Zopakujeme olympiádu? Očakávanie versus realita

Po senzačnom bronze na olympijských hrách vo februári sú očakávania fanúšikov pred nadchádzajúcimi Majstrovstvami sveta v hokeji maximálne. Po dlhých rokoch sa opäť hovorí o medaile, slovenskej jednotke draftu či tom, že ideme na titul.

Navyše symbolika dvadsiatich rokov po našom jedinom triumfe na majstrovstvách sveta prináša istú mágiu, ktorej mnohí radi podľahnú.

Máme však na to aby sme opäť brali zlato, alebo teda aspoň jednu z medailí? Alebo sa radšej pripravujme na návrat na miesta kam posledných desať rokov patríme (teda v lepšom prípade do štvrťfinále, v horšom na piate miesto v skupine)?


Prečo nemať veľké oči

Oproti olympiáde sme si z top tímov pohoršili. Kým nás z NHL posilnil len Tomáš Tatár a Adam Húska (ak teda jeden zápas v NHL z neho robí NHL posilu), v iných tímoch je tých posíl viac. A to nemusíme brať do úvahy hneď Kanadu, kde z dvadsiatich štyroch hráčov hneď dvadsať dva hráva NHL. Aj také Česko bude mať v nominácii sedem hráčov NHL. Konkurenti v skupine Nemci a Švajčiari si do tímu zavolali tiež viac hráčov z NHL ako my.

Zároveň treba pamätať na to, že oproti olympiáde nám budú chýbať okrem iného Hrivík, Cehlárik aj Marinčin.

A napriek tomu, že za Ramseyho je systém hry viac ako jednotlivý hráč, na ľade bude absencia opôr v našom tíme, a ich prítomnosť v súperových tímoch poznať.

Prečo dúfať v repete olympiády

Stačí zopakovať poslednú vetu z predchádzajúceho odstavca. Systém hry je viac ako kvalita jednotlivcov, čo bolo vidno aj v príprave. Aj preto nie je súper, ktorého by sme sa mali báť. Ak budú hráči robiť na ľade to čo od nich Craig Ramsey chce, tak môžeme poraziť kohokoľvek.

Navyše máme v tíme Juraja Slafkovského, ktorý sa hokejom baví a strieľa gól za gólom. V bráne bude Rybár, ktorý chytať určite vie a môže aj vyvážiť slabšie zloženie obrany.

Nahráva nám aj vylosovanie skupiny, kde zo silných súperov zostala len Kanada a Švajčiarsko. A pri všetkej úcte k Nemecku a Dánsku, náš cieľ by nemal byť len postúpiť zo skupiny, ale minimálne tretie miesto v nej.

A potom v štvrťfinále je to opäť o jednom zápase. A či ho budeme hrať s Fínmi, Švédmi, Čechmi alebo USA, možné je všetko. Od presvedčivej výhry, cez upotenú prehru až po debakel.

Získame na MS 2022 v hokeji medailu?

  • Nie (65%, Počet Hlasov 13)
  • Áno (35%, Počet Hlasov 7)

Hlasovalo: 20

Loading ... Loading ...

Vyhraj 7,5 násobok vkladu  ak veríš, že získame medailu – tipni si tu.

Ako to napokon dopadne?

Úprimne netuším. Prikláňam sa skôr k optimistickému scenáru, ale vyradenie v štvrťfinále by ma tiež neprekvapilo.

Dôležité bude aby sme každý zápas hrali tak, aby som si chcel pustiť aj ten ďalší bez ohľadu na výsledok.

Držíme palce.

Naše denne aktualizované tipy na MS v hokeji 2022 nájdete tu.

Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *