Premier League a La Liga: Kde sa dvaja bijú, smeje sa tretí

Dve kolá sú málo na akékoľvek hlbšie hodnotenie, ale po uplynulom víkende sa musím podeliť s dvoma postrehmi.

Chelsea alebo Liverpool?


Prvé dva tímy aktuálnej tabuľky Premier League majú zhodné skóre 5:0. A kým mnohí by na prvých dvoch miestach čakali mužstvá z Manchestru, mňa aktuálna dvojica Chelsea Liverpool vôbec neprekvapuje.

Napokon Chelsea som tipoval na majstra ligy už pred začiatok súťaže.

Oba tímy síce nečelili žiadnemu z top súperov (keďže Arsenal naozaj už pár rokov nie je top mužstvom), ale napriek tomu ukázali, že v tejto sezóne sa im bude dariť.

Chelsea nadviazala na skvelý finiš minulého ročníka a k už zohratému tímu priviedla Lukakua, ktorý dá podľa mňa minimálne dvadsať gólov za sezónu. Tento prestup prišiel ako reakcia na tápajúceho Wernera a môže byť tým posledným kúskom titulovej skladačky. A nie, že by som Wernera nadobro odpísal, on sa ešte chytí, ale presne na čas kým mu to pôjde je tu kanonier Lukaku.

Liverpool minulú sezónu bojoval s únavou, zraneniami aj istým nasýtením po historickom titule, ale túto sezónu je späť. Oddýchnutý a uzdravený, plný síl zabojovať o titul.

Manchesterské tímy mi pripadajú akoby vrchol mali už za sebou. Minulá sezóna bola kulmináciou ich formy a túto sezónu to bude jemný ústup zo slávy. Nie, neprepadnú sa do stredu tabuľky, ale na titul to nebude. Najmä United mi už dlhšie pripomína klub s lepším obrazom ako v skutočnosti hrá.

Hádam sa nemýlim a už budúcu sobotu o 18.30 si strihneme jeden z kľúčových zápasov sezóny na Stamford Bridge, keď Chelsea privíta Liverpool.

Aké ďalšie zápasy sa oplatí cez víkend vidieť? Najočakávanejšie zápasy víkendu nájdete tu.

Kde sa dvaja bijú, smeje sa tretí

V Španielsku sa pozornosť vždy sústredí na dvojičku Real a Barcelona. A nebolo to inak ani toto leto. Napokon top futbalové prestupy sa odohrali práve v Španielsku, v Madride a Barcelone. Aj keď tentokrát zatiaľ prekvapivo išlo o odchody preč.

Napriek tomu oba tímy boli aj stále sú považované za najväčších favoritov na titul. A zabúda sa pritom na toho tretieho.

Atletico Madrid nielen že je obhajcom titulu (a opäť ho pred sezónou nikto nefavorizoval), ale vykazuje najväčšiu dávku kontinuity spomedzi top trojky klubov v La Lige. A nie je to len o trénerovi Simeonovi. Je to aj o stabilite kádra a štýle hry. Od Atletica nikdy nečakám gólové hody, ale solídny a precízny výkon, ktorý vyústi vo víťazstvo 1:0 alebo maximálne 2:0. A presne to bude aj v tejto sezóne stačiť na titul.

Real aj Barcelona budú trpieť porovnávaním s predchádzajúcou érou Messiho respektíve Ramosa a Zidaneho. A oba tímy budú hľadať svoju novú tvár aj hernú identitu. A je to vidno už aj po dvoch kolách, keď po spanilých víťazstvách v kole prvom, prišli vytriezvenia v podobe remízy.

A nemyslím si, že Atletico vyhrá ligu s obrovským náskokom. Skôr to bude boj až do posledného zápasu, ale na konci verím viac stabilite a zohranosti Atletica Madrid.

Kde pozerať La Ligu? Pozrite si náš prehľad súťaží a televíznych programov.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *