Denník MS 2022

Do denníku z MS 2022 budeme pridávať naše postrehy z Majstrovstiev sveta vo futbale 2022. Každý deň pár viet o tom, čo nás zaujalo, pobavilo, sklamalo či prekvapilo. 

Program a výsledky MS 2022Tipy na MS 2022 vo futbaleKurzy na MS 2022 vo futbale

Už len dnes môžeš dostať 50€ zadarmo na tipovanie tu

Denník z MS 2022, Deň 29: 18.12.2022

Mbappé dal o gól viac ako Messi, ale titul majstra sveta získala Argentína.

Argentína – Francúzsko 3:3 4:2 na penalty [23. (z 11m) a 108. Messi, 36. Di Maria – 80. (z 11m), 81. a 118. (z 11m) Mbappé]

Myslím si, že lepšie finále majstrovstiev sveta sa nedá vysnívať. Šesť gólov, zvraty, na záver predĺženia útočenie ako keby defenzíva nevyhrávala zápasy. Rozhodnutie v penaltách, hattrick, dve stopercentné gólové šance v nadstavenom čase predĺženia. A na záver si trofej odnáša Leo Messi, nekorunovaný kráľ futbalu, hrajúci svoj posledný reprezentačný zápas.

Dnes to bola jedným slovom paráda.

Po takomto zápase mi je ľúto, že nemohli vyhrať oba tímy a že zajtra sa už žiaden zápas majstrovstiev nehrá. Vážne to bola skvelá bodka za šampionátom.

I keď prvých sedemdesiatpäť minút nevystrelili Francúzi na bránu. Nie, že by nechceli, ale Argentína im to nedovolila.

Keď robí aj Messi vkĺzačky v obrane tak je jasné, že súper nemá šancu. Potom sa však prebral Mbappé a za dve minúty urobil z pomerne jasného zápasu drámu hodnú Hitchcocka. Tri góly, z toho dva z penalty (jednu ešte pridal v rozstrele), sú dôkazom, že je to budúci král svetového futbalu a že nemá nervy.

Jeho mladí spoluhráči však nervy majú a penaltový rozstrel nezvládli, rovnako ako Kolo Muani nezvládol strelu v závere predĺženia. Všetko mohlo byť inak, ale bolo by to spravodlivé?

Argentína dve tretiny zápasu hrala skvele a Francúzov k ničomu nepustila. A keď sa Francúzi nadýchli, tak sa po chvíli hráči okolo Messiho spamätali a tiež to mohli rozhodnúť už v predĺžení. Lautaro Martinez však tieto majstrovstvá nemal streleckú formu, aj keď penaltu v rozstrele o chlp trafil.

Majstrovstvá sveta sa teda skončili a nenájde sa nikto kto by neprial Messimu tento triumf.

Na záver pár štatistík. Vo finále sme videli rovnaký počet gólov ako pred štyrmi rokmi, ale na celých majstrovstvách sveta padlo 172 gólov, čo je o 3 viac ako v roku 2018. Argentína získala tretí titul v histórii (1978 a 1986 a 2022). A najbližšie majstrovstvá sveta budú už o tri a pol roka v roku 2026 v Kanade, Mexiku a USA. Viac o MS 2026 nájdete tu.

Dnes zároveň píšem poslednú kapitolu denníka MS 2022. Ďakujem za pozornosť, dúfam, že sa vám to čítalo dobre, a sledujte nás naďalej.

A aby som nezabudol už len dnes môžeš dostať 50€ zadarmo na tipovanie tuA aby som sa pochválil naše Tipy na MS 2022 skončíli s príjemným ziskom.

Denník z MS 2022, Deň 28: 17.12.2022

Predposledný deň šampionátu priniesol Chorvátom bronzovú medailu, ich tretiu medialu z majstrovstiev sveta celkovo a druhú za sebou.

Chorvátsko – Maroko 2:1 [7. Gvardiol, 42. Orsic – 9. Dari]

Je pre mňa až neuveriteľné, že v krajine s necelými štyrmi miliónmi obyvateľov sa nájde toľko dobrých športovcov a hlavne futbalistov. Chorváti sa nielen pravidelne zúčastňujú európskych a svetových šampionátov (čo by sme za to dali), oni tam pravidelne získavajú medaily (my ani nesnívajme).

Ale stačí sa v lete počas dovolenky poprechádzať po hociktorom plážovom mestečku a počítať futbalové, basketbalové alebo multifunkčné ihriská a hneď pochopíte.

Chorváti tak po striebre z MS 2018 ziskali aj bronz z MS 2022. V zbierke majú aj bronz z MS 1998 a tak jediné čo im chýba je zlato. Avšak ak ste všimli vek napríklad chorvátskej obrany Sutalo (22) – Stanisic (22) – Gvardiol (20) tak je jasné, že aj najbližšie majstrovstvá budú mať vysoké ambície.

Čo sa týka dnešného zápasu, tak v mojich očiach nie je o lepšom tíme pochýb. Napriek zmenám v zostave (skoro celá obrana nová a vynechaný Brozovic) boli Chorváti stále o krok vpredu.

Oba góly boli umeleckými kúskami. Kým ten prvý bol perfektne zahratým signálom, s hlavičkou letiaceho Gvardiola ako perfektnou bodkou. Ten druhý bol zase individuálnym majstrovstvom Orsica.

Chorváti počas zápasu urobili presne tri chyby v obrane. Tú prvú Maroko využilo, ďalšie dve už nie. A smerom dopredu bolo Chorvátsko nebezpečné celý zápas, aj keď čistú gólovku malo už len jednu či dve.

Už len v nedeľu môžeš tipovať kto získa titul majstra sveta, a už len jeden deň môžeš dostať 50€ zadarmo na tipovanie tu

Maroko môže byť so šampionátom spokojné. Vyhrali štyri zápasy a raz remizovali. Jediné čo môžu lutovať, že dve prehry prišli práve v posledných dvoch zápasoch keď išlo o to či odídu domov s medailou.

Ich problémom bol úzky káder a keď im už pred zápasom o tretie miesto vypadla zohratá stopérska dvojica tak vedeli, že to bude ťažké. Počas zápasu však prišli aj o ďalších dvoch stopérov a to je už v podstate neriešiteľná situácia.

Keď sa k tomu pridá nervozita z dôležitého zápasu na začiatku (nebude náhodou, že aj v semifinále aj dnes inkasovali gól veľmi skoro), a podráždenosť na konci tak to proste na víťazstvo nevydá.

Napriek tomu si zaslúžia potlesk a úctu, dokázali niečo veľké. Prvé africké mužstvo v prvej štvorke na majstrovstvách sveta. To im už nikto nezoberie.

Zajtra nás čaká finále a posledný deň šampionátu. Stretne sa Argentína s Francúzskom a zahrajú si o to, kto získa svoj tretí titul v histórii. Názor vás – našich čitateľov – je pomerne jasný.

Kto získa titul na MS v Katare 2022?

  • Argentína (62%, Počet Hlasov 333)
  • Francúzsko (38%, Počet Hlasov 200)

Hlasovalo: 1 296

Loading ... Loading ...

A čo si myslím o šanciach oboch tímov ja sa dočítate tu: Tipy na MS 2022. Hlavne však aby to bol pekný futbal a padali góly. Dovidenia zajtra po finále.

Už len v nedeľu môžeš dostať 50€ zadarmo na tipovanie tu

Výsledky Majstrovstiev sveta 2022 nájdete tuVšetko čo potrebujete vedieť o nadchádzajúcich Majstrovstvách sveta 2026 zase tu.

Denník z MS 2022, Deň 25: 14.12.2022

Aj Maroko vie útočiť, ale vo finále si zahrajú Francúzi.

Francúzsko – Maroko 2:0 [5. Hernandez, 79. Kolo Muani]

Asi som nebol sám čo sa pred zápasom bál relatívne nudného priebehu. Maroko zakopané na svojej polovici a Francúzi obliehajúci šestnástku. Našťastie sa z toho nič nenaplnilo. Postačil jeden rýchly gól a z druhého semifinále bol skvelý zápas. Podľa mňa dokonca lepší ako to prvé semifinále.

Prvý gól pritom padol po chybe marockej obrany, ktorá asi nezvládla nadšenie z toho že sa ocitili v semifinále.

Druhý faktor, ktorý marocké šance ovplyvnil bolo zranenie ich stopérskej dvojice. Aguerd ani nenastúpil a Saiss striedal po dvadsiatich minútach.

Giroud mohol vďaka tomu rozhodnúť zápas už v prvom polčase. Gól však nestrelil a Maroko potom ukázalo, že okrem obrany vynikajúco zvládajú aj ofenzívne činnosti. Boli chvíle keď Francúzi bránili zubami nechtami a druhý gól v 79. minúte bol pre nich naozajstným vykúpením.

Z tímu víťaza by som vyzdvihol konrast medzi Griezmannom a Mbappém. Griezmanna bolo plné ihrisko, niekoľkrát vypomáhal obrane v kritickej situácii, stred poľa mal vykolíkovaný a aj smerom dopredu rozdával jednu kvalitnú prihrávku za druhou.

Mbappé má zase dar rozhodovať zápasy. Keď sa rozbehne tak ho zastaví len faul, gólová prihrávka alebo gól.

Avšak keď sa nerozbehne tak len postáva a čaká. Žiadna snaha pomôcť v defenzíve, žiaden návrat k vlastnej šestnástke. Možno to príde s vekom, ale momentálne je u mňa v prínose pre mužstvo ďaleko za mužom dnešného zápasu Griezmannom.

Najbližší program je jasný, v sobotu o štvrtej si zahrajú Chorváti s Marokom o bronz, v nedeľu tiež o štvrtej uvidíme finále Argentína – Francúzsko.

Maroko môže získať prvú medailu v svojej aj africkej histórii. Chorváti môžu k striebru z roku 2018 a bronzu z roku 1998 pridať ďalšiu medailu.

Francúzsko aj Argentína budú bojovať o svoj tretí majstrovský titul. Pre Argentínu by to bolo po 36 rokoch, pre Francúzov po 4 rokoch, pričom by boli len treťou krajinou po Taliansku a Brazílii, ktorej sa podarilo obhájiť majstrovský titul.

Nie ani cez víkend to nevyzerá na nudu. Viac o tom čo čakám od týchto zápasov sa dočítate už zajtra tu.

Kto získa titul na MS v Katare 2022?

  • Argentína (62%, Počet Hlasov 333)
  • Francúzsko (38%, Počet Hlasov 200)

Hlasovalo: 1 296

Loading ... Loading ...

Už len tri dní môžeš tipovať kto získa titul majstra sveta, a už len tri dni môžeš dostať 50€ zadarmo na tipovanie tu

Denník z MS 2022, Deň 24: 13.12.2022

Jedinou nezodpovedanou otázkou dnešného zápasu je, kto bol hráčom zápasu. Messi alebo Alvarez?

Argentína – Chorvátsko 3:0 [34. (z 11m) Messi, 39. a 69. Alvarez]

Prvým finalista je známy. Argentína dnešný zápas zvládla s prehľadom a zdá sa, že sa nachádza v ideálnom rozpoložení.

Ako som už vyššie načrtol, jedinou otázkou je kto z dvojice Messi a Alvarez prispel viac k dnešnému víťazstvu.

Messi dal úvodný gól z penalty a na dva prihral, pričom tretí gól pripravil Alvarezovi na podnose. Alvarez dal dva góly a jeden padol po penalte nariadenej po faule na neho.

Pri prvom aj druhom góle Argentíny to bolo o tom, že ak aj sa ti lopta odráža inak ako si chcel tak neprestávaj bežať. Obrancovia ti ju niekedy neradi ale vrátia.

Chorváti dnes narazili na mužstvo, ktoré bránilo lepšie ako oni. A navyše samotná chorvátska defenzíva dnes nemala najlepší deň.

Občas som mal pocit, že majú pocit prílišnej istoty, že sa im vzadu nemôže nič pokaziť. A preto sa snažili držať loptu a tlačiť k súperovej bráne a nemysleli na to, že vzadu majú medzery.

Pri prvom góle obrancovia zareagovali neskoro alebo vôbec na Alvarezov šprint. Pri druhom góle síce zareagovali včas, ale pri odkopávaní lopty boli buď nedôrazní, alebo úplne rozhodení v pohybe.

Tretí gól bol zase pripomenutím Gvardiolovi, že napriek skvelým výkonom ktoré na majstrovstvách podáva, tak stále musí trénovať. Lebo o päťnásť rokov starší Messi ho vycvičil ako malého chlapca na ihrisku za panelákom.

Smerom dopredu Argentína Chorvátsku nič nedovolila. Ak sa teda vrátim k otázke kto bol mužom zápasu, tak odpoveď by asi mala znieť, že pocta patrí celému tímu. Dnes totiž vyhral lepšie organizovaný a brániaci tím. A góly boli len odmenou za perfektnú hru v obrane.

Argentína tak zaslúžene bude hrať svoje šieste finále majstrovstiev sveta (doteraz 1930, 1978, 1986, 1990, 2014). Messi sa môže zaradiť ku Kempesovi (1978) a Maradonovi (1986) a priniesť do Buenos Aires tretíkrát majstrovskú trofej.

Zistite čo všetko viete o histórii majstrovstiev sveta vo futbale tu

Pre Messiho to bude už druhé finále a na to prvé v roku 2014 nespomína rád, keďže Nemci ho totálne eliminovali a zvíťazili 1:0 po predĺžení. Už v nedeľu zistíme aký koniec bude mať jeho tohtoročný príbeh z majstrovstiev sveta.

Už len niekoľko dní môžeš dostať 50€ zadarmo na tipovanie a tipovať majstra sveta tu.

Denník z MS 2022, Deň 21: 10.12.2022

Po zatiaľ najlepšom zápase majstrovstiev vieme, že ani tentokrát sa „it’s coming home“ nenaplní. A prvýkrát v histórii bude v semifinále africké mužstvo.

Maroko – Portugalsko 1:0 [42. En Nesyri]
Anglicko – Francúzsko 1:2 [54.(z 11m) Kane – 17. Tchouameni, 78. Giroud]

Maroko je v semifinále.

Keby ste to niekde čítali tri týždne dozadu tak sa schuti zasmejete. Dnes je to realitou. Po Belgičanoch, Chorvátoch, Španieloch, ani Portugalci nedokázali Maroku streliť gól.

A pár šancí síce mali, ale nedá sa povedať, že by Maroko drvili celý zápas. Je pravda, že loptu Portugalci držali. Ale myšlienku ako výrazne prekonať dvojvrstvovú obranu poskladanú z desiatich hráčov a k tomu jedného brankára nemali. Chýbala tomu buď jedna chyba marockej obrany, alebo jedna geniálna myšlienka.

Myšlienka neprišla ani od Fernandeza, ani od Felixa a už vôbec nie od Ronalda. Prví dvaja menovaní mali aspoň náznaky, Ronaldo ani to. A tak sme ho asi naposledy videli v reprezentačnom drese a možno (ak prestúpi niekam do Arábie) ho už neuvidíme vôbec. Dvakrát škoda keďže máme Portugalsko v kvalifikačnej skupine ME 2024 a v septembri s nimi hráme doma.

A čo sa týka chyby, tak tú spravil portugalský brankár Costa. Bola síce iba jedna, ale osudová. Maroko vie čo chce hrať a hrá to bezchybne. Zaslúžene sú v semifinále a zahrajú si ešte dva zápasy. Klobúk dole pred nimi.

Po futbalovom šoku prišla večer oslava futbalu. Anglicko aj Francúzsko hrali futbal a chceli streliť čo najviac gólov. Nakoniec postupujú Francúzi, ktorí aspoň v mojich očiach boli o trocha lepší. Ale rozdiel to bol malý.

Rozhodlo to, že Francúzi dokázali ubrániť anglický útok a nepustili do vyložených šancí. Bola tam jedna Kaneova strela z blízkosti do brankára. Bol tam Saka, či Maguireho hlavička. Hlavne tam však neboli rýchle a zničujúce anglické útoky.

Francúzi zase majú okrem Mbappého aj iných hráčov, hlavne teda Girouda. A keď Mbappého súper zdvojuje tak sa zákonite objaví priestor pre iných. A čo si budeme hovoriť Giroud už vie ako s ním naložiť.

A nakoniec je na mieste spomenúť aj nepremenenú penaltu. Škoda, ale Angličanom proste penalty nie sú súdené.

Pre mňa to bol zatiaľ najlepší zápas na šampionáte.

Zajtra a pozajtra je voľno, a v utorok a stredu je na programe semifinále. Presný program aj s časmi zápasov MS 2022 nájdete tu.

A dve štatistické zaujímavosti na záver.

Šanca, že sa zopakuje finále spred štyroch rokov (Francúzsko – Chorvátsko) nie je malá. V histórii sa to stalo len raz, že v rokoch 1986 aj 1990 hrali proti sebe Nemecko a Argentína. Tituly si nakoniec rozdelili rovným dielom (1986 Argentína, 1990 Nemecko).

A ak by titul získali Francúzi, tak je to len tretíkrat v histórii čo sa niekomu podarila obhajoba (1934 a 1938 Taliansko, 1958 a 1962 Brazília).

Viac zaujímavostí o histórii MS nájdete v našom futbalovom kvíze tu.

Denník z MS 2022, Deň 20: 9.12.2022

Zápas Brazília – Argentína nebude. Ale nejde to nepriať Chorvátsku.

Chorvátsko – Brazília 1:1 (4:2 na 11m) [117. Petkovic – 105.+1. Neymar]
Holandsko – Argentína 2:2 (3:4 na 11m) [83. a 90.+11. Weghorst – 35. Molina, 73. (z 11) Messi]

Ak dôjde na penalty treba si staviť na Chorvátov. Na túto vetu z môjho predzápasového komentáru som dnes večer obzvlášť hrdý.

Aj keď zároveň som v tom komentári tvrdil, že Brazília dnes vyhrá. Čo bol veľmi mylný odhad.

Chorváti vybehli na ihrisko perfektne takticky pripravený. A na rozdiel od súpera boli ochotní behať celých 120 minút.

Brazilčania behali len do momentu kým strelili gól. Potom to už chceli nejako dohrať, ideálne pri rohovej zástavke, a to nikdy nie je dobrá taktika.

Celý zápas som čakal kedy sa Brazilčania začnú dostávať do šancí, ale taká chvíľa v zápase vlastne nenastala. Chorváti bránili vynikajúco, aj keď to bolo na úkor útočenia.

Mužom zápasu sa stal Livakovic. A nie kvôli chytenej penalte, ale kvôli výkonu počas celého zápasu. Neymar mu síce jeden gól dal (a bol exkluzívny), ale to bolo všetko.

Psychicky tento zápas Brazília nezvládla a nie je to prvýkrát čo sa im to na majstrovstvách sveta stalo. A tentokrát nemôžme ani použiť tradičnú vetu, že umrela na krásu. Dnes nie, dnes nehrala ani pekne, a ani si to nebola ochotná odpracovať až do záverečného hvizdu. Chorváti áno, a preto môžu spriadať plány na utorňajšie semifinále.

A ak si niekto po prvom zápase myslel, že druhý sa mu dramatickosťou nevyrovná, tak sa zmýlil.

Iste nebola to vždy zábava, ale ten záver to vynahradil. Vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase bol len čerešničkou na torte. Takto to zahrať je niečo neskutočné.

Argentína ide ďalej, a ak v semifinále dôjde na penalty, tak už si nebudem taký istý ťým kto ich vyhrá. Argentína má jediný cieľ, a podľa mňa ich toto víťazstvo neuveriteľne pozdvihne.

Každopádne nás v utorok v semifinále, ale hádam aj zajtra v štvrťfinále čaká poriadna zábava.

Program štvrťfinále aj semifinále MS nájdete tu.

Denník z MS 2022, Deň 19: 8.12.2022

Druhý voľný deň na majstrovstvách sveta sa chýli ku koncu. Zajtra o takomto čase už budeme sledovať prvé štvrťfinále a o štyridsaťosem hodín neskôr zostanú z ôsmich kandidátov na titul len štyria.

Naši čitatelia nemajú úplne jasno kto sa stane majstrom sveta. Dlhodobo v ich hlasovaní vedie Argentína, ale s jej pomerne veľkým náskokom zatriasla úvodná prehra so Saudskou Arábiou. Od toho momentu sa za ňou drží Brazília s maličkým odstupom. Až na treťom mieste je prvý európsky zástupca Francúzsko, nasledovaný Portugalskom.

Kto získa titul na MS v Katare 2022?

  • Argentína (62%, Počet Hlasov 333)
  • Francúzsko (38%, Počet Hlasov 200)

Hlasovalo: 1 296

Loading ... Loading ...

Čitatelia teda úplne nezdieľajú názor bookmakerov stávkových kancelárii. Tie výrazne favorizujú Brazíliu pred Francúzskom. Až s väčším odstupom je trojica Anglicko, Argentína a Portugalsko.

Kurzy na všetky tímy nájdete tu.

Tipni si majstra sveta za 50€, ktoré dostaneš zadarmo tu

Ja si zase myslím, že Brazília má väčšiu šancu ako Argentína, ktorá sa príliš spolieha na Messiho.

A najlepší kurz je podľa mňa na Portugalsko. Ak si odmyslíme šumy okolo Ronalda a jeho nespokojnosti, pretože aj tak nevieme aká je pravda, tak ich šanca na semifinále je vynikajúca a potom sa môže stať čokoľvek. Aj keď uznávam, že odpisovať Francúzsko a Mbappého nemožno.

Celkovo si však majstra sveta tipovať netrúfam, šance jednotlivých tímov vidím celkom vyrovnane. Čo sa však týka štvrťfinálových zápasov tak svoj názor na postupujúcich mám. Prečítať si ho môžete tu: Tipy na MS 2022.

Program štvrťfinále, semifinále aj finále MS 2022 nájdete tu.

Denník z MS 2022, Deň 18: 7.12.2022

Dnes a zajtra je na majstrovstvách sveta voľný deň a tak je čas premýšľať aj o inom ako o jednotlivých zápasoch. Napokon priznajme si, že život nie je len futbal.

Avšak aj počas voľného dňa mi občas myšlienky zablúdia k tomu čo sa dialo a deje v Katare.

A tu je jedna štatistická zaujímavosť.

Na tohtoročnom turnaji zatiaľ padlo 148 gólov v 56 zápasoch, čo dáva priemer 2,64. To je tak zhruba v norme toho čo by sme od takéhoto turnaja mali očakávať. Mimochodom pred štyrmi rokmi na šampionáte v Rusku padlo 169 gólov v 64 zápasoch, čo dáva priemer práve 2,64.

Ak si však tohtoročné góly rozdelím na drobné, tak v skupinovej fáze padlo 120 gólov v 48 zápasoch, priemer 2,5. V osemfinále však padlo gólov až 28 v 8 zápasoch, to je priemer 3,5 gólu na zápas. Súboj Portugalsko – Švajčiarsko 6:1 proste pokazil štatistiky. Bez neho bol priemer vo zvyšných 7 osemfinálových zápasoch len 3,00. Ale aj to je o dosť viac ako v skupinách.

Aj preto pred štvrťfinále stojí za zváženie či netipovať na celkový počet gólov v týchto štyroch zápasoch. Môj tip je, že priemer 3,00 teraz neprekonáme, takže viac ako 12 gólov neuvidíme. V skutočnosti si myslím, že ich padne 10 – 11. A tak teraz len aby sme našli dobrý kurz na túto možnosť.

Kurzy na počty gólov v štvrťfinále hľadajte tu, a kľudne na to použite päťdesiatku zadarmo na tipovanie, ktorú môžete dostať za registráciu tu.

Viac tipov z MS 2022 vo futbale nájdete zase tuProgram štvrťfinále MS 2022 vo futbale je tu

Denník z MS 2022; Deň 17: 6.12.2022

Na záver osemfinálového programu sme sa dočkali jedného prekvapenia aj jedného skvelého predstavenia.

Maroko – Španielsko 0:0 (3:0 na 11m)
Portugalsko – Švajčiarsko 6:1 [17., 51., 67. Ramos, 33. Pepe, 55. Guerreiro, 90.+2. Leao – 58. Akanji]

Prvý zápas bol vlastne dosť nudný, najmä ak ho porovnáme s tým druhým dnešným.

Maroko už v skupine zaujalo organizovanou defenzívou, s ktorou si neporadili ani Belgičania, ani Chorváti. A dnes sa to nepodarilo ani Španielom.

Celkom si viem predstaviť, že takto nejako si predstavoval pred rokom a pol na Majstrovstvách Európy naše vystúpenie v zápase so Španielskom aj náš vtedajší tréner Tarkovič. Pevná defenzíva, ktorá bude v deviatich až desiatich hráčoch vykrývať všetky voľné priestory vo vzdialenosti 40 metrov od našej bránky. Nám to teda ani zďaleka nevyšlo, ale Maroko ten systém doviedlo do dokonalosti.

Španielom chýbal nápad ako tento dvojitý val prekonať. Žiadna prekvapivá kolmica, ani rýchly prienik neprišiel. A keď aj v poslednej minúte predĺženia trafil Sarabia len tyč, tak bolo vymaľované.

V penaltách nemali šancu, lebo na ne neboli mentálne pripravení. Chýbal im hráč ako Sergio Ramos, toto bola hádam až na Busquetsa, penaltovými rozstrelmi nepreverená zostava mladíkov. A tak to aj dopadlo. Tri nepremenené penalty sa len tak nevidia a zatiaľ jediné prekvapenie vyraďovacích bojov je na svete. To či je to väčšie prekvapenie ako prehra Nemecka s Japonskom a Argentíny so Saudskou Arábiou nechám na vás.

V druhom zápase najprv zarezonovalo, že Ronaldo nebude v základnej zostave. Po pár minútach si však na neho nikto nespomenul. Portugalci predviedli futbal, z ktorého mi padla sánka. Ja som vedel, že sú dobrí, ale netušil som, že až tak.

Švajčiari nie sú slabí, ale dnes nemali nárok. V útoku boli Portugalci nápaditý a neuveriteľne efektívny. Ak to pozerali Španieli, tak už vedia ako mali hrať o štyri hodiny skôr.

K tomuto zápasu nie je čo viac dodať. Jasné, Ramos dal hattrick, ale bez zvyšných desiatich spoluhráčov by ho nedal. Po takomto zápase nedokážem vyzdvihnúť žiadne meno. Páčili sa mi všetci dokopy aj každý zvlášť. Toto bol futbal, ktorý si rád pozriem kedykoľvek a kdekoľvek.

Zajtra a pozajtra budeme po sedemnástich dňoch bez futbalu. Takže je načase si zajtra poriadne oddýchnuť, v štvrtok si už pozrite naše Tipy na štvrťfinále tu. A v piatok o 16:00 to opäť začne.

Program štvrťfinále MS 2022 nájdete tu.

A schválne, koho na Majstra Sveta tipujete vy?

Kto získa titul na MS v Katare 2022?

  • Argentína (62%, Počet Hlasov 333)
  • Francúzsko (38%, Počet Hlasov 200)

Hlasovalo: 1 296

Loading ... Loading ...

Ak tomu naozaj veríte, tak si zoberte 50€ zadarmo a natipujte ho tu.

Denník z MS 2022; Deň 16: 5.12.2022

Dnes prišiel koniec Ázie na majstrovstvách, ale stačilo lepšie natrénovať penalty a bolo by všetko inak.

Japonsko – Chorvátsko 1:1 (2:4 na 11m) [43. Maeda – 55. Perisic]
Brazília – Južná Kórea 4:1 [7. Vinicius, 13. (z 11m) Neymar, 29. Richarlison, 36. Paqueta – 76. Paik Seung-Ho]

Obaja zástupcovia Ázie, ktorí sa prebojovali zo skupín sa predstavili v osemfinále dnes. Obaja svoju púť šampionátom ukončili, ale tá cesta ku koncu bola výrazne odlišná.

Japonsko dnes ukázalo ešte lepší futbal ako proti Nemecku či Španielsku. Chorváti mali čo robiť, aby tento zápas dotiahli až do penaltového rozstrelu. Šance však mali oba tímy, ale ak si nejaký zápas pýtal remízu, predľženie a penalty, tak to bol tento.

Japonci futbal hrať vedia a ich rýchlosť a ochota behať robila Chorvátom poriadne problémy. Navyše povedzme si to na rovinu, že niektorí chlapci z jadranského pobrežia majú už bližšie k futbalovému dôchodku ako k ďalšiemu šampionátu.

Napriek tomu to dnes ešte ustáli a potom ukázali, že ak niečo vedia tak sú to penalty. Však aj štyri roky dozadu vyhrali osemfinále aj štvrťfinále až v rozstrele.

Trocha sa však obávam, že sily, ktoré stratili dnes im budú už v piatok proti Brazíli chýbať. Taký Modrič dnes vydržal na ihrisku do 99. minúty. V tridsiatich siedmich rokoch nebude ľahké zvládnuť rovnakú záťaž o štyri  dni opäť.

To Brazília bude v piatok oddýchnutá. Dnes rozhodla zápas s Kóreou za paťnásť minút a v druhom polčase už rozumne šetrila sily. A to nehovorím o sebavedomí, ktoré touto ľahkou výhrou získala.

Prvé tri zápasy som čakal kedy sa chlapci z Brazílie rozostrieľajú a v tom štvrtom som sa konečne dočkal. A góly to boli nádherné.

Viac k tomu nemám čo dodať. Kórea to dotiahla až sem, ale Brazília je ešte stále iná liga.

Zajtra nás čakajú posledné dva osemfinálové zápasy, a v prvých šiestich zatiaľ vyhrali favoriti. Uvidíme čo na to Maroko a Švajčiarsko, podľa mňa bez šance nie sú. I keď je pravda, že v hlasovaní našich čitateľov sú to momentálne tí najväčší outsideri.

Kurz na Maroko, Švajčiarsko aj bonus 50€ na tipovanie len za registráciu dostaneš TU.

Denník z MS 2022; Deň 15: 4.12.2022

Favoriti to majú zatiaľ pod plnou kontrolou.

Francúzsko – Poľsko 3:1 [44. Giroud, 74. a 90.+1. Mbappé – 90.+9. (z 11m) Lewandowski]
Anglicko – Senegal 3:0 [38. Henderson, 45.+3. Kane, 57. Saka]

Aj dnešné semifinálové zápasy ukázali, že deväťdesiat minút je dosť na to, aby sa ukázala kvalita. Aj outsideri dokážu hrať s favoritom v istých pasážach zápasu vyrovnanú partiu, prípadne súpera aj pritlačiť.

Problém je, že to vydržia dvadsať, niekedy štyridsať minút, a potom začne dominovať favorit. Lepšie mužstvo je zväčša aj efektívnejšie a nepotrebuje toľko šancí na gól.

Darček k vianociam? – Oficiálna lopta MS 2022 Adidas Al Rihla za skvelé ceny tu

Videli sme to aj dnes. Poliaci chvíľami Francúzov dosť trápili, ale svoju prvú stopercentnú šancu nepremenili. Francúzi tu svoju áno. A k ďalšej sa už Poliaci nedostali. Senegal proti Anglicku, to bolo ako opakovanie už raz videného príbehu.

Je len otázka času kedy outsider pri tlaku urobí chybu v obrane, otvorí nejakú tú medzeru, ktorú favorit svojim rýchlym prechodom do útoku využije.

Kvalita sa proste presadí, len to chce čas. Aj preto som zvedavý ako Angličania pristúpia k štvrťfinále s Francúzmi, lebo v tom zápasu budú Angličania tými slabšími (aj keď iba o trochu).

Ale poďme späť k dnešku. Poliaci môžu baliť domov s hlavami hore. Hrali s veľmi dobrým súperom, ale nezľakli sa toho a až na prvých desať minút si trúfli hrať otvorenú hru. Nevyšlo to, ale lepšie prehrať 1:3 po takomto výkone ako 0:1 po nude, kde sa zubami nechtami bránite celý zápas.

A aj Lewandowski nakoniec tú penaltu premenil, a to je dobre. Takýto strelec si to zaslúži.

Francúzi majú zase Mbappého a ten dá dva góly aj z jednej šance. Je až neuveriteľné ako dokáže zrýchliť, prihrať, vystreliť. Ale zase Francúzsko nie je len o ňom, a na to by mali myslieť aj všetci ich budúci súperi.

Angličania večer využili presne tie svoje silné stránky, o ktorých všetci vedia. Stačí im trocha otvorená obrana súpera a ich rýchly prechod do útoku už prienesie pozitívny výsledok. Senegal začal sympaticky, ale je rozdiel hrať tak celý zápas a hrať tak dvadsať minút.

Víkend priniesol len víťazstvá favoritov, uvidíme či zajtra alebo pozajtra príde aj prekvapenie. Maroko by určite neprotestovalo.

Kurz na postup Maroka aj 50€ zadarmo na tipovanie je k dispozícii aj pre vás tu.

Program zvyšných osemfinálových zápasov MS 2022 nájdete tu.

Denník z MS 2022; Deň 14: 3.12.2022

Sedem gólov v dvoch zápasoch je viac ako by zodpovedalo predvedenej hre. Ale také už zápasy play-off bývajú.

Holandsko – USA 3:1 [10. Depay, 45.+1. Blind, 81. Dumfries – 76. Wright]
Argentína – Austrália 2:1 [35. Messi, 57. Alvarez – 77. Fernandez (vlastný gól)]

Na začiatok jeden malý postreh. Tiež ste si všímli, že v každom zápase urobí réžia do desiatej minúty prestrih na prezidenta FIFA. Neviem či si buduje kult osobnosti, alebo len potrebuje dokázať manželke, že naozaj už druhý týždeň chodí každý večer na futbal. Každopádne tam vyzerá dosť opustený. A ja už teraz viem, že ak ho zajtra režisér do desiatej minúty neprestrihne na obraz, tak znervózniem či je v poriadku. Infantino nie režisér.

Dva dnešné zápasy len potvrdili, že vo vyraďovacích zápasoch je lepšie nečakať vynikajúci futbal. Nebolo to úplne zlé, videli sme dokopy sedem gólov a oba zápasy mali svoje dramatické momenty. Ale úprimne, asi všetci sme čakali trocha viac.

Holandsko ukázalo, že má doktorát z taktiky a defenzívy. To ako v prvom polčase zabilo futbalovú krásu, ale zároveň dalo Američanom lekciu z efektivity sa zapíše do učebníc.

Tréner van Gaal pred šampionátom jasne povedal, že ho prišli vyhrať. A nemyslel tým, že získajú trofej za najkrajšiu hru na šampionáte. A tomu prispôsobil hráčov aj taktiku, a funguje to.

Získa Holandsko titul? Tipni si majstra sveta za 50€, ktoré dostaneš zadarmo tu

Hráči USA ešte teraz určite pozerajú opakované zábery prvého a druhého inkasovaného gólu a premýšľajú ako mohli na rovnaku fintu naletieť dvakrát. Iste, keby dal Pulisic v druhej minúte gól bolo by všetko asi inak. Ale on ho nedal, a keď už konečne ten gól dali (apropo, vyzeralo to ako keď v počítačovej hre urobí programátor preklep v kóde), tak sa potom úplne splašili.

Ako keď všetky deti na ihrisku chcú dať gól a dať ho hneď. Prestali brániť a majstri brejkov Holanďania to v momente využili.

Američania teda cestujú domov, ale pred domácimi majstrovstvami sveta v roku 2026 môžu byť celkom optimisti. Základy dobrého tímu majú, už to len vylepšiť a môžu dokázať veľké veci.

V druhom zápase som aj ja od Argentíny čakal gólostroj, ale zo začiatku to bolo príliš opatrné. Našťastie majú Messiho, ktorý aj z ničoho urobí gól. A potom sa im už hralo oveľa ľahšie a lepšie.

Len na premieňaní šancí by mali zapracovať, lebo dnes to ku koncu bolo na srdcový infarkt. Stačí jeden teč a je z toho dráma, o ktorú nestojíte. Aj keď úplne neverím, že by Austrália dokázala v predĺžení vzdorovať alebo nebodaj zápas obrátiť, na to je Argentína príliš dobrá.

V štvrtfinále teda uvidíme klasiku. Holandsko versus Argentína a rád by som povedal, že to bude ofenzívna smršť. Bohužiaľ viem, že nebude. Pripravme sa na opatrnosť, strojovanie Messiho a úzkostlivé vypĺňanie akýchkoľvek priestorov na rýchle brejky z oboch strán. Napriek tomu, sú to majstrovstvá sveta a teraz sa musia ukázať tie najväčšie hviezdy. Messi alebo Depay to musia zobrať do vlastných rúk. A po prvom góle (ak padne) to bude ozajstná zábava.

Program zvyšných osemfinálových zápasov MS 2022 nájdete tu.

Denník z MS 2022; Deň 13: 2.12.2022

Posledný deň skupinovej fázy nezostal bez prekvapenia a teraz hor sa na osemfinále.

Ghana – Uruguaj 0:2 [26. a 32. de Arrascaeta]
Južná Kórea – Portugalsko 2:1 [27. Kim Young-Gwon, 90.+1. Hwang Hee-Chan – 5. Horta]
Kamerun -Brazília 1:0 [90.+2. Aboubakar]
Srbsko – Švajčiarsko 2:3 [26. Mitrovic, 35. Vlahovic – 20. Shaqiri, 44. Embolo, 48. Freuler]

Kto by to povedal, že dnes zopakuje Južná Kórea to čo včera predviedlo Japonsko. Len Korejčania si nechali ten rozhodujúci gól až na úplny koniec.

A tak sme asi naposledy na veľkom medzinárodnom fóre videli Suareza aj Cavaniho. Ani jeden na MS nestrelil gól, i keď Suarez dnes oba uruguajské pripravil. Poučenie pre tím Uruguaja znie, že keď máte prevahu, tak treba súperovi naložiť toľko gólov koľko sa do neho zmestí. Zbytočne sa v druhom polčase zamerali na obranu a potom už bolo neskoro. I keď nie, že by v posledných desiatich minútach výrazne nepridali.

Ghanu porazila nepremenená penalta. Po nej totiž na dvadsať minút zhasli. A tak pocestujú domov rovnako ako Uruguaj.

Večer som dal prednosť zápasu Srbska so Švajčiarskom a prvý polčas bol excelentný. Podľa mňa to bolo možno aj najlepších 45 minút na majstrovstvách. Štyri góly a rýchly futbal od jednej bránky k druhej. Čo viac môže fanúšik chcieť v piatok večer. Po polčase však Srbom došli psychické aj fyzické sily. Predsa len dostať gól v 44. a potom v 48. minúte sa musí prejaviť.

A keď z ihriska zišiel Vlahovič a potom aj Tadič, tak bolo jasné, že toto už Srbsko nedá. Opäť ich zradila mentalita. Keď sa im darí, tak sú smerom dopredu nezastaviteľní, ale brániť sa im veľmi nechce.

Švajčiari postupujú ďalej a ak sa dokážu aj proti Portugalsku vyhecovať ako proti Srbsku tak to bude parádny zápas.

A na záver už len konštatujem, že najštýlovejšie zakončil majstrovstvá sveta kapitán Kamerunu Vincent Aboubakar. Streliť v 92. minúte víťazný gól Brazílii a potom od radosti vyzliecť dres a dostať druhú žltú, teda červenú kartu, to dokáže len osobnosť. Viac už na majstrovstvách sveta dokázať nemohol.

Pridávam ešte pár zbytočných štatistík zo skupinovej fázy.

Po skupinovej fáze zostalo 5 mužstiev neporazených: Holandsko, Anglicko, USA, Maroko, Chorvátsko.

Najlepší útok ukázalo Anglicko a Španielsko, ktoré strelili 9 gólov. Najlepšiu obranu malo Holandsko, USA, Tunisko, Maroko, Chorvátsko a Brazília, ktoré dostali po jednom góle.

Najhorší útok malo Belgicko, Dánsko, Tunisko,  Wales a Katar, ktoré strelili len jeden gól. Najhoršiu obranu mala Kostarika, ktorá dostala 11 gólov.

Toľko teda skupiny, postúpilo 8 európskych mužstiev, 2 mužstvá z Južnej Ameriky, 2 mužstvá z Afriky, 2 mužstvá z Ázie a k tomu USA a Austrália. Zostava je to teda pestrá, Európa síce dominuje, ale stále to sú majstrovstvá všetkých kontinentov, a tak to má byť.

Kým v posledných zápasoch skupín bolo na výsledkoch vidieť, že motivácia niektorých tímov už upadla, a dávajú prednosť oddychu, v osemfinále budú motivovaní všetci. Je sa na čo tešiť.

Program osemfinále, aj zvyšku vyraďovacej časti MS 2022 nájdete tu.

A tu sa pozrite ako naši čitatelia vidia šance jednotlivých tímov. Brazília a Argentína sú vaši favoriti, a ich vzájomný súboj môže nastať už v semifinále.

Kto získa titul na MS v Katare 2022?

  • Argentína (62%, Počet Hlasov 333)
  • Francúzsko (38%, Počet Hlasov 200)

Hlasovalo: 1 296

Loading ... Loading ...

Tipni si majstra sveta za 50€, ktoré dostaneš zadarmo tu.

Denník z MS 2022; Deň 12: 1.12.2022

Nemecko a Belgicko von, Japonsko a Maroko pokračujú. To bol teda deň.

Chorvátsko – Belgicko 0:0
Kanada – Maroko 1:2 [40. Aguerdi (vlastný gól) – 4. Ziyech, 23. En Nesyri]
Japonsko – Španielsko 2:1 [48. Doan, 51. Tanaka – 11. Morata]
Kostarika – Nemecko 2:4 [58. Tajeda, 70. Neuer (vlastný gól) – 10. Gnabry, 73. a 85. Havertz, 89. Fullkrug]

Dnes mi dochádzajú slová. Kto by povedal, že Japonsko postúpi na úkor Nemecka? Možno by sa niekto našiel. Ale pochybujem, že by pred majstrovstvami niekto čo len tušil, že Japonci skupinu vyhrajú a zároveň prehrajú s Kostarikou, ale porazia Nemcov a Španielov.

Až sa mi tlačí na klávesy to typické konšpiračné. Náhoda? Nemyslím.

Žarty bokom, toto je proste futbal. Nič nie je nemožné a všetko sa môže stať. Prípadne použiť klasické, lopta je guľatá.

Darček k vianociam? – Oficiálna lopta MS 2022 Adidas Al Rihla za skvelé ceny tu

Môžeme si hovoriť čo chceme, ale Japonci si to vyhrali na ihrisku.

Nemci cestujú domov oveľa skôr ako chceli, ale nebojím sa o nich. Tím majú mladý a z neúspechu sa určite poučia. O dva roky na domácich Majstrovstvách Európy v skupine určite nevypadnú.

Španieli napriek prehre zostávajú jedným z favoritov turnaja.  Aj keď proti Maroku to nebudú mať ľahké.

A práve Maroko je víťazom skupiny F. Zopakujme si to len pre istotu. Víťazom skupiny E je Japonsko, víťazom skupiny F je Maroko.

Okrem Nemecka sa so šampionátom lúči aj Belgicko a nepomohol im ani Lukaku. S ním mali Belgičania aspoň šance na gól a niektoré boli také, že loptu v bránke už videl aj chorvátsky brankár. Ale nakoniec tam nič nespadlo a rozhádaný a nefungujúci tím vypadáva.

Po takomto dni sa treba dobre vyspať a tešiť sa na to čo nám prinesie ten ďalší. Vybuchnú Portugalci či Brazília? Zober 50€ zadarmo a tipni si tu.

Program zajtrajších zápasov v skupinách G a H nájdete tu.

Denník z MS 2022; Deň 11: 30.11.2022

Dnes poobede to nebola zrovna lahôdka pre oko fanúšika. Našťastie večer v podaní Argentíny bol pohladením pre dušu futbalového fanúšika.

Austrália – Dánsko 1:0 [60. Leckie]
Tunisko – Francúzsko 1:0 [58. Khazri]
Poľsko – Argentína 0:2 [46. MacAlister, 67. Alvarez]
Saudská Arábia – Mexiko 1:2 [90.+5. Al Dawsari – 47. Martin, 52. Chavez]

Poobede hrali Francúzi v poriadne zmenenej zostave. Hneď deväť hráčov zo základu ostalo na striedačke.

Na jednej strane mi je to ľúto, na strane druhej však trénera Deschampsa chápem. Turnaj sa hrá v rýchlom tempe, navyše hráči majú za sebou ligovú a pohárovú jeseň, ktorá tiež nebola zrovna oddychová. A keďže postup už mali vo vrecku tak prehra s Tuniskom síce zamrzí, ale ak to Francúzom pomôže v ďalšom turnaji, tak na to všetci zabudnú.

Tunisani môžu smútiť, lebo poraziť Francúzov a nepostúpiť to je proste smola.

Program osemfinálových zápasov MS 2022

V druhom zápase si postup zabezpečila Austrália. Australčania si to odrobili na trávniku, aj keď to nebol zrovna pekný futbal, snahu a zarputilosť im uprieť nemožno.

A kto videl ich zápas s Dánskom tak ani nemôže použiť slovo prekvapenie. Taký bezduchý a neinvenčný výkon od Dánov som nečakal a ani dlho nevidel. Kde je ten tím z minuloročného EURA či septembrovej Ligy Národov? Budú sa pýtať asi aj dánske noviny a fanúšikovia.

Darček k vianociam? – Oficiálna lopta MS 2022 Adidas Al Rihla za skvelé ceny tu

Večer v podaní Argentíny to bola futbalová báseň. Nebyť Szczesneho tak by to skončilo kľudne aj 0:5. Ak majú v Poľsku svojho televízneho Hlavenu, tak bozkávaniu rukavíc sa nevyhnú. Lebo vďaka prehre len o dva góly (a mexickej neschopnosti streliť Saudskej Arábii o gól viac) Poliaci postupujú do osemfinále.

Lewandowski sa tak opustený ako dnes od ôsmej do desiatej už dávno necitíl. Záloha Poľska ako keby neexistovala, Argentína mala ihrisko úplne pod kontrolou. A to zostal Dybala na lavičke a Lautaro Martinez sa ukázal len posledných päťnásť minút a spálil jednu gólovú šancu.

Za všetko hovorí štatistiky držania lopty (73% v prospech Argentíny) či striel na bránu (13:0 pre Argentínu), alebo rohových kopov (9:1 pre Argentínu). Výsledok 2:0 je naozaj milosrdný a aby sa nezabudlo Szczesny chytil Messimu v prvom polčase penaltu.

Mnohí Argentínu po prvom zápase odpisovali (ja nie, pozrite moje tipy a uvidíte), ale dnes ukázali, že to môžu dotiahnuť ďaleko. Za odmenu ich čaká v osemfinále Austrália a potom víťaz zápasu Holandsko – USA. A to je celkom hrateľné.

Získaj 50€ zadarmo a natipuj si, že Argentína bude hrať v semifinále tu.

Denník z MS 2022; Deň 10: 29.11.2022

Prvé dve osemfinálové dvojice sú známe, ale moc pekný futbal to dnes teda nebol.

Ekvádor – Senegal 1:2 [67. Caicedo – 44. (z 11m) Sarr, 70. Koulibaly]
Holandsko – Katar 2:0 [26. Gakpo, 49. de Jong]
Wales – Anglicko 0:3 [50. a 68. Rashford, 52. Foden]
Irán – USA 0:1  [38. Pulisic]

Zo skupiny A nakoniec z prvého miesta postúpili Holanďania, ktorý zdolali Katar 2:0. Zápas som nevidel, ale skóre nenaznačuje, že by sa Holandsko odchýlilo od relatívne nevýrazných výkonoch na šampionáte.

Druhý zápas o priamy postup medzi Ekvádorom a Senegalom som odsledoval celý. A bol som prekvapený pasivitou Ekvádoru. s ktorou vstúpili do zápasu. Keby bolo po prvom polčase 0:3 nikto nemôže nič namietať.

Druhý polčas sa však výkony obrátili. Senegal prestal hrať dopredu a povedal si, že to ubráni. Až na to, že to neubránil, lebo pri bránení štandardiek je ich obrana jemne povedané zúfalá. To chcem vidieť ako budú v nedeľu brániť pri hlavičkovaní Angličanov.

Získaj 50€ zadarmo a natipuj si na Angličanov, že porazia Senegal tu.

Našťastie pre Senegal však Ekvádor po vyrovnávacom góle zase zabudol, že musí hrať. A tak nakoniec postupujú Afričania a ja musím povedať, že vcelku zaslúžene.

Zo skupiny B ide ďalej dvojica Anglicko a USA.

Prvý polčas zápasu Anglicko – Wales bola jedna veľká nuda. Wales síce potreboval vyhrať, ale asi sa rozhodol, že stačí ak zvíťazí gólmi v nadstavenom čase druhého polčasu. Bohužiaľ pre nich hneď na začiatku druhého polčasu inkasovali gól z priameho kopu a museli otvoriť hru. A potom sa to už s nimi sypalo. V momente keď môžu Angličania útočiť rýchlymi prienikmi do otvorenej obrany tak sú nezastaviteľní.

To v druhom zápase to bolo naopak. Američania začali vo veľkom štýle, ale postupom času ich výkon upadal. Irán však bol úplne tragický smerom dopredu, takže aj jeden gól Pulisica stačil na postup.

Prvé osemfinálové dvojice teda sú Holandsko – USA a Anglicko – Senegal. A ja len dúfam, že zajtra to bude predsa len lepší futbal.

Program zajtrajších zápasov v skupinách C a D aj víkendového osemfinále nájdete tu.

Denník z MS 2022; Deň 9: 28.11.2022

Brazília a Portugalsko sa pridali k Francúzom a zabezpečili si postup zo skupiny, ale najväčšiu zábavu sme videli v zápasoch tých druhých.

Kamerun – Srbsko 3:3 [29. Castelletto, 63. Aboubakar, 66. Choupo-Moting – 45+1. Pavlovič, 45.+3. Milinkovic-Savic, 53. Mitrovic]
Južná Kórea – Ghana 2:3 [58. a 61. Cho Gue-Sung – 24. Salisu, 34. a 68. Kudus]
Brazília – Švajčiarsko [83. Casemiro]
Portugalsko – Uruguaj 2:0  [54. a 90.+3. (z 11m) Fernandes]

Dnes som sa tešil najviac na dva večerné zápasy. Brazília a Portugalsko, to je vždy prísľub kvalitného futbalu. A napriek tomu, že obe mužstvá zahrali dobre, a najmä zápas Portugalska bol napínavý, tak po dnešku sa bude hovoriť hlavne o zápasoch Kamerun – Srbsko a Kórea – Ghana.

V oboch zápasoch bolo totiž všetko prečo mám majstrovstvá sveta tak rád. Urputná bojovnosť, ofenzívne parády a nezlomnosť súperov. A k tomu aj istá dávka ľahkovážnosti a niekoľko defenzívnych kiksov.

Najprv to Srbi rozohrali vo veľkom štýle a s prehľadom otočili z 0:1 na 3:1. Potom si však na vlastnú škodu povedali, že to teraz Kamerunu ukážu a pridajú ešte zopár gólov. A tak útočili až tak, že zabúdali na obranu. Prišli dva brejky a bolo 3:3 a dráma pokračovala až dokonca. To je tak, keď žiadna taktika nedokáže spútať tvoju povahu útočníka.

Potom mal prísť oddychový zápas medzi Južnou Kóreou a Ghanou, ale miesto toho to bola prestrelka akú už často nevidieť. Korejčania posledných päťnásť minút nepustili Ghanu z vlastnej šestnástky a tých centrov čo preletelo obranou som už nevládal počítať. Ghana nakoniec zvíťazila, ale Kórea by si bod zaslúžila tiež.

Brazília ma začína trocha iritovať. S takým útočným potenciálom aký má to už musí raz skončiť aj štyrmi gólmi v sieti súpera. Zatiaľ je to príliš opatrné a súperi bránia o dušu. Uvidíme proti Kamerunu, hádam sa to zlomí.

Získaj 50€ zadarmo na tipovanie TU.

Portugalci vyhrali, aj keď niektoré šance Uruguaju si gól vyslovene pýtali. Nakoniec to chlapci okolo Ronalda uhrali najmä zásluhou Fernandesa. A po zápase sa bude diskutovať hlavne o tom, či pri prvom góle bol teč Ronalda alebo nie. Tak či tak bolo to len o chlp, gól nakoniec pripísali Fernandesovi.

Pred ďalším dňom treba vedieť dve základné veci.

O poradí v skupine v prípade rovnosti bodov nerozhoduje vzájomný zápas, ale gólový rozdiel vo všetkých zápasoch (druhým kritériom je vyšší počet strelených gólov vo všetkých zápasoch, tretím kritériom počet bodov vo vzájomných zápasoch mužstiev s rovnakým počtom bodov, štvrtým kritériom gólový rozdiel vo vzájomných zápasoch mužstiev s rovnakým počtom bodov, piatym kritériom lepšie hodnotenie v tabuľke fair-play, šiestym kritériom je žreb). Aj preto ešte nemôžeme vyhlásiť Francúzov, Brazilčanov a Portugalcov za víťazov skupín, čo keď prehrajú v posledných zápasoch vysokým rozdielom.

A od zajtra už nestrávite s futbalom celý deň, keďže zápasy sa budú hrať len o 16:00 a 20:00. Vždy zápasy z jednej skupiny začnú v rovnaký čas.

Program a výsledky MS 2022

Denník z MS 2022; Deň 8: 27.11.2022

Nemcov ešte netreba odpisovať a zo skupiny určite nepostúpi Kanada.

Japonsko – Kostarika 0:1 [81. Fuller]
Belgicko – Maroko 0:2 [73. Saiss, 90.+2. Aboukhlal]
Chorvátsko – Kanada 4:1 [36. a 70. Kramaric, 44. Livaja, 90.+4. Majer – 2. Davies]
Španielsko – Nemecko 1:1 [62. Morata – 83. Fullkrug]

Dnešný deň nebol vôbec zlý čo sa týka výkonov aj výsledkov. Prvý zápas programu síce ešte neponúkol vysokú kvalitu, len prekvapujúci výsledok. Potom však už kvalita išla prudko nahor.

Japonsko nenadviazalo na víťazstvo proti Nemecku a ak chcú postúpiť tak musia zabrať proti Španielsku. A to bude asi nad ich sily. Španieli napriek remíze hrajú asi najkrajší futbal na šampionáte. Jedine, že by proti Japoncom „umreli na krásu“. Ale kto by si na to vsadil?

Získaj 50€ zadarmo na tipovanie TU.

Dnes proti Nemcom najmä v prvom polčase hrali Španieli perfektne. Jedine čo nedokázali dať je gól. V druhom polčase sa už Nemci dokázali adaptovať a hrať vyrovnanú partiu. V tom prvom však mali však číre šťastie. Je to až nezvyk vidieť hráčov v nemeckých dresoch kaziť tak veľa prihrávok. Iste, stále je to málo ak to porovnávate s našou reprezentáciou, ale na Nemcov je to dosť.

Čo však Nemcom zostalo je zarputilosť a snaha otočiť výsledok až do poslednej minúty. Podľa mňa to dnes bola zaslúžená remíza.

Už teraz sa teším na ich zápas s Kostarikou. Som zvedavý ako zvládnu tlak povinnosti vyhrať. A ideálne čo najvyšším skóre aby sa poistili pre prípad, že Španielsko prehrá s Japonskom.

V druhej skupine som si len potrvdil, že toto Belgicko už nie je tým Belgickom spred štyroch rokov. Prehra s Marokom ma neprekvapila a tí čo čítajú aj naše Tipy na MS 2022 to vedia. Smerom dopredu je to zo strany červených diablov bez nápadu, chýba tomu tá ľahkosť, ktorú mali. Jediný tvorivý hráč je de Bruyne a to je príliš málo. Nehovoriac o tom, že obrana je príliš nedôrazná a dnes zlyhal aj brankár Courtois.

A to nechcem podceňovať výkon Maroka. Tí hrajú dobre a zodpovedne a nebudem prekvapený ak to dotiahnu zo skupiny do osemfinále.

Teraz keď Chorváti nastrieľali štvorku Kanade je totiž situácia Belgicka nedobrá. Ani remíza im pravdepodobne nebude stačiť. O postupe v prípade rovnosti bodov rozhoduje gólový rozdiel a druhým kritériom je počet strelených gólov, a nie vzájomnný zápas ako zvyčajne. A to je pre Belgičanov s pasívnym skóre nevýhodna pozícia.

Na záver musím venovať pár slov Kanade, ktorá si na majstrovstvách zahrá už len raz. Napriek dnešnej vysokej prehre podali sympatický výkon. Zápasy hrali otvorene, žiaden zaparkovaný autobus. Chýbala tomu ešte trocha kvalita, ale môžu mať hlavu hore. O štyri roky na domácom šampionáte 2026 môžu dokázať veľké vecí. Napriek skorému vypadnutiu určite nepatria do rovnakej kategórie ako Katar, ktorý už tiež nemôže postúpiť.

Všetko o Majstrovstvách sveta 2026 nájdete tu.

Denník z MS 2022; Deň 7: 26.11.2022

Prvý postupujúci do osemfinále je známy a je to obhajca titulu Francúzsko.

Tunisko – Austrália 0:1 [23. Duke]
Poľsko – Saudská Arábia 2:0 [39. Zielinski, 82. Lewandowski]
Francúzsko – Dánsko 2:1
[61. a 86. Mbappé – 68. Christensen]
Argentína – Mexiko 2:0
[64. Messi, 87. Fernandez]

Francúzsko – Dánsko bol nazjzaujímavejší zápas dnešného dňa a Dáni nezaostávali za víťaznými Francúzmi. Obhajcovia titulu však majú Mbappého, a to je veľký rozdiel. Posledný zápas v skupine proti Tunisku tak môžu šetriť Francúzi sily a to je pre ich budúcnosť na šampionáte kľúčová informácia.

Austrália ubojovala víťazstvo proti Tunisku a proti Dánsku im môže stačiť aj remíza na postup, a to by bola veľká vec.

Druhý najočakávanejší zápas bol Argentína – Mexiko, kde Messi doviedol svoj tím k víťazstvu. Nebolo to veľmi presvedčivé, ale nakoniec sú Argentínci stále v hre o postup ďalej. Mexiko je zatiaľ smerom dopredu úplne bezzubé a ich šance nie sú veľké aj kvôli tomu, že dnes prehrali až o dva góly.

To Poliaci sa práve vďaka tomu druhému gólu, ktorý strelil Lewandowski, môžu dočkať postupu. Postačí nedostať od Argentíny výprask.

Získaj 50€ zadarmo na tipovanie TU.

Denník z MS 2022; Deň 6: 25.11.2022

Dnes sme mohli spoznať prvých dvoch postupujúcich zo skupín, ale Ekvádor a USA sa rozhodli uhrať to inak.

Wales – Irán 0:2 [90.+8. Cheshmi, 90.+11. Rezaeian]
Katar – Senegal 1:3 [78. Muntari – 41. Dia, 48. Diedhiou, 84. Dieng]
Holandsko – Ekvádor 1:1
[6. Gakpo – 49. Valencia]
Anglicko – USA 0:0

Dnes to bol nakoniec celkom zaujímavý deň čo sa týka výsledkov a málo zaujímavý čo sa týka výkonov. Favoriti, až na Senegal, dnes proste nezabrali.

A tak jedinou istotou v skupinách A a B je, že sa všetko rozhodne až v záverečných zápasoch. Holandsko aj Anglicko sú stále v tej najlepšej pozícii, ale istotu nemajú ani náhodou. Obom stačí v poslednom zápase remíza, čo by najmä pre Holandsko proti Kataru nemal byť žiaden problém.

Získaj 50€ zadarmo na tipovanie TU.

Katar je jediným tímom, ktorý už má istotu toho, že zo skupiny nepostúpi a majstrovstvá sveta pre neho skončia po troch zápasoch. Dnes proti Senegalu to síce bolo lepšie ako v prvom zápase proti Ekvádoru, ale stále to nebola úroveň, ktorá by zodpovedala náročnosti majstrovstiev sveta. Stačí si pozrieť prvý gól Senegalu a pochopíte o čom hovorím.

Sklamali aj Holanďania a potešil Ekvádor. Valencia strelil už svoj tretí gól na šampionáte a ak sa zotaví z kŕčov, ktoré ho zdolali v posledných minútach dnešného zápasu tak bude mať Senegal v utorok čo robiť.

V skupine B dnes asi najlepšie zahral Irán. Zápas Anglicko – USA nenaplnil očakávania, ale asi ani jeden tím nebol obzvlášť sklamaný.

Druhý poznatok nielen z dnešného dňa je, že tento šampionát je zatiaľ remízový. Dnes pribudli dve a dokopy ich už bolo sedem z dvadsiatich zápasov. A to je úctyhodných tridsaťpäť percent, to nebýva zvykom ani v ligách.

Program a výsledky MS 2022Tipy na MS 2022 vo futbaleKurzy na MS 2022 vo futbale

Denník z MS 2022; Deň 5: 24.11.2022

Brazília to zvládla, ale Neymar začína liezť na nervy už od prvého zápasu.

Švajčiarsko – Kamerun 1:0 [48. Embolo]
Uruguaj – Južná Kórea 0:0 
Portugalsko – Ghana 3:2
[65. (z 11m) Ronaldo, 78. Joao Felix, 80. Leao – 73. Ayew, 89. Bukari]
Brazília – Srbsko 2:0
[62. a 73. Richarlison]

Prvé dva zápasy piateho dňa nepriniesli veľa zaujímavého. Na Uruguaji je vidno, že hráči ako Suarez, Godin či Cavani sú predsa len starší ako štyri roky dozadu keď trhali trávniky na MS 2018. Dnes síce trafili dvakrát tyčku, ale to bolo z ich strany všetko. Žiaden veľký ofenzívny nápor to z ich strany dnes nebol.

A Švajčiarsko má síce talentovaný tím, ale dnes sa veľmi bálo urobiť zásadnú chybu. A radšej čakali kým ju urobí Kamerun.

Oficiálna lopta MS 2022 so zľavou len v piatok tu.

Za Portugalsko dnes dal gól Ronaldo, ktorý sa stal prvým hráčom, ktorý skóroval na piatich majstrovstvách sveta po sebe. A okrem toho iste teší, že v súťaži s Messimu o to, kto na MS strelí viac gólov zase vedie. Viac o rivalite Messiho s Ronaldom sa dozviete tu.

Večer som mal veľké očakávania od Brazílie aj Srbska, ale prvý polčas ma sklamal. V tom druhom to bolo už lepšie a ofenzíva Brazílie je niečo úchvatné. Škoda len, že Srbi nepredviedli toho viac smerom dopredu a príliš sa sústredili na obranu. Nakoniec aj tak pár chýb spravili a možno by bolo lepšie keby sa s Brazíliou pokúsili hrať viac otvorenejší futbal. Minimálne by sa na to lepšie pozeralo.

Prvých šestnásť zápasov máme za sebou a v akcii sme už videli všetkých 32 mužstiev. V mojom internom rebríčku kvality to na čele vyzerá zatiaľ takto:

1. Španielsko
2. Francúzsko
3. Anglicko

A na spodku toho istého rebríčka je to zase takto:

31. Katar
32. Kostarika

Zajtra pokračujeme ďalšími zápasmi a za istých okolností môžeme spoznať aj prvých postupujúcich do šestnásťfinále. Bude to Holandsko, Anglicko alebo Ekvádor – získaj 50€ zadarmo a natipuj si tu.

Program a výsledky MS 2022Tipy na MS 2022 vo futbaleKurzy na MS 2022 vo futbale

Denník z MS 2022; Deň 4: 23.11.2022

Argentína v tom nezostala sama, Nemci sa pridali tiež.

Maroko – Chorvátsko 0:0
Nemecko – Japonsko 1:2 [33. (z 11m) Gundogan – 75. Doan, 83. Asano]
Španielsko – Kostarika 7:0
[11. Olmo, 21. Asensio, 31. a 54. Torres, 74. Gavi, 90. Soler, 90.+2. Morata]
Belgicko – Kanada 1:0
[44. Batshuayi]

Nemci síce došli s mladým kádrom takže na titul asi nemysleli, ale prehru v prvom zápase asi nečakali tiež. Navyše ten zápas vôbec nevyzeral na to, že by ho Nemci mali prehrať. Podľa mňa hrali slušne, ale nepriemeňali šance a Japonci tie svoje dokázali využiť stopercentne.

Pre Nemcov to tak môžu byť krátke majstrovstvá, keďže v nedeľu hrajú so Španielskom. A tí napriek najmladšiemu kádru na majstrovstvách odohrali prvý zápas ako starí harcovníci. Až som ľutoval Navasa v bráne Kostarike, toto si bývalý hráč Realu Madrid a súčasný PSG nezaslúžil.

Belgičania tiež zvládli rolu favorita, aj keď Kanada by si bod zaslúžila. Keby boli trocha kľudnejší vo finálnej fáze tak možno aj vyhrajú. Pre mňa bol ich výkon pozitívnym prekvapením a určite ešte nemusia vzdávať boj o postup.

Chorvátsko – Maroko bol presne zápas, v ktorom bolo od prvej minúty jasné, že smeruje k remíze. Slovami nemenovaného klasika „lepšie je neprehrať ako prehrať“.

Získaj 50€ zadarmo na tipovanie TU.

Inak, africké tímy Maroko aj Tunisko predviedli proti Chorvátsku a Dánsku zaujímavé výkony. Jediný nedostatok, ktorý sa im môže vypomstiť v ďalších zápasoch je slabšia kondícia. U oboch tímov som mal pocit, že posledných 15 minút to už bolo z ich strany slabšie.

A na týchto majstrovstvách, kde sa nadstavuje kľudne aj deväť minút, to môže byť v druhom a treťom zápase pre oba tímy neriešiteľný problém.

Uvidíme ako zajtra Kamerun a Ghana. Na ich výkony aj výsledky som veľmi zvedavý.

Na záver dnes len tento twít a fotka.

Darček k vianociam? – Oficiálna lopta MS 2022 Adidas Al Rihla za skvelé ceny tu

Denník z MS 2022; Deň 3: 22.11.2022

Prvé veľké prekvapenie aj prvé zápasy bez gólov priniesol tretí deň majstrovstiev sveta.

Argentína – Saudská Arábia 1:2 [10. (11m) Messi – 48. Al Shehri, 53. Al Dawsari]
Dánsko – Tunisko 0:0
Mexiko – Poľsko 0:0
Francúzsko – Austrália 4:1 
[27. Rabiot, 32. a 71. Giroud, 68. Mbappé – 9. Goodwin]

Argentína je, respektíve bola, kurzovým favoritom na titul aj najviac favorizovaným mužstvom v ankete našich čitateľov.

Kurz na to, že Argentína získa titul majstra sveta je však dnes večer o 60% vyšší ako bol dnes ráno. Aktuálny kurz si pozrite tu.

Iste, táto prehra nie je ešte fatálnou a napraviť sa určite dá. Keby jeden z tých troch neuznaných gólov Argentíny v prvom polčase padol v súlade s pravidlami, tak tu dnes nemáme o čom písať.

Takto to však vyzerá, že Messimu proste titul súdený nie je. Mužstvo, v ktorom sa príliš spoliehajú len na jednu hviezdu, väčšinou na turnajoch neuspeje. Pritom kvalitných hráčov má Argentína v kádri neúrekom. Napríklad taký Dybala. Neposlať takého hráča na trávnik za stavu 1:2? Tomu jednoducho nerozumiem.

V druhom zápase skupiny C gól nepadol a hlavne Lewandowskemu sa bude ťažko zaspávať. Nedať penaltu v takomto zápase musí bolieť.

Pre nás bol zaujímavy aj pohľad na poľského obrancu Kiwiora, ktorý ešte rok a pol dozadu kopal Fortuna Ligu za Žilinu. Dnes je stopérom talianskej Spezzie a hrá na šampionáte.

Tunisko hralo s Dánskom vyrovnanú partiu zhruba osemdesiat minút. Potom to už bolo na jednú bránu, ale napriek tomu, že gól nepadol som sa vôbec nenudil.

A Francúzi ukázali, že aj bez Benzemu budú v ofenzíve nebezpeční.

Zároveň je jasné, že trend nadstaveného času nad naše zvyklosti, ktorý sme spozorovali včera stále pokračuje. Tak si začnime zvykať.

Nakoniec ešte pridávam víťaza mojej súkromnej súťaže o najlepších spevákov hymny pred zápasom.

Program a výsledky MS 2022Tipy na MS 2022 vo futbaleKurzy na MS 2022 vo futbale

Denník z MS 2022; Deň 2: 21.11.2022

Dnes to boli konečne zápasy aké od majstrovstiev sveta očakávam. Najmä Senegal – Holandsko a USA – Wales naplnili moje štvorročné očakávania plnou mierou.

Anglicko – Irán 6:2 [35. Bellingham, 43. a 62. Saka, 45. + 1. Sterling, 71. Rashford, 90. Grealish – 65. a 90+13. (11m) Taremi]
Senegal – Holandsko 0:2 [84. Gakpo, 90+9. Klaassen]
USA – Wales 1:1 [36. Weah – 82. (11m) Bale]

Všetky tri zápasy ponúkli konfrontáciu európskeho futbalu s mužstvom z iného kontinentu.

V tom prvom bol rozdiel taký výrazný, že kým Angličania už plánujú oslavy majstrovského titulu, ja premýšľam, ktoré mužstvo bude na šampionáte najslabšie. Katar alebo Irán?

A Angličania hrali dobre, ale predsa len dostať dva góly od Iránu? To nie je zrovna dobrá vizitka obrany. Na ich mieste by som miernil optimizmus. Poriadna previerka príde až v piatok s USA.

Holandsko aj Senegal predviedli futbal, na ktorý sa dobre pozerá. Výsledok ma aj vzhľadom na môj tip potešil, ale Senegal by som určite neodpisoval. To mužstvo tu ešte môže predviesť veľké veci.

Večerný zápas medzi USA a Walesom bol taká futbalová klasika majstrovstiev sveta. To nasadenie až do poslednej minúty bralo dych. Takto sa bojuje na majstrovstvách sveta. Teda Wales tak bojuje každý zápas, ale tu to bolo umocnené rovnako odhodlaným súperom.

Mimochodom strelec amerického gólu Timothy Weah je synom súčasného prezidenta Libérie Georga Weaha. Viac si ho však budete pamätať z dresu AC Milán, kde v rokoch 1995 až 2000 strelil 48 gólov. Predtým hral za Monaco a Paríž St. Germain. A v sezóne 1994/95 bol najlepším strelcom Ligy Majstrov a za rok 1995 obdržal ako prvý africký hráč v histórii cenu FIFA Hráč roka aj Zlatú Loptu France Football. Na majstrovstvách sveta však nikdy nehral, takže aspoň v tomto ho jeho 22 ročný syn prekonal.

A keď sme tu spomínali. že Wales bojuje vždy až do poslednej minúty. Všimli ste si tie nadstavené časy v dnešných zápasoch?

Anglicko – Irán, nadstavený čas 14 minút v 1. polčase, 10 minút v 2. polčase
Senegal – Holandsko, nadstavený čas 2 minúty v 1. polčase, 8 minút v 2. polčase
USA – Wales, nadstavený čas 4 minúty v 1. polčase, 9 minút v 2. polčase

A v skutočnosti sa hralo ešte o pár minút dlhšie

Dokopy sme tak dostali jeden polčas futbalu zadarmo navyše.

Získaj 50€ zadarmo na tipovanie TU.

Kým v zápase Anglicka s Iránom sa to dá pochopiť dlhým ošetrovaním zraneného brankára v 1. polčase. V ďalších dvoch zápasoch by som čakal najmä v závere zápasu tak polovičný nadstavený čas.

Ale možno sme svedkami nového trendu, že sa polihávanie hráčov a zbytočné prerušenia naozaj budú brať vážne. Uvidíme či tento trend vydrží aj zajtra.

Program a výsledky MS 2022Tipy na MS 2022 vo futbaleKurzy na MS 2022 vo futbale

Denník z MS 2022; Deň 1: 20.11.2022

Úvodný zápas je za nami a zostali z neho zmiešané pocity.

Katar – Ekvádor 0:1 [16. (11m) a 31. Valencia]

Dobrou správou je, že všetko sa nedá kúpiť. Tou zlou, že Katar je naozaj slabučký.

Chýry o tom, že úvodný zápas je už dávno kúpený sa našťastie nepotvrdili. Aj keď v tretej minúte po neuznaní gólu Ekvádoru kvôli ofsajdu mnohí prestali veriť v spravodlivosť. Avšak nakoniec všetko bolo v súlade s pravidlami.

Získaj 50€  na tipovanie len za registráciu TU.

Mnohí na VAR nadávajú, ale ja som jeho zástanca. Súhlasim, že jeho použitie spomaľuje plynulosť hry a niekedy sú tie prestoje až príliš dlhé. Na strane druhej radšej vydržím pár minút čakať ako by som mal akceptovať gól, ktorý bol dosiahnutý po porušení pravidiel. Vždy sa treba vcítiť do duše strany, ktorá by bez VARu bola poškodená.

Mnohí namietajú, že niekedy v prípade ofsajdu rozhodujú milimetre a pravidlá sú príliš rigidné. To sa však dá vyriešiť zmenou pravidiel.

A fair-play a spravodlivosť by mala byť nadovšetko.

Zároveň treba popracovať na rovnakom výklade pravidiel vždy a všade.

Ak sa vrátim k zápasu, tak mužom dnešného dňa je určite Valencia. Ekvádor hral veľmi sympaticky, aj keď Katar ich príliš nepreveril. Ten tím pôsobil ako keby boli z faktu, že naozaj hrajú na MS, úplne vykoľajený. Uvidíme či sa dajú aspoň trocha dokopy pred ďalšími zápasmi, ale skôr by som si vsadil na to, že ich tréner nevydrží na lavičke do konca šampionátu.

Zajtra sa hrajú zápasy hneď tri a v každom uvidíme jeden európsky tím. Som veľmi zvedavý ako sa vysporiadajú s týždňovou prípravou bez akéhokoľvek zápasu.

Program a výsledky MS 2022Tipy na MS 2022 vo futbaleKurzy na MS 2022 vo futbale

Darček k vianociam? – Oficiálna lopta MS 2022 Adidas Al Rihla za skvelé ceny tu

Denník z MS 2022; Deň -1: 19.11.2022

Majstrovstvá sveta odštartujú už zajtra 20.11.2022 o 17.00 zápasom Katar – Ekvádor. Každé štyri roky to býva sviatok futbalu, ale tentokrát je to v tieni mnohých iných udalostí. A nebolo by správne na ne zabudnúť.

Katar získal organizáciu majstrovstiev sveta za podivuhodných okolností a od čistoty to má rovnako ďaleko ako predaj slovenských emisných kvót či nástenkový tender. Výstavba štadiónov na zelenej lúke zase priniesla mnoho zbytočných úmrtí robotníkov. Katar má takisto ďaleko od spravodlivej a slušnej krajiny, ktorá ctí ľudské práva. Zaplatení fanúšikovia na tribúnach a vo fan zónach len dokreslujú kam sa futbalový sviatok dostal.

FIFA však na tieto aspekty už dávno neprihliada. Pre fanúšika je hádam aj lepšie sa o zákulisie nezaujímať a veriť, že na trávniku všetko prebehne v súlade s fair play.

Aj keď na dezinformačných fórach sa už objavujú správy o tom, že Katar ponúkol milióny dolárov reprezentantom Ekvádoru, aby si tak zabezpečil víťazstvo 1:0. Ťažko povedať čo je na tom pravdy, ale ak zajtra zápas Katar – Ekvádor naozaj skončí výsledkom 1:0, tak už nikto neuverí, že je to náhoda.

My sa budeme primárne venovať dianiu na trávniku, ale to neznamená, že sme a budeme slepí a ľahostajní k tomu všetkému okolo.

Zajtra si teda pozrieme úvodný zápas, od ktorého však veľkú kvalitu nečakáme. Náš tip na výsledok tohto zápasu aj celkového víťaza MS nájdete tu. A potom od pondelka v rýchlom tempe štyroch zápasov denne príde hádam aj lepší futbal.

Program a výsledky MS 2022Tipy na MS 2022 vo futbaleKurzy na MS 2022 vo futbale

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *