Tipérov pomocník: Kurzy na „Padne Viac alebo Menej Gólov“

Tipovanie na počet gólov v zápase, respektíve na to či padne viac alebo menej gólov ako je stanovená hranica (najčastejšie 2,5 góla) je azda druhou najpopulárnejšou voľbou po tipovaní na výsledok (1-x-2) zápasu.

Pri tipovaní na počet gólov pritom tipéri zvyčajne zohľadňujú kvality a historickú výkonnosť jednotlivých tímov, ktorých sa daný zápas a tip týka. Niekedy je však dobré pozrieť sa na daný zápas aj z inej perspektívy.

Širší pohľad nám ponúkajú priemerné hodnoty za jednotlivé ligy. A keďže si vedieme štatistiku o priemernom počte gólov v jednotlivých futbalových ligách, tak nie je vôbec ťažké si spočítať aj hodnotu „férových kurzov“ na počet gólov pre jednotlivé súťaže.

Pochopiteľne vplyv tohto ukazovateľa na vaše tipovanie a následne aj úspešnosť nemožno preceňovať. Zároveň je však dobrou pomôckou pri hľadaní kurzov, ktoré ponúkajú hodnotu a môžu tak prevažiť vašu tipérsku bilanciu z červených do zelených čísel.

„Férové“ kurzy na počet gólov v jednotlivých futbalových ligách

Začať musíme priemerom gólov na zápas v jednotlivých ligách a počtom zápasov, ktoré končia s istým počtom strelených gólov.

Ešte viac zaujimavých štatistík o jednotlivých ligách nájdete tu.

Z vyššie uvedených údajov už nie je problém dopočítať „férové“ kurzy na „padne viac či menej gólov“ pre ligy. Pozri nižšie aké by mali byť priemerné kurzy na počet gólov v jednotlivých ligách.

Slovensko: Fortuna Liga

Anglicko: Premier League


Anglicko: Championship


Nemecko: Bundesliga


Španielsko: La Liga


Taliansko: Seria AFrancúzsko: Ligue 1


Holandsko: Eredivisie


Dáta sú aktualizované pravidelne.

Posted in Rady, Štatistiky, Tipérov pomocník and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *