Môj názor: Slovensko – Rusko 2:1

Po zbabranom úvode kvalifikácie prišiel zápas, ktorý mal naše šance na postup buď nadobro pochovať alebo ich ešte vzkriesiť. Našťastie druhá možnosť bola správna. A prvé víťazstvo je doma.

Dej zápasu: Tridsať minút nudy a potom zábava

Pritom začiatok stretnutia mi veľa nádeji nedával.

Pravidlo, že v základnej zostave musí byť aspoň jeden hráč bez hernej praxe zostalo dodržané. A keďže Rusnák zostal na lavičke, šancu dostal Šatka, ktorý posledné dva mesiace strávil zápasový čas svojho klubu na lavičke alebo tribúne.

K tomu útočná zostava v zložení Mak, Schranz, Duda, Koscelník (?) ma len utvrdila v tom, že Tarkovič vie, že lepší bod v hrsti ako tri body na streche.

A podľa toho to na ihrisku aj vyzeralo. Po náznaku našej šance v druhej minúte to bolo dlhých tridsať minút zákopovej vojny na našej polovici.

Síce sme dobre bránili a Rusi šance nemali, ale za polovicu sme sa dostávali len zriedka. Našťastie skvele zahraná štandardka to zmenila a odvtedy to bolo iné.

Rusi jednak museli otvoriť hru a útočiť odvážnejšie. A zároveň naši dostali priestor na brejky.

A potvrdilo sa, že v obrane síce nie sme dokonalí, ale štandard si odvedieme. A Rusi nie sú Belgicko a Dzyuba nie je Lukaku.

Navyše smerom dopredu sme sa konečne odvážili vyskúšať aj kľučku v situácii jeden na jedného a výsledkom bol konečne gól z hry. Za toto treba Makovi poďakovať, lebo také sólo u neho väčšinou končí pádom. Teraz už vie, že ak vystrelí, tak to môže priniesť nielen gól ale aj uznanie fanúšikov.

Spätne musím priznať, že výkony trojice Mak, Schranz aj Koscelník boli nadpriemerné. Mak dal rozhodujúci gól a centroval na ten prvý. Schranz zviedol veľké množstvo súbojov a Koscelník zase nabehal poriadne množstvo kilometrov. A zrovna jeho strana s Pekaríkom patrila aj defenzívne k tým nepriechodnejším.

Jedine Duda mi pripadal, že si nevie nájsť svoje miesto ani s Hamšíkom, ani bez neho. Ale možno sú len moje očakávania príliš veľké.

Celkovo to bol náš najlepší výkon tohto roku. Potvrdilo sa, že oveľa viac nám vyhovuje byť v pozícii outsidera. Hra keď nemusíme tvoriť, ale čakáme na breaky a chyby súpera je pre nás ako stvorená. Najmä ak ten súper nie je úplne dokonalý. Jednoducho to čo je nám Cyprus, alebo Malta, môžeme byť my pre Rusov či Chorvátov.

Postúpime či nie? Isté je len, že Tarkovič zostáva

Navyše naša skupina H sa pekne zamotala. Slovinsko prehralo na Cypre, Rusi na Slovensku a Chorváti v Slovinsku.

Kto by to povedal, že po troch zápasoch budeme jediné mužstvo bez prehry. Síce až na treťom mieste tabuľky, ale stále s istou šancou posunúť sa na miesto druhé zaručujúce miesto v play-off.

Uvidíme ako sa k tomu postavia naši čitatelia a či naša anketa, kde dôvera v náš postup v priebehu víkendu klesla z 64% na 53% naberie opačný trend.

Postúpime na MS 2022 v Katare?

View Results

Loading ... Loading ...

Ja si stále myslím, že na MS v Katare nepostúpime.

Jednu istotu však naše dnešné víťazstvo prinieslo. Obrovská radosť Štefana Tarkoviča po záverečnom hvizde nebola prehnaná. Vie, že si nemusí v tejto ťažkej dobe hľadať novú prácu.

Nie, že by dve remízy s Maltou a Cyprom boli zabudnuté, ale prepustiť trénera po víťazstve nad Ruskom, to sa nerobí ani keď je Weiss starší zrovna bez zamestnania.

Vydrži Štefan Tarkovič ako reprezentačný tréner celý rok 2021?

View Results

Loading ... Loading ...

Výsledky 30.03.2021:

Cyprus – Slovinsko 1:0
Chorvátsko – Malta 3:0
Slovensko – Rusko 2:1

Tabuľka našej skupiny H

PoradieZápasovVýhryRemízyPrehrySkóreBody
1.Chorvátsko1072121:423
2.Rusko1071219:622
3.Slovensko1035217:1014
4.Slovinsko1042413:1214
5.Cyprus101274:215
6.Malta101279:305

Naše nasledujúce zápasy v kvalifikácii na MS 2022:

Streda 01.09. Slovinsko – Slovensko
Sobota 04.09. Slovensko – Chorvátsko
Utorok 07.09. Slovensko – Cyprus

Celý program našej kvalifikačnej skupiny aj systém postupu na MS 2022

Avšak ešte pred pokračovaním kvalifikácie si dáme dva prípravné zápasy a tri zápasy na Majstrovstvách Európy.

Utorok 01.06 Slovensko – Bulharsko (prípravný zápas)
Nedeľa 06.06. Rakúsko – Slovensko (prípravný zápas)

Pondelok 14.06. Poľsko – Slovensko (ME, Dublin)
Piatok 18.06. Švédsko – Slovensko (ME, Dublin)
Streda 23.06. Slovensko – Španielsko (ME, Bilbao)

Celý program ME 2020 nájdete tu.

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *