Vec, v ktorej Šatan s Ramseym zlyhali

Craig Ramsey zostáva trénerom našej hokejovej reprezentácie ešte jeden rok. Všeobecne to prinieslo veľa pozitívnych reakcií a tak si dovolíme aj jednu negatívnu.

Ako sme zhrnuli v článku „Čísla versus dojmy“ už po konci našich reprezentantov na majstrovstvách sveta, ak si odmyslíme bronz z olympiády, tak to vlastne s výsledkami našej reprezentácie na veľkých turnajoch nie je žiadna sláva.

Hranicu štvrťfinále sme na majstrovstvách sveta neprekonali ani raz. Trikrát sme si nezahrali ani to štvrťfinále (versus dve vypadnutia v ňom).

Ramseyho pôsobenie na reprezentačnej striedačke má aj mnoho pozitív. Ofenzívna a oku pohľadná hra (ak si odmyslím prípravu s Rakúskom a prehru s Kazachstanom), či zapracovanie mladých hráčov do zostavy každý rok.

Avšak je tu aj jedna vec, v ktorej vyslovene spolu s generálnym manažérom reprezentácie Šatanom (tiež prezidentom zväzu) zlyhali.

Jedným z cieľov pri Ramseyho nástupe v roku 2017 bolo vychovať novú progresívnu generáciu trénerov. Šesť rokov neskôr však žiaden „vychovaný“ trénersky kandidát nevyčnieva.

A to bolo asistentov po jeho boku za ten čas tak veľa, že to neviem ani spočítať. Napriek tomu však nikto z nich nebol tým korunným princom, ktorý by dnes mohol prebrať reprezentáciu. Bohužiaľ, zo slov Šatana na dnešnej inauguračnej tlačovke vyplýva, že nikto taký vo výhľade ani nie je.

Pre nasledujúcu sezónu je Ramsey tá najlepšia voľba, ale čo bude Šatan robiť o rok? Stihne sa za rok to čo sa nestihlo za predchádzajúcich šesť? Máme isté obavy.

Vyhráme MS v hokeji 2024? Získaj bonus 20€ za registráciu a natipuj si TU.

Posted in BLOG, Hokejový zápisník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *