Môj názor: Slovensko – Malta 2:2

Druhý zápas kvalifikácie na MS 2022 nebol nudný ako ten prvý na Cypre ani náhodou. Síce to bola nuda iná ako sme si priali, ale určite bude na čo spomínať. Napríklad už len fakt, že tohto roku postupovú kalkulačku potrebovať nebudeme sme sa dozvedeli naozaj dostatočne skoro.

Tipérska šanca roka? Kurz na Rusko nad 2,00 bol k dispozícii ešte v sobotu pred 20:45.

Konečne mužstvo, ktoré vie čo chce hrať a zahrá to

Dnes som konečne videl tím, ktorý má jasný herný plán a drží sa ho celý zápas. Vie, aké su jeho slabé a silné stránky a podľa toho si určí taktiku. A navyše ju hráči dokážu až na malé výpadky dodržiavať.

Iste ste už uhádli, že nepíšem o chlapcoch pod vedením Štefana Tarkoviča. Vyššie uvedené platí na mužstvo Malty.

Oni totiž dobre vedia, že nie sú žiadna Barcelona. A takisto si uvedomujú, že ak nechcú prehrávať, tak musia pozorne brániť (ideálne aspoň deviati) a sústrediť sa na brejky.

Prvý polčas v Trnave to predviedli dokonale. Iste, Ďuriš sa dvakrát ocitol v šanci, ale ináč obranu zvládli dokonale.

K tomu stopercentná efektivita a vedenie 2:0 bolo úplne zaslúžené. Oba góly boli pritom excelentné.

Pri prvom góle si hráč včas uvedomil, že nie je dôležité koľko obrancov súpera je pred tebou a už vôbec nie v akých kluboch hrajú. Hlavne ak ti dajú priestor, tak vystrel.

Druhý gól bol ako z učebnice. Prenesenie hry z jednej strany na druhú ako predviedli Malťania pred druhým gólom som na slovenských trávnikoch už nevidel ani nepamätám. Následne rýchly šprint, center do rozhodenej obrany a gól, že ešte teraz mám klobúk dole.

Začiatkom druhého polčasu našťastie prišiel útlm aj na Maltu. A tak dvakrát inkasovala po dvoch štandardných situáciach.

Múdre mužstvo sa však vie poučiť a zareagovať.

A tak žiadna z nasledujúcich štandardiek už príliš nebezpečná nebola. Napokon keď viete, že váš brankár moc nevybieha na centre, tak si postavíte na bránkovú čiaru aspoň dvoch pomocníkov.

A čo naši?

Ja už ani neviem čo k našemu výkonu napísať. Možno len zo dva postrehy a niekoľko otázok.

Oba góly sme strelili po štandardkách. Z hry sme sa nevedeli presadiť ani na Cypre, ani dnes proti Malte. Aký z toho plynie záver?

Nie sme dosť dobrí.

Z hráčov ma upútal len Strelec. Je vidno, že je v reprezentácii nový. Na rozdiel o Boženíka, ktorý sa za rok zmenil na permanentne naštvaného chlapca, ktorý kričí na všetkých okolo. Ale čo vám už v takom mužstve, ktoré neporazí ani Maltu, ani Cyprus zostáva.

V podstate ma ani nezaujíma čo kto povie po zápase. Určite zaznie, že dnes už slabí súperi neexistujú a že sme do toho dali opäť všetko. Oba výroky sú pravdivé. Rovnako ako to, že sme si túto kvalifikáciu prehrali v prvých dvoch zápasoch.

A ešte sa chcem spýtať či je Štefan Tarkovič stále reprezentačným trénerom?

Vydrži Štefan Tarkovič ako reprezentačný tréner celý rok 2021?

View Results

Loading ... Loading ...

Ako ďalej?

Anketa, ktorú som vypísal v januári nabrala nový smer. Z pôvodných 64 percent, ktorí si mysleli, že postúpime na majstrovstvá sveta je v čase písania tohto názoru už len 53 percent. A aj to sa mi zdá ako veľmi optimistické. Ale rád sa pochválim, že ja som to vedel už dávno, že na MS nepôjdeme.

Postúpime na MS 2022 v Katare?

View Results

Loading ... Loading ...

V utorok nás čaká Rusko a mám isté obavy z veľkej blamáže. Možno ak by sa Hamšík zázračne uzdravil a Dúbravka zachytá ako na Cypre, tak to nedopadne katastrofou.

Poradiť Tarkovičovi zostavu si netrúfam, pretože nemám pocit, že máme na tribúne alebo na lavičke nejakého zázračného spasiteľa. Možno skúsiť naplánovať nejakú taktiku či herný plán by asi neuškodilo.

Opäť sa ukazuje, ako niektorým ľudom na zväze postup na Majstrovstvá Európy zatemnil úsudok. Slabé výkony totiž nepodávame len od marca tohto roku. S týmto problémom sa potýkame už oveľa dlhšie a bolo len otázkou času kedy príde blamáž ako dnes.

Napokon Íri, ktorých sme v baráži vyradili na penalty, dnes doma prehrali s Luxemburskom. Takže miesto oslavy postupu na ME sme sa mali radšej zamyslieť nad tým ako hráme a prečo sme postúpili až z baráže.

Výsledky 27.03.2021:

Rusko – Slovinsko 2:1
Chorvátsko – Cyprus 1:0
Slovensko – Malta 2:2

Tabuľka našej skupiny H

PoradieZápasovVýhryRemízyPrehrySkóreBody
1.Chorvátsko1072121:423
2.Rusko1071219:622
3.Slovensko1035217:1014
4.Slovinsko1042413:1214
5.Cyprus101274:215
6.Malta101279:305

Naše nasledujúce zápasy:

Utorok 30.03. 20:45 Slovensko – Rusko

Celý program našej kvalifikačnej skupiny aj systém postupu na MS 2022

Posted in BLOG and tagged , , .

One Comment

  1. Na zapas z Ruskom postavit Zilinu.Tam je nadej pre fanusikov ze budu vidiet snahu hrat, za Slovensko.Lebo co sme videli z najslabsimi muzstvami ,to bola katastrofa a hamba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *