7 kľúčových otázok pred Majstrovstvami sveta v hokeji 2023

Ako pred každými majstrovstvami sveta v hokeji, aj pred týmito trápia nás fanúšikov rovnaké otázky. Ako ďaleko to dotiahneme? Postúpime zo skupiny? Máme na medailu? Budeme hrať pekný hokej a strieľať veľa gólov?

Odpovede dnes nevieme, ale môžeme si skúsiť zaveštiť. Čo to napovedala príprava, niečo nám zase navráva história pôsobenia národného tímu pod vedením Craiga Ramsayho.

Tak ešte predtým ako to v piatok o 15:20 vypukne si skúsime zaprognózovať. A robíme to s rizikom, že každú chybu v úsudku, ktorú teraz spravíme, a je jasné, že nejakú spravíme, sa nám vráti.

Program MS v hokeji 2023 nájdete tu

Akú máme zostavu? Dobrú či slabú?

Nebudeme prví čo skonštatujú, že tentokrát budeme mať problém v obrane, zatiaľčo útok máme na naše pomery skvelý.

Hlavaj, Riečický, Škorvánek – Gajdoš, Grman, Ivan, Jánošík, Kňažko, Koch, Mudrák, Rosandič – Cehlárik, Čacho, Hrivík, Hudáček, Chromiak, Kelemen, Kudrna, Lantoši, Lunter, Okuliar, Pánik, Regenda, Sukeľ, Tamáši

Do brány máme k dispozícii trio Hlavaj, Riečický, Škovránok. Sú to hráči preverení našou ligou, v ktorej podávali naozaj výnimočné výkony. Bude to však stačiť. Všetci vieme, že naša extraliga sa na najlepšie ligy v Európe nechytá. Kto neverí nech si prelistuje výsledky z hokejovej Ligy Majstrov za posledné sezóny. A ako obstoja naši brankári keď na nich budú strieľať útočníci preverení NHL? Obavy sú na mieste.

A nespasil by nás ani Jaro Halák. Všetka česť jeho výkonom v NY Rangers, ale tranzícia z úzkeho na širšie klzisko a dva týždne pauzy od vypadnutia z NHL sú dosť. Aj Halák v bráne by bol risk, ktorý nemusí vyjsť.

Platí, že ak máme obavy z brankárov zabrať môžu obrancovia. Tentokrát nám však v obrane chýba posila z NHL (Kňažko má len 1 zápas a na Nemca môžeme čakať ale nemusíme sa dočkať) aj opory z Európy (Čerešnák, Marcinčin). A to môže byť ďalší problém.

Aj v príprave bolo vidno chyby. Stačí si spomenúť na zápasy s Rakúskom, alebo Nemeckom. Proti tímom, ktoré by sme radi pravidelne porážali nás podrazili práve zaváhania v obrane.

Aspoň, že útok máme na prvý pohľad skvelý. Opäť je tam kombinácia pracovitých hráčov aj strelecky potentných hviezd.

Zostáva teda len veriť, že Ramsay to dobre odkoučuje a obrancom pomôžu aj útočníci, prípadne objavíme novú defenzívnu hviezdu. Na úspech to budeme potrebovať.

Zahraj si Tipovačku k MS zadarmo a vyhraj 20 000€

Budeme hrať ofenzívne alebo defenzívne?

Tu je to jasné. Keďže na obranu sa spoliehať nechceme, musíme súperov prestrielať. Očakávame teda zápasy plné gólov a dúfame, že väčšinou strelíme aspoň o jeden viac ako dostaneme.

Postúpime zo skupiny?

Veríme, že áno a veľa napovedia už tri úvodné zápasy. V piatok proti Čechom neočakávam dobrý výsledok, to som skôr optimistom v pondelkovom zápase proti Kanade. Tú by sme mohli prekvapiť.

Kľúč k postupu však bude v sobotňajšom zápase s Lotyšskom. Domáci budú extrémne motivovaní, čo však občas nemusí byť len na prospech tímu. Navyše proti Lotyšom sa nám zvykne dariť.

Ak tento zápas zvládneme tak verím, že zo skupiny postúpime. Ak nie, tak sa obávam najhoršieho. Potom nám už nemusia pomôcť ani výhry proti Kazachstanu, Slovinsku a Nórsko. A Švajčiarov zdolať bude veľmi ťažké.

Tentokrát teda náš postup zo skupiny vidím 50 na 50 a pri súčasnom kurze by som si na náš postup nevsadil.

Ak nám však veríš, tak si tipni tu (a získaj 30€ za registráciu).

Nevypadneme do B-skupiny, že?

Nie, to určite nie.

Získame medailu?

Ak sa dostaneme zo skupiny, o čom máme isté pochybnosti (viď. otázka vyššie), tak je všetko otvorené. Zo skupiny A pravdepodobne postúpia Švédsko, Fínsko, USA a Nemecko.

Nerobím si ilúzie a podľa mňa cez Švédov ani Fínov by sme neprešli. Avšak proti Američanom aj Nemcom (či Dánom) by sme bez šance neboli. Avšak pravdepodobnejšie je, že ak postúpime tak na nás vyjdú práve Švédi alebo Fíni.

Tohto roku teda medaila nebude.

Kurz na to, že Slovensko získa medailu je 10.

Kto vyhrá MS?

Ťažká otázka, ale napriek tomu skúsime. Fínsko obhajuje a podľa mňa je stále najväčším favoritom. Aj preto ak by som mal tipovať tak si vyberiem Fínov.

Ohroziť ich môžu tentokrát azda len Švédi. Finále Fínsko – Švédsko je môj tajný tip.

Tipni si Majstra Sveta a získaj bonus 30€ za registráciu TU

Kto získa zlato – striebro – bronz z MS?

Ak som už písal, na zlato tipujeme Fínov, striebro zoberú buď Švédi alebo Češi. A zemiaková medaila poputuje tentokrát do Švajčiarska.

Berte to však s rezervou, v podstate tentokrát nerátam so zámorskými tímami, že by urobili dieru do sveta. Pôjdu domov už po štvrťfinále, zato Švajčiari budú k medailovým pozíciami veľmi blízko.

Kto vyhrá MS v hokeji 2023?

  • Kanada (85%, Počet Hlasov 17)
  • Nemecko (15%, Počet Hlasov 3)

Hlasovalo: 95

Loading ... Loading ...

Naše každodenné tipy na zápasy MS 2023 nájdete tu

Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *