanoch

Iste aj tento motivačný nápis prispel k tomu, že v sezóne 2021/2022 vstrelila Iskra 125 gólov (5. najvyšší počet v II. triede ObFZ Banská Bystrica) a Branislav Krajčír sa stal tretím najlepším strelcom súťaže.

Galéria TJ Iskra Horné Pršany:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *