Môj názor: Slovensko – Nórsko 1:0

Tak dnes reprezentácia ukončila rok 2017 a Ďurica kariéru v nej. Zápas som si nakoniec pozrel, vybojoval boj s driemotami a tu je pár mojich postrehov.

Pred zápasom

*Napadlo mi, že by bolo fajn keby Ďurica ukončil kariéru v národnom tíme gólom. A bolo by sympatické, keby to nebol vlastný gól.

*Keď som však videl ako to prežíva už pri úvodnej hymne, tak som si za svoju myšlienku vynadal. Fakt nesmiem zabudnúť, že bol pri všetkom dôležitom v našom futbale v posledných rokoch.

Počas zápasu

*Musím povedať, že som rád, že tak skoro žiaden priateľský zápas neuvidím. Bola to celkom nuda. Nemalo to atmosféru ani napätie. Malo to skromnejší pohyb hráčov a dosť nepresností. Vďaka UEFA za Ligu Národov.

*Zábery na našu striedačku ma vždy len utvrdia v tom, že o veľa naozaj nejde. Našťastie teraz tých záberov bolo oveľa menej ako na Ukrajine.

*Z kedysi jedinej možnej stopérskej dvojice nám zostal len Škrtel a trocha mám obavy, že prepásol šancu na odchod z reprezentačnej scény na vrchole. Jedna žltá karta je pre neho nespravodlivým vysvedčením, podľa mňa si dnes zaslúžil dve. V podstate keď sa rúti zastaviť rýchly protiútok súpera, tak som si skoro istý, že to skončí faulom. A ak protihráč len tak stojí pred šestnástkou, tak asi netreba použiť dlaň do tváre, lakeť do chrbta a poistiť to holeňou do brucha. Na anglickú druhú ligu by to asi bolo účinné, ale na reprezentačnej scéne to bude problém.

*Napriek vyššie uvedenému, spolupráca Škrtel – Škriniar môže fungovať. Škrtela sa budú všetci báť a Škriniar bude zatiaľ rozohrávať.

*Hubočan behá a drie, ale vidieť na ňom, že v klube si moc nekopne. Prax neoklameš. Tých momentov kedy neprihral a mal, kedy prihral a nemal a kedy prihral, keď mal, len nepresne bolo dosť.

*Stano Lobotka dnes nebol stopercentný v prihrávkach, pohybe a rozhodnutiach. No ale za ten gól sa mu to nedá neodpustiť.

*Ondrej Duda ma prudko sklamal strelou v šanci, ale prihrávka na Lobotkov gól bola perfektná.

*Neviem či to bol len môj pocit, alebo som sa tak tešil na koniec, ale po prestriedaní začala byť naša hra smerom dopredu oveľa rýchlejšia. V 63. minúte prišli štyria noví hráči (Mazáň, Mihálik, Kiss, Duda), v 74. minúte Bero, dokopy všetko mlaď, ktorá má hlavne zbierať skúsenosti (nemyslím Kissa). A síce to prinieslo aj dosť chýb a nelogických rozhodnutí všetkých, ale zároveň to dostalo úplne inú rýchlosť a oveľa viac kolmých prihrávok.

*Keby sme boli v Anglicku tak už dva roky sa vedie debata či môže hrať Hamšík s Dudom naraz. Ja som zatiaľ z ich spolupráce rozpačitý. Pamätám sa ako sa svojho času v reprezentácii trápil Marek Hamšík. Nehral totiž na rovnakej pozícii ako v klube a bolo to vidieť. Snažil sa, behal, ale nebolo to ako v klube. Však si za to aj užil kritiky. Teraz mám rovnaký pocit z Ondreja Dudu keď hrá v základe spolu s Hamšíkom. Behá, snaží sa, ale je to taká márna snaha. Keď však hrá Duda bez Hamšíka tak je to úplne iný hráč.

*A čo teraz s tým? Trúfam si povedať, že to ako sa vyrieši súhra tejto dvojice rozhodne náš osud v nasledujúcich dvoch kvalifikáciach. Je škoda, aby Duda sedel na striedačke,  zároveň však pri Hamšíkovi musí hrať inak. Dokáže to Kozák vyriešiť?

*Chýbal niekomu Vladko Weiss ml.?

Po zápase

*Vyhrali sme, ale je to asi tak dôležité ako prehra na Ukrajine.

*Ján Ďurica vďaka za všetko čo si v reprezentácii odohral.

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *