Sezónne predpovede 2019/2020 – Kto vyhrá ktorú ligu

Letná prestávka je definitívne za nami. Viem, že som to tvrdil už tri týždne dozadu keď začínala slovenská Fortuna Liga, ale dnes keď štartuje anglická Premier League je to naozaj definitívne.

Poďme teda rovno k veci a pozrime sa na to ako jednotlivé top súťaže v Európe dopadnú. Ako zvyčajne naše predpovede sú bez záruky ale robené s tým najlepším úmyslom.

Slovensko – Fortuna Liga 2019/2020

Ja viem, že Fortuna Liga nie je žiadnou top ligou, nakoniec vidíme to trápenie so Sutjeskou. Ale tak začať sa musí doma. Titul získa Slovan. Viac sme sa téme našej ligy venovali tu.


Anglicko – Premier League 2019/2020

Je načase prestať v súvislosti s Premier League používať výraz „Big 4“. Veľká štvorka už jednoducho neexistuje. A takisto neexistuje ani veľká šestka. Dva tímy totiž tým ostatným ušli o kilometre. Je načase definovať dvojičku, ktorá v Anglicku dominuje. Liverpool a Manchester City. Liverpool minulú sezónu prehral v lige len jeden! zápas. Titul však získal Manchester City. Len o bod, ale stačilo. Oba kluby ovládli Premier League a túto sezónu nie je dôvod na zmenu. Oba tímy udržali všetky dôležité postavy tímu. Liverpool ani nikoho nedokúpil, Manchester City nakupoval na svoje pomery len symbolicky. A medzi Liverpoolom a Manchestrom City sa rozhodne aj súboj o titul. Osobne si vyberám Liverpool. Ja vidím šance oboch klubov vyrovnané 50 ku 50, zatiaľ čo stávkové kancelárie silno favorizujú City (kurz 1,55 = pravedpodobnosť 64,52%). Pre stávkara jasný dôvod podať si na Liverpool. Z futbalového hľadiska zase verím sile túžby Liverpoolu, ktorému ligový triumf chýba. Manchester City má zase rovnako silnú túžbu po triumfe v Lige Majstrov.

Môj tip: Liverpool

Španielsko – La Liga 2019/2020

Už roky nepoznám nikoho kto by na titul v Španielsku tipoval niekoho iného ako Barcelonu, Real alebo Atletico Madrid. Pre mňa je pritom voľba tohto roku úplne jasná. Atletico Madrid vymenilo polovicu základnej zostavy, pričom prišlo o také hviezdy ako Griezmann, Godin alebo Rodri. Real Madrid po minulej biednej sezóne očakáva výrazne zlepšenie pod vedením Edena Hazarda. Avšak Zidane to bude mať dosť ťažké a spory napríklad s Baleom naznačujú, že na Santiago Bernabeu nie je ani zďaleka všetko v poriadku. A tak mi zostáva Barcelona. Nikto kľúčový z Nou Camp neodišiel a prišli Griezmann a De Jong. Barcelona je pre mňa jasným favoritom tejto sezóny.

Môj tip: Barcelona

Taliansko – Seria A 2019/2020

Juventus nemá v Taliansku konkurenciu. Je jedno kto bude trénovať Inter a Neapol. Je jedno kto posilní Rím alebo za koľko príde do Interu Lukaku. Juventus je čo sa týka kádra, finančných zdrojov aj manažmentu o úroveň vyššie ako zvyšok talianskej ligy. A tak k ôsmim titulom v rade pribudne aj ten deviaty.

Môj tip: Juventus

Nemecko – Bundesliga 2019/2020

Dortmund alebo Bayern? Ťažká otázka ohľadne bundesligového titulu v sezóne 2019/2020. Aj minulú sezónu to dlho vyzeralo na Dortmund až kým v záverečnej fáze súťaže nevyhorel. Túto sezónu začal opäť lepšie Dortmund. Víťazstvo v Superpohári sa cení, nad Bayernom obzvlášť, ale liga je iný druh súťaže. A v nej sa predsa len prikláňam k Bayernu.

Môj tip: Bayern Mníchov

A čo si myslíte vy?

Široká ponuka tipov od tých najlepších, nezávisle verifikovaných, tipérov? Skús tu.

Posted in BLOG, Tipérov pomocník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *