Dunajská Lužná [navštevujeme futbalové štadióny]

Dunajská Lužná, obec 20 kilometrov vzdialená od Bratislavy, sa môže pochváliť zaujímavým futbalovým areálom. Ak som dobre videl, tak okrem hlavnej plochy, obklopenej štyrmi tribúnami, sú tu aj ďalšie dve tréningové plochy. Nie náhodou tento areál v tejto sezóne hostí až dva futbalové kluby.

OFK Dunajská Lužná, účastník IV. ligy, riadenej Bratislavským futbalovým zväzom, tu hráva odjakživa. Okrem domáceho tímu je však štadión v Dunajskej Lužnej domácim prostredím aj pre Inter Bratislava, ktorý hrá ligu tretiu.

Aj tretiu, aj štvrtú ligu si môžeš natipovať a vyhrať. Pozri kurzy tu.

Inter, po vyhnaní z Pasienkov, dlho fungoval v Stupave, ale po zmene vlastníckych pomerov a postupe do III. ligy našiel nový domov práve v Lužnej.

Interácky branding za jednou z brán

Ak idete z Bratislavy, tak sa štadión nachádza až na konci Lužnej, na pravej strane. Ak idete z Bratislavy v špičke, tak sa pripravte na dobrých 20 až 30 minút v kolóne cez Rovinku. Keď však na štadión dorazite, tak budete príjemne prekvapený.

Parkovanie je možné priamo pri štadióne, na parkovisku, ktoré asi patrí k neďalekým polyfunkčným budovám, ale počas zápasov tam parkujú aj autobusy hosťujúcich tímov.

Pohľad z parkoviska

Futbalové ihrisko bolo postavené na tomto mieste v roku 1969, a v roku 1973 pribudla hlavná tribúna aj so zázemím.

Štadión má kapacitu 2000 miest, z toho na štyroch krytých tribúnach sa nachádza 800 miest na sedenie. Dve tribúny sú väčšie a v ich útrobách sa skrývajú šatne aj zázemie futbalového klubu. Tieto dve hlavné tribúny sú dostatočne strmé, takže z ktorejkoľvek sedačky je perfektne vidieť na celú plochu.

Napravo sa nachádza klubovňa miestneho FK. Ak neviete ako klubovňa vyzerá, tak si predstavte menšiu reštauráciu s krytou terasou, z ktorej môžete sledovať futbal s pohárom piva či kofoly.

Dve hlavné tribúny a bufet vpravo

Zvyšné dve tribúny sa nachádzajú na protiľahlej strane, sú menšie, ale takisto kryté.

Protiľahlé tribúny, za nimi cesta

Hneď za štadiónom sa nachádza hlavný cestný ťah, ale počas víkendu nie je až taký rušný, aby vás rušil pri sledovaní zápasu. To skôr vodiči by sa mali mať na pozore, aby ich netrafila lopta z ihriska.

Galéria štadión Dunajská Lužná:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *