Všetko dobre dopadne – Hokejový zápisník #5

Víkendové zápasy skončili podľa očakávania. Dánov sme porazili a so Švédmi prehrali. Ak by oba duely skončili opačne tiež by ma to neprekvapilo. Oba zápasy boli celkom vyrovnané a rozhodli len detaily ako efektivita, či väčšia trpezlivosť.

Postup do štvrťfinále tak ešte nemôžeme sláviť, ale ešte predtým ako naštartujete postupovú kalkulačku tak vás musím upokojiť. Nebojte sa, všetko dobre dopadne.

Možností ako postúpiť je totiž veľmi veľa a pravdepodobnosť toho, že ani jedna z nich nevyjde je príliš malá. Ak sa na to pozrieme v časovej súslednosti zápasov našej skupiny, tak vlastne v každom môže nastať situácia, že budeme oslavovať postup.

Neveríte našim? Kurz, že nepostúpime je cez 4,00, zmiernite si smútok z konca našich hokejistov, tipnite si a vyhrajte.

Poďme však pekne po poriadku.

Pondelok 15:15 Česko – Dánsko

Ak Česi prehrajú v základnej hracej dobe a nezískajú ani bod, tak nás už nemôžu predbehnúť a môžeme oslavovať. Iste, sú to Češi takže ako ich poznáme tak v 60. minúte vyrovnajú po nahodení od červenej čiary a zachovajú si tak šancu na postup.

Mimochodom kurz na remízu 6,30 na mňa žmurká.

Pondelok 19:15 Rusko – Švédsko

Jeden z mála okamihov keď budem fandiť ruským hokejistom. Bodík pre Rusov postačuje na to, aby Švédi hodnotili najhorši šampionát v ich novodobej histórii a my otvárali šampanské.

Rusi pritom až na zaváhanie s nami produkujú solídny hokej. A z môjho pohľadu hrajú lepšie ako Švédi. Navyše im do zostavy pribudol strelec Tarasenko, to nemôže dopadnúť inak ako gólom.

Osobne si myslím, že dnes večer bude všetko jasné. Kľudne si pozrite náš aktuálny tip v pravidelnej rubrike.

Ak to náhodou nevyjde dnes tak budeme oslavovať v utorok, príležitosť určite bude.

Utorok 15:15 Slovensko – Česko

Bod z tohoto zápasu nás posúva do štvrťfinále. A v istej kombinácii výsledkov je možné, že remíza v tomto zápase posunie do štvrťfinále aj nás aj Čechov.

Nie, že by som si myslel, že to bude dohodnuté. Ale predstavme si situáciu, že v 55. minúte po skvelom výkone Hudáčka držíme stav 0:0. Asi ani jedno mužstvo nebude bezhlavo útočiť.

Asi aj preto je kurz na remízu pod 4,00 s jasným smerom nadol.

Utorok 19:15 Rusko – Bielorusko

Ak dospejeme až sem, tak je jasné, že všetko zlyhalo.

Rusi majú 12 bodov lebo prehrali so Švédmi. My máme 12 bodov lebo sme prehrali s Čechmi. Vzájomné zápasy s ostatnými 12 bodovými máme nanič a jedinou šancou bude veľké ruské zlyhanie.

Prehra s Bieloruskom v základnej hracej dobe nepoteší nikoho okrem nás a jej pravdepodobnosť príliš vysoko nevidím. Verme teda, že v utorok večer už budeme v pohodičke riešiť či Skalickému nie je ľúto, že odcestoval domov a nezahrá si o medaily.

 

Posted in BLOG, Hokejový zápisník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *