Toto ešte v tejto sezóne nezažili!

Neapol včera prehral s AC Milán 0:4! PSG zase doma s Lyonom 0:1.

SSC Neapol

Pre Neapol to bola tretia ligová prehra v sezóne, ale kým tie predchádzajúce dve boli 0:1 (4.1. na ihrisku Interu Milán a 3.3. doma s Laziom), včera to bol jednoducho výprask. Útočníci AC Milán si s obranou Neapola robili čo chceli aj keď boli len dvaja či traja na šiestich defenzívnych hráčov.

Pre Neapol je to teda prvá výstraha. Všetky tri prehry totiž zaznamenali s tímami prvej štvorky tabuľky Serie A, a to veľa naznačuje. Poraziť Lecce alebo Empoli je jedna vec, ale porážať tímy z vrchu tabuľky je druhá.

Napriek tomu je šestnásťbodový náskok desať kôl pred koncom pravdepodobne dostatočný na to aby o titul neprišli. Ale čo sa týka štvrťfinále Ligy Majstrov, kde ich čaká práve AC Miláno, tam je všetko otvorené.

Kto vyhrá Ligu Majstrov 2022/2023?

  • Manchester City (76%, Počet Hlasov 39)
  • Inter Milan (24%, Počet Hlasov 12)

Hlasovalo: 113

Loading ... Loading ...

PSG

Pre Paris St. Germain to bolo druhá prehra v lige za sebou. A to túto sezónu ešte nezažili. V lige síce už prehrali päťkrát, pričom všetky prehry prišli v tomto roku, ale v predchádzajúcich prípadoch dokázali po prehre v nasledujúcom ligovom zápase uhrať aspoň jeden bod.

Na prvý pohľad sa ponúkajú dva dôvody.

Únava väčšiny hráčov PSG po decembrovom šampionáte, po ktorom sú výkony Parížanov výrazne horšie ako na jeseň. Druhým dôvodom je sklamanie po vypadnutí z Ligy Majstrov v osemfinále s Bayernom Mníchov.

PSG má náskok len šesť bodov a do konca ligy zostáva deväť kôl, takže súboj o titul môže ešte byť napínavý. Aj keď osobne predpokladám, že Mbappé s Messim to uhrajú v nasledujúcich kolách aj sami.

Skôr mám obavy o osud trénera Galtiera, ten asi leto ako tréner PSG neprežije. Na trhu je príliš veľa zvučných trénerskych mien k dispozícii a majitelia klubu už viackrát ukázali, že sa im veľké mená (Klopp?) páčia.

Získaj bonus 20€ len za registráciu a natipuj si víťaza Ligue 1 TU

Posted in BLOG, Len pár vetami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *