Futbalové Ligy 2021/2022: Radosť fanúšikov defenzívneho futbalu

Počas najbližších dvoch víkendov sa viac menej skončí ligová futbalová sezóna 2021/2022. Majstri budú oslavovať, zostupujúci zase smútiť. A smútiť budú aj fanúšikovia ofenzívneho futbalu a radovať sa tí čo obdivujú skalopevné defenzívy.

Koľko padá gólov vo futbalových ligách?

Dlhodobo sledujeme osem futbalových líg a vedieme si rôzne štatistiky. Tou najzaujímavejšou je jednoznačne počet gólov na zápas v jednotlivých ligách. A tá nám ukazuje, že oproti minulej sezóne došlo k razantnému úbytku gólov vo väčšine líg.

Fanúšik ofenzívneho futbalu sa tak poteší jedine v Bundeslige, kde padlo viac gólov ako v sezóne minulej a pomaly sa vraciame na úroveň rokov 2018 a 2019. Nemecká najvyššia súťaž je jedinou spomedzi nami sledovaných kde sa priemer gólov na zápas udržal nad tri. Isté zlepšenie je vidno aj v Anglicku.

Na opačnom brehu sú talianska Serie A a holandská Eredivisie. Taliansko posledné dve sezóny nebolo ani zďaleka obranárskou ligou ako hovorí jej povesť. V tejto sezóne sa však ofenzívny rozlet zastavil a priemer strelených gólov je opäť pod magickou trojkou. V Holandsku od sezóny 2018/2019 keď padlo v priemere 3,47 góla na zápas tiež začali pracovať hlavne na nepriepustnosti obrán. Pád na 2,85 góla na zápas je ranou všetkým fanúšikom gólových prestreliek.

Kde nájdete najlepšie kurzy na počet gólov? 

Bohužiaľ aj slovenská Fortuna Liga sa vybrala opačným smerom ako by sme chceli. Po náznaku gólových hodoch v minulej sezóne sme sa vrátili presne o dva roky späť. Trenčín aj Žilina už nie sú takými gólostrojmi ako kedysi a je to vidno.

Kapitolou samou o sebe je Španielsko kde napriek Realu a Barcelone padá veľmi málo gólov.

Ak ste fanúšik defenzívy tak sa potešte tabuľkami a grafmi nižšie, a ak hľadáte viac zaujímavých dát o jednotlivých ligách, tak kliknite sem. Ak ste fanúšik ofenzívy tak si pozrite štatistiky Ligy Majstrov tu a potešte sa, že tam padá viac gólov ako v minulej sezóne.

Posted in BLOG, Štatistiky, Tipérov pomocník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *