Slovan – Ferencváros: Ako to dopadne?

V stredu 20.30 si užijeme zápas, ktorý sme tu už dávno nemali. Slovan môže remízou alebo víťazstvom nad Ferencvarosom získať právo štartu v skupine niektorej z európskych líg. Po trápení s Dinamom Batumi je to naozaj balzam na dušu. Prvý zápas Slovan zvládol vo veľkom štýle a očakávania sú tak vysoké.

Slovan Bratislava – Ferencváros
Výsledok prvého zápasu: 2:1
Dátum a čas zápasu: 27.7.2022 20:30
Priamy prenos: RTVS :Šport

Miesto: Tehelné Pole

Zároveň si však Slovan na seba ušil bič. Prehrať a nepostúpiť po skvelom výsledku z prvého zápasu bude rana, ktorá by mohla uškodiť sebavedomiu hráčov, a opäť nadlho zmariť nadšenie fanúšikov. Neúspech nebude mať len finančné dôsledky v podobe nižších príjmov od UEFA, ale aj opätovné zníženie chute fanúšikov vypredať štadión.

Moje očakávania od stredy sú nižšie čo sa týka kvality futbalu a zároveň mám veľké obavy z diania na tribúnach a pri štadióne.

Čo sa týka hry, tak Slovan hru pravdepodobne neotvorí a ak sme sa nedočkali defenzívy minulú stredu, tak túto sa jej asi nevyhneme.

Ferencváros bude musieť útočiť, ale moc im neverím. Zdá sa mi, že Slovan má proste kvalitnejšiu zálohu. Predsa len Kucka, Weiss mladší aj Kankava majú formu. Ak sa k ním pridá aj Barseghyan a Chakvetadze, tak o hru dopredu nemám obavy. Navyše Slovan je od stredy v pohode, ktorú zvýraznil ľahkým triumfom nad Trenčínom v sobotu.

Kľúčom bude aj výkon brankára Chovana. Pre mňa bol hráčom úvodného duelu a teraz nemá na výber. Zaváhanie nie je povolené a musí zopakovať výkon z minulého týždňa.

Tipovať tento zápas môže byť zradné, otvorené sú všetky možnosti, pričom Slovanu stačí aj remíza. Pre istotu pripomínam, že góly strelené vonku už nemajú dvojnásobnú váhu, takže prehra Slovana o gól v základnom hracom čase vyústi v predlženie.

Náš tip nájdete nižšie.

 

Náš tip: Slovan – Ferencváros

Osobne odporúčam tento zápas netipovať, napokon najmä fanúšikovia jedného či druhého klubu budú mať problém oddeliť srdce od rozumu. Zároveň ma prekvapuje, že stávkové kancelárie stále favorizujú Ferencváros, podľa mňa by kurzy mali byť úplne vyrovnané. Navyše aj rozloženie priazne tipérov favorizuje hostí.

Ak by som však musel dať tip, tak si zvolím remízu, možno aj priamo 0:0, nech tá výhra stojí za to.

Natipovať zápas Slovan – Ferencváros si môžete tu.

A ako to dopadlo sa dočítate zase tu.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *