Vajnory [navštevujeme futbalové štadióny]

Predminulú nedeľu sme sa zastavili v Chorvátskom Grobe a boli nadšení ich novým futbalovým ihriskom. Túto nedeľu nás náhoda zaviedla hneď vedľa, do Vajnor.

Hlavná krytá tribúna

Vajnory sú mestskou časťou Bratislavy, ale hrdo používajú slogan „dedina v meste“.  A zhodou okolností klub FK Vajnory hrá v rovnakej súťaži (6. lige) ako Chorvátsky Grob a poslednú nedeľu sa dokonca stretli vo vzájomnom zápase.

Štadión má kapacitu 450 divákov a leží na okraji mestskej časti. Za ním sú hneď polia miestneho poľnohospodárskeho družstva. A možno ste zachytili, že aj štadión je len na prenajatých pozemkoch a výška nájomného bola témou na začiatku tejto sezóny (pozrite tu).

Neviem ako tento spor dopadol, ale futbal sa vo Vajnoroch stále hrá. Na štadióne je vidno, že má už za sebou niekoľko desaťročí života, ale vyvažuje to rodinnou atmosférou a hneď dvoma bufetmi. Okrem piva a hroznovky sa tam dokážete aj najesť a vôňa klobásy na štadióne podľa nás pretrvá minimálne ďalšie tri dni.

Hlavná tribúna je krytá čo je vždy plusom aj keď sedačky by asi potrebovali trocha oprášiť. Mimochodom legenda (nevieme či pravdivá) hovorí, že tie sedačky pochádzajú z Tehelného poľa, ktoré opustili tesne pred výstavbou Národného futbalového štadióna.

Belasé sedačky

Okrem hlavnej hracej plochy sa vo Vajnoroch nachádza aj menšia tréningová plocha, a detské ihrisko hneď vedľa tribúny.

Samotný klub svojho času, v sezóne 2016/2017, účinkoval dokonca v tretej lige. Jeho najslávnejším odchovancom je Marián Zeman, aktuálne spolukomentátor futbalových prenosov, ktorý čo to odkopal za Slovan aj reprezentáciu.

Ak pominieme suverénny výkon domáceho mužstva, ktoré v derby nad Chorvátskym Grobom zvíťazilo jasne 5:0 tak nás vyslovene nadchol miestny fanklub.

Ten je tvorený výlučne deťmi, ktoré však s podporou bubeníka neúnavne povzbudzujú celý zápas. Toto milé spestrenie zápasu zahŕňa okrem iného veľký potlesk každému striedajúcemu hráčovi, skandovanie mien strelcov gólov či „ďakovačka s mužstvom“ po víťaznom zápase.

O pár rokov budú práve títo chlapci z tribúny reprezentovať klub na trávniku. Práve takto sa buduje väzba na klub a na miesto kde žijete.

Galéria štadión Vajnory:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *