Tipérov pomocník: Tipy na tenis vo štvrtok a piatok

Tipovanie tenisových zápasov je v rebríčku popularity na Slovensku až za futbalom a hokejom. A pritom tenis ponúka mnoho zaujímavých príležitostí a možností.

Tou základnou výhodou tenisu oproti futbalu a hokeju je, že výsledok vyberáte len z dvoch nie z troch možností. Jednoducho povedané vaša šanca, že sa trafíte je polovičná a nie tretinová (ak si odmyslíme kvalitu hráčov). A to už stojí za zváženie.

V tenise je pritom dobré sledovať viacero faktorov. Tými základnými, ktoré určite všetci poznajú sú forma hráčov, povrch na ktorom sa hrá a dajme tomu to či sa hrá na dva alebo tri víťazné sety.

Okrem toho je tu ešte jedna zvláštnosť, ktorú skúsení tipéri majú v oku a pri tipovaní s ňou počítajú. Pozrime sa na ňu bližšie aj my, možno sa vám už tento týždeň bude hodiť.

Tipy na tenis vo štvrtok a piatok

Tenisová sezóna funguje v štandardnom rytme počas celého roka. Turnaje väčšinou štartujú zápasmi prvého kola v pondelok a koncom týždňa vidíme finálové súboje. Konkrétne v piatok sa hrajú štvrťfinálové zápasy, v sobotu semifinálové zápasy a v nedeľu finále.

V tomto kolobehu funguje väčšina turnajov ATP, WTA, aj nižších sérii ATP Challenger či ITF turnajov. Pochopiteľne občas príde aj výnimka, najmä na ženských turnajoch WTA, kde sa zápasy prvého kola začínajú už v nedeľu a finálové  vyvrcholenie príde už nasledujúcu sobotu.

A teraz to najdôležitejšie. Pred prvými kolami sa hrá ešte kvalifikácia, kde hráči súťažia o možnosť byť zaradení do hlavného turnaja.

Kvalifikácia býva podľa počtu zúčastnených hráčov buď dvojkolová, alebo na väčších turnajoch aj trojkolová. Začína väčšinou už v sobotu, dva dni pred začiatkom samotného prvého kola turnaja.

A tu sa dostávame k tomu na čo sa sústrediť. Na turnajoch nižšej katégorie sa vo štvrtok v osemfinále a v piatok v štvrťfinále často stretávajú hráči, ktorí sa prihlásili aj do kvalifikácie turnaja vyššej kategórie, ktorý sa má hrať budúci týždeň.

Presne títo hráči majú potom istú dilemu, dať do toho všetko a zabojovať o úspech na ATP Challengri a obetovať tak kvalifikáciu lepšie bodovo aj finančne dotovaného turnaja úrovne ATP? Rovnakej dileme čelia aj hráči úspešní na ITF úrovni, ktorí očkom poškuľujú po turnajoch Challenger. Takisto hráči, ktorí brali aktuálny ITF turnaj či ATP Challenger len ako príležitosť k rozohraniu sa pred turnajom, ktorému prikladali väčšiu dôležitosť.

Tipy na tenis od úspešných „nezávislo verifikovaných“ tipérov zadarmo? Skúste TU.

Netvrdím, že hráči svoj štvrťfinálový zápas v piatok odfláknu. To určite nie. Ale ak niekde v mysli máte, že zajtra môžete hráť o 300 kilometrov ďalej prvé kolo kvalifikácie (proti hrateľnému súperovi) a zrovna vám nevyšiel prvý set, tak nie je úplne ľahké sa sústrediť a obrátiť skóre vo svoj prospech.

Psychika a mentálna sila hrá v tenise veľmi veľkú úlohu. Napokon tí najlepší hráči na svete nemajú o toľko lepšie forehandy či backhandy ako hráč číslo 64. To čo ich urobilo najlepšími je práve ich schopnosť sústrediť sa na každú loptičku a odfiltrovať všetko ostatné okrem zápasu, ktorý práve hrajú.

A tak aj taká drobnosť ako potenciálny konflikt programov nasledujúci deň, ktorý sme popísali vyššie, môže rozhodnúť výsledok zápasu. Myslite na to keď budete vo štvrtok alebo piatok premýšlať nad tým čo z tenisu v ten deň natipovať. Nebude asi na škodu prebehnúť si aj zoznam prihlásených hráčov do kvalifikácii turnajov, ktoré začínajú v sobotu.

Veľa šťastia v tipovaní.

Širokú ponuku tenisových zápasov aj nižších úrovní a k tomu bonus 20€ nájdete tu.

Posted in Rady, Tipérov pomocník and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *