Už sme skoro tam

Nebol to dnes zápas, o ktorom sa budú rozprávať príbehy a spomienku naň si asi nebudeme odovzdávať z generácie na generáciu. Avšak cieľ naši futbalisti splnili a pripísali si do tabuľky tri body.

16.10.2023 Luxembursko – Slovensko 0:1
77. Ďuris 0:1

Sme jeden bod od účasti na Majstrovstvách Európy vo futbale 2024 a to je najhlavnejší odkaz dnešného večera.

Postúpime na ME 2024?

  • Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

Získať ten jeden bod nebude ľahké, našťastie existuje aj možnosť postupu aj v prípade ak v dvoch zostávajúcich zápasoch prehráme. Viac v našej Postupovej kalkulačke.

A to, že to nebude ľahké spomínam schválne. Pretože ani dnes to nebolo ľahké a v okolí nepoznám nikoho kto by po prvom polčase oplýval veľkým optimizmom. Ak o nejakom zápase môžeme povedať, že sme mali šťastie, tak o tom dnešnom.

Prvý polčas bol jeden z najhorších aký sme v poslednom čase odohrali. A to sme pred dvoma dňami zažili v prvom polčase portugalský kolotoč.

Do zápasu s Luxemburskom však ide nielen hráč ale aj fanúšik s inými očakávaniami. Dnes však v prvom polčase v našich dresoch stálo jedno zakríknuté a bojazlivé mužstvo. Navyše aj výrazne pomalšie ako súper.

Naša rozohrávka väčšinou končila buď len stratou lopty v súboji v tom lepšom prípade, v tom horšom sme súperovi rovno nahrali.

Ak niekto dnes z našej zostavy obstál tak jedine Dúbravka. Po zápase v Portugalsku som navrhol pozlátiť mu ruky aj rukavice, dnes je to už na zlatú sochu pred každým slovenským futbalovým štadiónom. Muselo mu dnes byť v bráne ťažko, ale zvládol to.

Druhý polčas bol pre nás o niečo lepší. Aj keď najväčšiu zásluhu na tom mala únava súpera a zvláštne rozhodnutie trénera Luxemburska nestriedať skoro až do konca.

A keďže v efektivite sme pokračovali tam kde sme v piatok prestali, tak sme dokonca strelili aj gól. Stačili nám na to len dve strely na bránku a nula šancí.

Ak som v piatok písal, že sme prehrali ale bola to radosť pozerať, tak dnes sme síce vyhrali, ale oči ma bolia ešte teraz.

Napokon však platí, že budúce leto sa nebudeme pýtať na to ako sme sa v tom Nemecku ocitli, ale budeme sa tešiť z toho, že tam sme. Tak už len získať ten jeden bod.

A Luxembursku držim palce v baráži.

Tipnite si na náš zápas s Islandom tu.

Tabuľku, program našej kvalifikačnej skupiny aj všetko o ME 2024 nájdete tu.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *