Tipérov pomocník: Počet gólov na zápas (Priemer, Ligy, História)

Tipovanie na počet gólov v jednotlivých zápasoch patrí medzi obľúbené stávky. Nebudem ďaleko od pravdy ak napíšem, že pôjde asi o druhý najpopulárnejší typ stávky, ktorý ľúdia využívajú. Pri tipovaní na „over/under“ respektíve „padne viac alebo menej gólov ako“ musí tipér sledovať viac vecí ako len gólovú potenciu či impotenciu jednotlivých tímov. Najmä tipér, ktorý to neberie len ako zábavu musí sledovať to čo by Angličania nazvali „big picture“. Po našom to znamená pozrieť sa na vec aj v širších súvislostiach. Preto vám prinášame dve tabuľky s priemerom gólov na zápas v jednotlivých futbalových súťažiach v minulých a aj tej aktuálnej sezóne. Vybrali sme pritom tie najpopulárnejšie ligy a čísla za túto sezónu budeme aktualizovať na pravidelnej báze.

Priemerný počet gólov na zápas v minulých sezónach v jednotlivých ligách [od 2014/2015]


Sezóna 2023/2024

Priemerný počet gólov na zápas

Víťazstva domácich – Remízy – Víťazstvá hostí


Sezóna 2022/2023

Priemerný počet gólov na zápas

Víťazstva domácich – Remízy – Víťazstvá hostí


Sezóna 2021/2022

Priemerný počet gólov na zápas

Koľko gólov padá v zápasoch

Víťazstva domácich – Remízy – Víťazstvá hostí


Sezóna 2020/2021

Priemer Gólov na Zápas v Ligách

Koľko gólov padá v zápasoch

Víťazstva domácich – Remízy – Víťazstvá hostíSezóna 2019/2020

Ak si chcete porovnať ako sa zmenili gólové priemery pred a po prestávke spôsobenej koronou kliknite sem.


Ako využiť tieto štatistiky pri tipovaní?

Písané v decembri 2019 s vtedy známymi dátami.

Na vyššie uvedených číslach odporúčam sledovať pár základných veci. Prvá je úplne logická. Nenatipovať, že padne viac ako 2,5 góla na všetky zápasy ligového kola vo Francúzsku je hádam každému jasné.

Ďalšou zaujímavou vecou je sledovat trendy. Celkovo počet gólov v ligách (až na pár výnimiek) z dlhodobého hľadiska stúpa, trendom je hrať ofenzívne čo sa bude páčiť divákom a priláka ich to na tribúny. Zároveň odporúčam sledovať odchýlky od normálu.

Napríklad prvé kolá Serie A priniesli vysokú úrodu gólov a v polovici septembra bol priemer gólov na zápas na neuveriteľných 3,17. Nárast o 18% oproti minulej sezóne je vskutku unikátny a nevydržal dlho, momentálne je priemer v Serii A už len 2,82 (November 2019), čo je nárast oproti minulej sezóne len cca 5%. To znamená, že v polovici septembra bolo zaujímavé tipovať na menší počet gólov v zápase. Jednak z dôvodu, že kurzy reflektovali vysoký aktuálny počet strelených gólov a teda tipovať na „padne menej“ prinášalo vyššie kurzy. Zároveň sa dalo očakávať, že dlhodobo si strelci v Taliansku neudržia taký apetít ako mali v auguste a septembri.

Pochopiteľne, takto spätne sa nám ľahko ukazuje čo sme mali a nemali urobiť. Berte to teda len ako príklad ako pozerať na vyššie uvedené čísla v kontexte. Hľadať anomálie a odchylky a neustále ich konfrontovať s kurzami ponúkanými stávkovými kanceláriami. To je cesta ako urobiť z tipovania aspoň na čas profitabilnú záležitosť.

Aktuálne ponúkané bonusy stávkových kancelárii (porovnanie a detaily) nájdete tu

Posted in BLOG, Štatistiky, Tipérov pomocník and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *