Liga Majstrov 2018/2019 Finále: Nuda a Liverpoolske skúsenosti

Európska klubová sezóna 2018/2019 je za nami. Finále Ligy Majstrov je jej oficiálnym koncom a mnohí si predstavovali koniec lepší a zábavnejší. Napokon štvrťfinálové aj semifinálové zápasy nastavili latku veľmi vysoko.

Oslava futbalu sa teda nekonala. Tottenham a Liverpool totiž nepredviedli ani to na čo sme zvyknutí z Premier League a už vonkoncom nie to, čo sme videli v semifinálových dueloch Ligy Majstrov.

Ak vás zaujíma ako sa dostať do Madridu a aké je to na štadióne Metropolitano, tak si prečítajte naše zážitky z cesty do Madridu na zápas Atletica Madrid.

Na opísanie prvého polčasu stačí jedno slovo. Nuda.

I keď uznávam, že fanúšik defenzívneho futbalu si to od druhej minúty určite užíval. To ako Liverpool efektívne bránil bola skvelá pripomienka toho čo kedysi vyjadrovalo slovo „catenaccio“.

Našťastie druhý polčas bol o dosť lepší. Tottenham stratil zábrany z dôležitosti zápasu, otvoril hru a občas sa dostalo aj na kolmé prihrávky. Hra bola oveľa rýchlejšia a prišli aj šance.

Liverpool vyhral zaslúžene. Rozhodli dve veci. Skúsenosti a brankár. Obe pritom súvisia s minuloročným Liverpoolskym neúspechom. Tá skúsenosť totiž urobila hráčov Liverpoolu odolnejším, vedeli do čoho idú a ako finále vyzerá. Tottenham vyzeral veľmi zakríknuto, v prvom polčase až bojazlivo. Ako keby ich dostala atmosféra na štadióne a pocit, že sa dostali niekam kam ešte úplne nepatria.

Tou druhou rozhodujúcou vecou bol výkon brankára a obrany Liverpoolu. Obrana v podstate nepúšťala súpera do šance a za ňou ešte pre istotu stál Allison Becker. A ten nerobí zbytočné chyby, mužstvu dodáva pokoj a nenahráva súperovi na gól.

Defenzívna hra Liverpoolu bola tak prekvapivo tou najväčšou zbraňou finále. A trúfam si povedať, že aj proti iným súperom by bola veľmi úspešná. Klobúk dole pred Jurgenom Kloppom, ktorý sa dokázal poučiť z minuloročnej prehry a chýb, ktoré jeho mužstvo spravilo.

Trofej pre víťaza je v správnych rukách.

Toľko teda k tohtoročnej edícii Ligy Majstrov. Tá budúca začne pre Slovan Bratislava už druhý júlový týždeň. Ozajstné zápasy Ligy Majstrov v skupinovej fáze odštartujú v septembri.

Na záver ešte zhodnotenie našej úspešnosti v tipovaní.

Ako nám to išlo v tejto sezóne Ligy Majstrov?

Skupinová fáza
Úspešnosť 93,75% [15 zo 16] – čítaj viac o tom ako sme tipovali skupinovú fázu
Osemfinále
Úspešnosť 62,50% [5 z 8] – naše osemfinálové predpovede nájdeš tu
Štvrťfinále
Úspešnosť 50,00% [2 z 4] – naše štvrťfinálové predpovede nájdeš tu
Semifinále
Úspešnosť 50,00% [1 z 2] – naše semifinálové predpovede nájdeš tu
Finále
Úspešnosť 100,00% [1 z 1] – naše finálové predpovede nájdeš tu

Celková úspešnosť: 77,42% [24 z 31]


 

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *