Tri body, druhé miesto v skupine a napínava jeseň pred nami

Zápas s Lichtenštajnskom sa hodnotí ťažko. Je to presne ten zápas keď môžete len stratiť.

Navyše súper v podstate celý zápas bránil a to nie je nikdy jednoduchá situácia. My sme to však zvládli a získali tri body. Takže sme nestratili a to je dobrá správa.

20.6.2023, kvalifikácia ME 2024
Lichtenštajnsko – Slovensko 0:1 (0:1)
45.+1. Kucka 0:1

Nemá zmysel špekulovať či mal hrať niekto iný a či sme mali hrať inak. Lichtenštajnci mali šance, ale kto ich proti nám nemá.

Ak by sme dali gól skôr tak je to o niečom inom, takto sme sa chviľami trápili, ale zápas sme mali v podstate pod kontrolou.

Poďme sa teda radšej pozrieť na to kde sme po štyroch z desiatich zápasov kvalifikácie.

Tri dobré versus tri zlé polčasy

Tabuľka našej skupiny pre nás vyzerá dobre. Pre istotu pripomínam, že na ME 2024 postupujú prvé dva tímy zo skupiny.

ZVRPSkóreBody
1.Portugalsko10100036:230
2.Slovensko1071217:822
3.Luxembursko1052313:1917
4.Island1031617:1610
5.Bosna a Hercegovina103079:209
6.Lichtenštajnsko1000101:280

Výsledky našej kvalifikačnej skupiny nájdete tu.

Ak by sme doma porazili Luxembursko, tak optimisti už plánujú na budúci jún cestu do Nemecka. Vidno to aj v našej čitateľskej ankete. Tá zmena v nálade fanúšikov po výhre nad Bosnou a Islandom je naozaj výrazná.

Postúpime na ME 2024?

  • Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

Tipnite si či postúpime tu

Ja by som však stále bol opatrný. Áno, máme to rozohrané dobre, ale rozhodne sa až na jeseň.

Na prvý pohľad bude tým najdôležitejším zápasom ten októbrový v Luxembursku, ale zaváhanie si nebudeme môcť dovoliť v žiadnom zápase okrem dvojzápasu s Portugalskom. Bosna aj Island to určite nevzdajú bez boja.

Program našej kvalifikačnej skupiny nájdete tu

A určite by som si nedovolil tvrdiť, že Luxembursko nebude ťažkým súperom. Skóre im kazí prehra s Portugalskom 0:6, ale inak hrajú veľmi rozumný futbal.

Najväčšiu chybu akú by sme mohli spraviť je podceniť ich lebo však je to len Luxembursko. Nedá sa inak len použiť klišé „dnes vedia hrať futbal už všetci“ a zrovna Luxemburci ho hrajú momentálne veľmi dobre. Však sme to videli v marci.

Čo dobré priniesol Calzona

Náš tím v kvalifikácii ukázal výkonnostný progres, za ktorý si ocenenie zaslúži Calzona. Po úvodnom nezdare s Luxemburskom prišla zmena k lepšiemu proti Bosne. Takisto dokázal zareagovať po zlom prvom polčase na Islande.

Celkovo sme teda odohrali tri dobré polčasy (dva s Bosnou a druhý na Islande) a tri zlé polčasy (dva s Luxemburskom a prvý na Islande). Zápas s Lichtenštajnskom nehodnotím tam sme hlavne nesmeli stratiť.

Bodovo sme na tom teda o trocha lepšie ako by sme vzhľadom na výkony mali byť.

Čo Calzona zatiaľ nezvláda

Čo by som Calzonovi vytkol je, že síce zapracoval do zostavy Polievku (škoda, že nestrieľa góly) a čiastočne aj Suslova, ale vôbec sa nepripravil na alternatívu čo bude po Hamšíkovi.

Kritizoval som to už počas Marekovho „prvého“ rozlúčkového zápasu v novembri a stále si myslím, že nemáme premyslené ako sa bez neho zaobísť. Calzona dúfa, že ho v septembri zastúpi Duda, alebo Suslov, ale v podstate to nemá poriadne vyskúšané.

A tomu sa určite dalo a hlavne malo predísť. Hamšíka nie je ľahké nahradiť, ale preto sme mali skúšať keď na to bol priestor.

Ďalším problémom je chýbajúci strelec a chybujúca obrana. Ale to sú veci, ktoré tu boli aj pred Calzonom a asi tu zostanú aj po ňom.

Vysvedčenie

Naše prvé štyri kvalifikačné zápasy by som zhodnotil známkou „dva mínus“. Čo sa týka bodov tak sme v dobrej aj keď nie výbornej situácii, výkonnostne je však na čom pracovať. A pri odovzdávaní vysvedčenia by som povedal, že tá „dva mínus“ je hlavne motivačná, lebo by to mohla byť kľudne aj „trojka“.

Teraz si v lete od reprezentačného futbalu oddýchneme. Koncom augusta budeme netrpezlivo čakať, v ktorej kolónke sa na nominačnom zozname ocitne Marek Hamšík. A v septembri príde Ronaldo a potom to už bude od zápasu k zápasu až do rozuzlenia. Držíme palce.

Plán zápasov našej futbalovej reprezentácie nájdete tu.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *